Yalnızlık bir imtihan mıdır?

garibankiz

düşler ülkesinin gelgit akıllısı
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2024
34
9
Merhaba, yalnızlık derken bekarlıktan bahsetmiyorum. İnsan hakikaten gün geliyor sevdiklerinden ailesinden uzaktayken birilerinin arayıp içten bir nasılsın demesine hasret olabiliyormuş. Bu ara ben böyleyim. Bu durum bir imtihan mıdır? İnşallah geçici bir evredir dünyada hiçbir şeyin stabil kaldığı görülmemiştir tabi o ayrı da çok zorluyor beni bu durum 😓

Bir çoğumuz o imtihandan geçiyoruz. Belki de yaradılış amacımız budur. Hani derler ya dünya sınav yeridir diye. Ben de eskiden uzaktayken kendimi çok yalnız hissederdim. Kimse de aramızdı, içerlenirdim. Sonradan kendimle mutlu olmayı öğrendim. Sonra dedim ki yalandan samimiyet yaşayacağıma yalnız kalayım daha iyi. Zamanla insan alışıyor. Başka insanın sohbetine de sevgisine ihtiyaç duymamayı öğrendim, uzaktayken. Allah'la aramda ki samimiyet arttıkça kendi başıma da mutlu olmaya basladiktan sonra o yalnızlığı artık hissetmemeye başladım😊Uzakta olunca insan ailesini iyi kötü gözü aramaya başlıyor o hissi de biliyorum ama zamanla geçiyor. En azından alışıyorsun.

X