Aile Planlaması Yaknlarda sipiral taktran varm

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

hicran8423

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2009
10
0
mrb arkadaşlar ben hicran dogum yapalı 4 ay bitti korunmak icin sipiral taktırnmayı düşünüyorum ama sezeryonla dogum yaptım sipiral takılırken cok canı acıtıyormuş adetin kacıncı günü gitmeliyim

ben de çok korkuyordum. 2 ay oldu taktıralı. hiç acımadı. sadece çok hafif bir yanma oldu. o da çok kısa bir süre.iyi bir doktorum vardı onun da etkisi büyük.

adetin 3 günü gitmek gerektiyini biliyorum ben ama fazla sağlıklı değil onunlada hamile kalına biliyor :)

Adetinin son günlerinde taktırman gerekiyor.Nedenide takımının kolay ve hamilelik durumunun olmayışının garantili olması.
O masaya çıkmış olmak yetiyor zaten fazlada can acıtmıyor.
Zamansız hamile kalıp kürtaj olmaktan iyidir arkadaşım.
Bence geciktirmeden taktırın.
Ben daha önce taktırmıştım,bebeğe karar verince çıkarttırdım.
Doğumda sonra tekrar taktırdım.
Çok çabuk hamile kalan birisi olarak zaman geçirmeden taktırmanızı öneririm.kaydirigubbakcemile3

Benımde doĞum yapalı 4 ay bıttı doktorum hala keyfımı beklıo taktırmam ıÇın korkuorum yaaa

Benımde doğum yapalı 4 ay bıttı doktorum hala keyfımı beklıo taktırmam için korkuorum yaaa

eğer adet olmaya başladıysan 3. günü ama daha olmadıysan yeni doğum yaptığından adet olmayı beklemene gerek yok taktırırkende hiç acı falan yok merak etme

kızlar korkmayın herşey çatala çıkana kadar bende çok düşündüm ama istenmeyen gebelik olması çok daha kötü hamile kalma olasılığı olabilir ama nadir adetliyken ağır kaldırmamaya çalışın yeter bence...bide bazı doğum kontrol hapları kilo sinir vs yapıyo diyolar hemde hergün içmesi sorun olabiliyo ama spiral yara yapmadığı sürece diğer yöntemlere göre daha ii bir sene oldu ben taktıralı bu ikinci
l

ben de dppgum yapalı 4 ay oluyor spıralı yenı taktırdm hasta olunca 2 ay snra adet oldum. ablmlar spıralle korunuyor ve memnunlar. cok korktum ama azıcık cesaret

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…