Doğal Saç Bakım Kürleri Yağlı saçlar için..

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
teyzem durulama suyuna toz kil koyuyor. çok etkiliymiş..

canım bu toz kil nasıl bir şey?ne oranda kullanılıyor?kili suyla karıştırınca çamur olmuyor mu anlamadım ben

ayy okudum ve şaşırdım.yağlı saça da mı iyi geliyormuş bu elma sirkesi?bilmiyorumkismile ben zatan son günlerde cildimdeki lekeler için yüzüme sürüyorum.zayıflamak için de sabahları ballaı ılık suya karıştırıp içiyorum.şimdi bi de saçıma sürsem tam olacak.içim dışım elma sirkesi hadi bakalımhihoyyyt

canım bu toz kil nasıl bir şey?ne oranda kullanılıyor?kili suyla karıştırınca çamur olmuyor mu anlamadım ben

suya kil atıp bekletince toz kil dibe çöküyormuş... ondan sonra duruluyormuş. killeri kafana dökmüyosun yani a.s ben kendim denemedim valla...

ben zaten sık sık kil döküyorum ama pazar günü işte yarım su bardağı elma sirkesini 1 kova suya döktüm,onu da saçıma döktüm. kaydirigubbakcemile2 oranı biraz az oldu ama kaydirigubbakcemile3
sadece kahkül kısmım yağlandı biraz,her zaman olduğu gibi
sanırım o da alnıma değdiği için oluyor,cildim yağlı olduğundan
ama arka kısımlar o kadar yağlanmadı
yarın da yıkarım saçımı bu sefer sirkeyi biraz daha fazla koyucam. bayanssulusmile

1) şampuanına karbonat karıştır. Ama bu saç rengini açıyor zamanla dikkat et.

2) şampuanına toz kil karıştır.

*bu şampuan kremsiz olmalı limonlu, kremsiz blendax tavsiyemdir.
*sıcak suyla değil ılık hatta soğuk suyla yıka mümkünse.
*saç kremini diplere değdirme.
*iyice durula.
*karbonattan ziyade kili tavsiye ederim çook etkili.

burda kaç gramlık şampuana hangi ölçüde kil yada karbonat koyulabiliceğini söyliyebilirmisiniz? Tşkrler.

Yağlı saçlara sahip hanımlar !! İşte çözüm umarım yardımcı olur = )

"Bu saç tipi sürekli yıkanması gereken ve çok çabuk kirlenip yağlanan bir saç türüdür. Bu durumdan kurtulmak için evde olan malzemelerimizi kullanarak yine bir kür hazırlayacağız. İhtiyacımız olanlar karbonat ve sirke. Öncelikle 4 yemek kaşığı karbonatımıza yarım su bardağı elma veya üzüm sirkemizi yavaş yavaş ekleyerek yoğun bir kıvam elde edene kadar iyice karıştırıyoruz. Bu yoğun kıvamı elde edince karışımımızı parmak uçlarımızla saç derimizin her yerine iyice sürüyoruz. Yaklaşık 15 dk beklettikten sonra saçımızı sadece ılık su ile duruluyoruz . Durulama esnasında şampuan kullanmamalıyız aksi takdirde şampuan saçımızın ph dengesini bozacaktır ve kürümüz işe yaramayacaktır. Bu kürü haftada bir saçınıza uygulayabilirsiniz."

X