Hamur İşleri Yağlama

chiglet

2 çiçek annesi
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2007
1.299
3
IIIk sütü mayayla cirpin,daha sonra siviyagini tuzunu ayarlayip kulakmemesi yumusakliginda bir hamur elde edin,mayanlandirmaya birakin.Bu arada yarim bardak siviyagi bir tencerede alin,iki tane sogani rendeleyin ve az bir soteledikten sonra kiymayi ilave edin,kiymayida iyice soteledikten sonra,salcasini ince kiylmis biberi domatesini ,baharatlarini ekleyin. Yarim bardak sicak su ilave edip özlesinceye kadar pisirin.mayalanan hamurdan kücük bezeler alin,pasta tabagi büyüklügünde acin, teflon tavada alt üst pisirin.ben böyle pisiriyorum.bezeler bitince iyice sicak olan kiymali harctan yaglama bazlamasina kasikla heryerine yayin,bu islemi bazlamalar bitinciye kadar devam edin.Önce ortadan sonra tekrar dörde kesin,üstüne sarimsakli yogurtla servis yapin.sivri biber ve maydonoz kullanırsanız daha lezzetli oluyor. Afiyet Olsun

Allaaah mükemmel bu çok severim yağlamayı...Kayınvalidem harika yapar..Canım çekti tşk.cicim emeğne sağlık..

benim kayserili bir arkadaşım vardı..o çok yaprdı bu tarifi..harika bir şey..herkeze tavsiye ederim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…