Yabancı uyruklu komşu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yetkili varsa, konuyu kilitlemesini rica ediyorum. Konu içinde tartışma büyüyecek değilse. Son olarak umarım böyle bir komşu ile karşılaşırsınız. ( o saçma sapan sataşmada bulunanlara sözüm )
Bizim apartmanda da Suriyeli var. Geldiklerinden beri hiç sesleri çıkmadı ama evlerinden baharat kokusu geliyor. gidip de yemeğinize köri koymayın midem bulanıyor demiyorum. İnsanların bu kadar özeline giremezsiniz. canınız sıkılıyorsa başka uğraşlar bulun kendinize

Çöpünüz ve çöp kokunuzla , insanların yedikleri yemeği kıyaslayamazsınız.

Valla o senin problemin. Ben de beceremem ama gidiyim hergün kelle ütüyüm evde nasıl olsa benim damak zevkim diye...

Kötü bir durum ama onlar incelik yapıp dikkat etmezlerse uygulayabileceğiniz bir çözüm yolu olduğunu sanmıyorum.

Çöpünüz ve çöp kokunuzla , insanların yedikleri yemeği kıyaslayamazsınız.
Çöple değil, koku ile kıyaslıyorum. Güzel parfüm kokusu bile rahatsız eder insanı, haddinden fazla ise. Öyle azbuz bi koku değil, yukarıdaki bir üyenin verdiği örnekteki gibi koku, resmen nefesini kesiyor...

Aynen ben de bunu anlatmaya çalışıyorum. Kızartma, balık vb. kokular illa ki olur, sesim çıkmaz. Ama sadece benim de değil diğer komşular da dedi o nası bi kokudur diye. Nefesimi tutarak geçiyorum kapının önünden. Arkadaşların dediği gibi evimizde istediğimiz kokulu ürünleri pişirebiliyorsak, ben de ver edeyim o zaman kokacak şeyleri. Diğer sakinler de versinler. Apartman olarak gaz maskesiyle gezelim sonra.

Evet çok kötü kokuyor ama maalesef değişmez

Koku da ciddi bir sorundur. İştah açıcı yemek kokularıyla karıştırmayın, duysanız istifra edersiniz muhtemelen. Sokaktan duyulur kokusu, banyoda havalandırmadan bile burnunuza gelir, kimsede aspiratör çalıştırma kültürü yok. Çok pisler bu arada, kokuyu bırakın daha ciddi problemler yaratıyorlar. Apartmanınızı hamam böceği basabilir. Faslı birine daire vermek gibi bir hata yaptık, aylarca defalarca ilaçlatmak zorunda kaldık. Tek seferde 50 lt ilaç sıktı, ben böyle bir şey görmedim dedi ilaçlayan adam. Evde temizlik namına bir şey yoktu; o iğrenç kokuların geçmesi için aylarca havalandırdık, boyattık, bazı dolaplar zaten kullanılamaz hâldeydi. Biz asla ve asla sokmuyoruz yaşam alanlarımıza.

Olabilir. Zira bir yemeğin o denli ağır bir kokuya neden olacağını sanmıyorum...

Bir taraftan ülkemizden defolup gitsinler diye beddular havada uçuşur. Bir taraftan bakıyorsun bdv de yurt dışına nasıl giderim konuları. Bu ne yaman çelişki! Sorarlar o zaman ne işin var elalemin ülkesinde, niye gidip orada çalışanların hakkını sen alıyorsun diye. Daha kendi ülkerinde yabancıya tahammül edemeyenler, başka ülkede farklı ırktan bir sürü insanla yaşamaya can atıyor.
Yurt dışında da Türkleri sevmeyen çoktur gitmesin o zaman kimse.

Valla bi yere gittiğim yok benim. Giden Türkler varsa, onlar da gittikleri ülkelerdeki insanlara rahatsızlık vermesinler. Verirlerse zaten bizim ülke gibi dingonun ahırı değil, gerekli yaptırımu uygularlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…