Yabancı uyruklu komşu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belediye ye niye şikayet edicem yahu
Adamların komşuya zararı yok bir sey yok sen pastirma sevmiyorsun diye bir bakmasına söz söyle hakkı olamaz ki
Başkası pastırmanın cimenine gömülür
Niye neden şikayet edilecek

Benim alt komşum yaşlıca bi karı-kocalar üstelik yabancı uyrukluda değiller ama haftada bir bir yemek yapıyor sakatat mı sakatatsa hayvanın tam olarak neresi o koku nasıl böyle yayılır benim bütün ev apartman heryer kokuyor camı açıyorum dışarda da kokuyor Apartman yöneticisine söyledim aspiratörlere filan bakıldı makul derecede koku azaldı ama tamamen yok diyemem en iyisi aspiratör kullandırtmak varsada tıkanıklık varmı diye baktırmak

En fazla yemek yaparken camlarını açmalarını rica edebilirsiniz. En azından bina içine bu kadar koku gelmez belki

Töbe de ya:=)
Bela anmayın siz yinede.

Zamanında o baharatları gemilerle dünyaya taşırken iyi miydi diye yapıştırırlar cevabı
Öyle bi dünya yok
Herkes kendi ülkesinde kalacak
Mesela tüm türkler türkiyede yaşar
Bilmiyor musunuz?
Biliyorlar ama ödleri kopar onlara o şekilde davranmaya
Yaa işte denmiyor
Bizde çok ilginç bi şekilde biz gelişmişiz/batılıyız/medeniyiz (artık konu sahibinin yabancı uyrukluları sevmeme sebebi neyse) algısı var
Ama benim istediğimi ye yoksa yeme tamamen batılı/medeni/gelişmiş toplum yaklaşımı sanki

Töbe de ya:=)
Bela anmayın siz yinede.

Ya anlamıyorum ben bu insanları. Ülkemiz yabancılar tarafından işgal ediliyor. Hala ev, iş veriyorlar. Bolu belediye başkanın yaptığı gibi yapmak varken, işgale zemin hazırlıyorlar. Yarın birgün bu yabancılarla sorun yaşadıklarında, o zaman görürüm ben onları...

Bir onceki konunuzun basliginda kendinizi anlatmissiniz. BAZI İNSANLAR KÖTÜ KALPLİ

Ay allah aşkına alenen ırkçılık yapıyorsunuz
Umarım ceza alırsınız

Ay allah aşkına alenen ırkçılık yapıyorsunuz
Umarım ceza alırsınız
ırkçılık değil, ülkemizin yarınlarının yabancılar tarafıından işgaline tepki gösterdim sadece. Umarım siz de birgün aynı sorunu yaşarsınız. Davulun sesi uzaktan hoş gelir..

işte alışmamak lazım. Halk olarak tepki gösterip, buranın babalarının çiftliği olmadığını anlatmak lazım...

Farklı kültürlere sahip insanların yemek zevkleri ve kullandıkları baharatların kokusunu ağır bulmanızla yazdığınız mesajın zerre kadar alakası yok.

Komşularınız İtalyan olsaydı da aynı mesajı yazacak mıydınız ? Ya da onların yemekleri kokmuyor mu diyeceksiniz ?

Türkiye 'de de farklı yörelerde kelle , mumbar seven ve yapan aileler yok mu ? Alışık olmayanlar için o yemekler de ağır kokmuyor mu ?

Sorununuz : uygunsuz davranışları , semtte sorun çıkarmaları olsa yazdıklarınızın bir mantığı olurdu.

Kız sen niye alındın bu konuya bu kadar:)
Yabancı uyruklu gelmesin değilki konu?
Ortak yasam alanı apartman boslukları vs
Kokuyomus iste.Yani ırkcılıga baglamanın manası yok.Türk de olsa yabancı da ,bana koku geliyorsa giderim kardesim kapısına.
Yazı var bu isin ,cam kapı acık sıcakta o koku 10 kat artar.
Bi hayvan öldüğünde falan aramıyor musunuz belediyeyi ?Kokuyor diye.

neresi ırkçılık konu başlığının? Yabancı uyruklu işte.
Konu başlığı sizin derdinizi temsil etmiyor çünkü, direk yabancı diye yazmışsınız ben kendi adıma yabancı oldukları icin bir sorun teşkil ettiklerini düşündüm konuyu okumadan önce.. apartmandaki komşumuzdan gelen ağır yemek kokusu olsaydı böyle bir düşüncem olmazdı .. gitsinler kendi ülkelerine diyorsunuz birde. Irkcılık degilmi şimdi bu?!

Hanimefendi, sadece Kadinlar Kulubu BDV’de her gun acilan yurtdisina gitme yollari icerikli mesajlari hic okumuyorsunuz anlasilan. Su an tum dunyada ekonomik, siyasi, vb sebeplerle bir hareketlilik var. Sozlerinize dikkat edin de kendinizi ansizin bir yerlerde buluvermeyin.

Londrada hintlilere mesela yemeğiniz kokuyor ıy sizi doğulular, bu baharatları koycaksanız gidin hindistanda yaşayın demeyi bilmiyor mu ya ingilizler?
ehehehe şimdi burada hemen ingilizlerin medeni ve işgalci olmadıklarını mı söylüyorsunuz
her tarafımla gülebilirim şu dediğinize gerçekten ya
adamlar dünyanın en büyük sömürü devleti kendilerini tüm dünya dan üstün bulan onlara has kibirleriyle meşhur olan ülkeyi şimdi burada savundunuz yani:))

Düşünün New York 'ta (sadece bir örnek)bir lüks apartmanda bir türk yaşıyor ve kelle paça yapıyor o gün
Ertesi gün işkembe
Ertesi gün mumbar
Ertesi gün şırdan

bide görüntüyü görseler
derhal sınır dışımı
Herkesin yemek zevki

Yine sukredin ya bi cinli otursaydı komşu olsaydı kedi-köpek böcek pörtü
Herşey yenecekti

Sabahın köründe konuda subliminal msj mı vardı ya?Ben alamadım:)
Ben cidden kokuyu tartısıyoruz sanıyorum hala:)Gideyim de kahve iceyim ,kafayı toplayayım:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…