Yabancı uyruklu komşu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ank-lyl

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2022
319
309
32
Apartmanımıza birkaç ay önce yabancı uyruklu komşular taşındı. Afganlarmış. Evlerinden öyle bir yemek kokusu geliyor ki, içi dışına çıkıyor insanın. Sadece benim değil, kocamın ve wattshap da konusunu açtığımıda çoğu komşumuzun da öyle.

Kimsenin yediğine içtiğine karışmak olmaz tabi ama muhtelemen kullandıkları baharatlar neyse, o kokuyor. Uyarmışlar ama çözüm yok. Tamam her evden yemek kokuları gelebilir ama öyle böyle değil. Yani çemen kokusunu beşle filan çarpın, öyle ağır bir koku. Üst katlara kadar çıkıyor.

Biz koku olmasın diye balkonda mangal bile yakmıyoruz. Ne bileyim aspitarör açararız, cam açarız.

Apartmanımıza birkaç ay önce yabancı uyruklu komşular taşındı. Afganlarmış. Evlerinden öyle bir yemek kokusu geliyor ki, içi dışına çıkıyor insanın. Sadece benim değil, kocamın ve wattshap da konusunu açtığımıda çoğu komşumuzun da öyle.

Kimsenin yediğine içtiğine karışmak olmaz tabi ama muhtelemen kullandıkları baharatlar neyse, o kokuyor. Uyarmışlar ama çözüm yok. Tamam her evden yemek kokuları gelebilir ama öyle böyle değil. Yani çemen kokusunu beşle filan çarpın, öyle ağır bir koku. Üst katlara kadar çıkıyor.

Biz koku olmasın diye balkonda mangal bile yakmıyoruz. Ne bileyim aspitarör açararız, cam açarız.
Onların yeme kültürü bu şekilde. Adamların yemeklerine karışamazsınız maalesef 🤷‍♀️

Yemeklerine karışmıyorum ki, koku çok ağır ve tüm apartman girişini kaplıyor. Ne yiyorlarsa yesinler ama şu baharat neyse onu dökmesinler...
İşte karışamazsınız baharatına. Ne diyeceksiniz az baharat katın mı diyeceksiniz. Adamlar baharatlı seviyor.

Merak etmeyin yakinda bizde alisiriz o baharatlara,onlari kendimize degil biz onlara benzeriz yakinda o yuzsen stres yapip kendinizi germeyin hic

İşte karışamazsınız baharatına. Ne diyeceksiniz az baharat katın mı diyeceksiniz. Adamlar baharatlı seviyor.
İyi o zaman bende balkonda yakayım mangalı, ver edeyim dumanı. Başımıza musallat ettiler bu işgalcileri, ortak yaşama uyum sağlasınlar. Ya da gitsinler kendi ülkerine, ne yiyorlarsa yesinler...

Bence şikayetinizi bildirin ama kırıcı bir şekilde degil . Örneğim bende kirada otururken wok yapmıştım. Üst komşum geldi ve bana yemeğiniz kötü kokmuyor ama kokunun bana bukadar keskin gelmesi tuhaf demişti . Sonra havalandırma sistemine baktırdık ve onlarınkinde tıkanıklık varmış . Açtırınca koku falan gitmedi onlara. Belki aspiratörü kullanmıyorlardır ve doğal olarak tüm koku havalandırmadan size geliyor.

Merak etmeyin yakinda bizde alisiriz o baharatlara,onlari kendimize degil biz onlara benzeriz yakinda o yuzsen stres yapip kendinizi germeyin hic
işte alışmamak lazım. Halk olarak tepki gösterip, buranın babalarının çiftliği olmadığını anlatmak lazım...

Mangal yapmaktan çekinmekte aynı şey değil baharat kullanmamak. Maalesef hiçbir ülkenin yemek kültürü diğerine uymuyor. Bir sürü yabancı filmde tatlı tatlı işlenir bu konu çinlisi aftikalısının baharatından irite olur, İsveçli hintlininkinden filan. Bizim de soğan salça kavurmamız başka milletlerin midesini ağzına getiriyor mesela. Ayrıca şu baharatı kullanmasınlar diye bir durum da yok bildiğim kadarıyla. Yani laf edip uyarqbileceğiniz bi durum yok. Aspiratörleri varsa laf arasında tatlılıkla söyleyebilirsiniz ama şu baharatı kullanmayın olmaz.

Bence şikayetinizi bildirin ama kırıcı bir şekilde degil . Örneğim bende kirada otururken wok yapmıştım. Üst komşum geldi ve bana yemeğiniz kötü kokmuyor ama kokunun bana bukadar keskin gelmesi tuhaf demişti . Sonra havalandırma sistemine baktırdık ve onlarınkinde tıkanıklık varmış . Açtırınca koku falan gitmedi onlara. Belki aspiratörü kullanmıyorlardır ve doğal olarak tüm koku havalandırmadan size geliyor.
ya bir iki olsa zaten idare ederim. Ne zaman geçsem kapının önünden, iğrenç bir koku. Nefesimi tutarak geçiyorum. Tüm apartmana yayılıyor...

İyi o zaman bende balkonda yakayım mangalı, ver edeyim dumanı. Başımıza musallat ettiler bu işgalcileri, ortak yaşama uyum sağlasınlar. Ya da gitsinler kendi ülkerine, ne yiyorlarsa yesinler...
Ben de baligin pistigi andaki kokusunu sevmem. Kokuyu aldigim an istifra ederim. Bu mantikla kimse yemesin demek cozum degil.

Ayrica;

Son düzenleme:
işte alışmamak lazım. Halk olarak tepki gösterip, buranın babalarının çiftliği olmadığını anlatmak lazım...
Işte halkimiz ona musait degil ki.Bakin Suriyelilere dukkanlarini actilar,her alanimiza girdiler.Bunlarda yakinda oyle olup iyice aramiza yerlesicekler çünkü tepki vermeyi,karsi koymayi bilmiyoruz.3-5 kisiyle olacak şey degil bu toplu olarak harek etemedigimiz surece zor

O zaman tepkiyi ev sahibine vericeksiniz paralarını verip oturuyirlar

Keşke herkes ülkesine dönse bi rahatlasak ama kimse bu özgürlüğü rahatlığı bolluğu bırakıp dönmez
Şimdi bide rusya ukrayna savaşı gündemde dua edelim savaş çıkmasın
Türkiye yol geçen hanı oldu
Adamları kültürleri o yemek zevkleri o ne yapılabilir ki

ya bir iki olsa zaten idare ederim. Ne zaman geçsem kapının önünden, iğrenç bir koku. Nefesimi tutarak geçiyorum. Tüm apartmana yayılıyor...
Bu duruma aşinayım. Londra’dada Hintlilerin yemek kokuları meşrudur mesela . Daha mahalleye girer girmez her yerde kokuyu alırsınız. Üstelik kapalı alanlarda kıyafetlerine kadar kokar ama bunu yeme rahatsız oluyorum bunu giyme kokuyor diyemezsin ki . Örnegin siyahilerin tenleri biraz tuhaf kokar , bunu bir kaç kez siyahi arkadaşıma da vurguladım o ise bana asıl sizinki kokuyor dedi 😂 yani biz onlardan rahatsız olurken onlarda bizden rahatsız oluyormus 🙈

Annemlerin karşı dairede vardı başka bir uyruk aman Allahım o nasıl bi yemekti. O kadar berbat kokuyordu ki. Ne söylense ne yapılsa fayda etmedi en son Allah'a şükür ev alıp gittiler. Gittikleri yerdeki insanlara Allah yardım etsin. Biz bikac aya dayanamamıştık.

Sizin derdiniz baharat değil ki sizin derdiniz o insanlar. Bu kadar nefret dolu olmak size de iyi gelmez. size zararı olmayan insanlara saldırmanız mantıksız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X