☆yabancı dizi severleeerr :)

Dr.who izliyorum şu aralar.Bir de suç araştırmayı izliyorum, gerçek olaylar olması cezbediyor sonra da ne berbat bir dünyada yaşıyorum diyorum.

lie to me izliyorum suanda muazzam bir dizi kocalarınız hangi mimiklerle yalan söylüyor anında ögrenebilirsiniz :)

Aksiyon ve gerilim içeren herşeyi :KK49: ha birde bilim kurguy unutmamak lazım

Bilim kurgu dalında Fringe efsanedir izlemediyseniz. Flash'ı izliyorum o da güzel.
Mentalist güzeldir. Gerilim seviyorsanız American Horror Story'nin ilk sezonları güzeldi bence. Fargo ve The Following'e de bakın bi:) Çok dizi var izlemiş olduğum da şimdilik aklıma bunlar geldi.

Bilim kurgu dalında Fringe efsanedir izlemediyseniz. Flash'ı izliyorum o da güzel.
Mentalist güzeldir. Gerilim seviyorsanız American Horror Story'nin ilk sezonları güzeldi bence. Fargo ve The Following'e de bakın bi:) Çok dizi var izlemiş olduğum da şimdilik aklıma bunlar geldi.
Fringe gibi bir dizi daha yok ki yeniden tatmin olalım:/

Gerçekten öyle. Fringe üstüne dizi gelmedi=)
Flash'ı izlediniz mi bilmem ama, aslında 2.sezonunun son kısımları Fringe'e benzemeye başladı. Belki seversiniz.
Aslında dizi arayışındayım ama hep diziler sığ geliyor, frige ve heroes tutkunuydum. Bahsettiğin diziye bakayım.
Heroes i de alel acele sonlandırmışlardı anlaşamadıkları için. şimdilerde ekibin bir kısmıyla Heroes reborn başladı. Heroes tadı kalitesi yok ama yavrusu diye izledim sevdim:KK70:

Last ship, game of thrones ve the walking dead vazgeçilmezim arasında kesinlikle tavsiye ediyorum

New Girl'e yeni başladım, güzel, minnoş bir dizi.
The Knick pek bilen yok galiba ama 20. yy. başlarında Amerika'da tıbbın gelişimini konu alıyor.
Bron/Broen Danimarka-İsveç ortak yapımı. Polisiye. Forumda konusunu açmıştım bakabilirsin. Bana Prison Break'ten sonra en iyi gelen dizi bu sanırım.
A Young Doctor's Notebook var, o da bir doktorun anı defterinden esinlenerek çekilmiş bir dizi. Daniel Radcliffe oynuyor, daha çok komedi tadında.

Türkiyede niye kimse "girls" izlemiyor halbuki çoook çoook başarılı ve doğal bir dizi bence..
Game of thrones,shameless,girls,newgirl izlediklerim..
Arada denk geldikçe modern family izlerim,mentalist redjohn öldükten sonra bıraktım,3 gündür tekrar sex and the city i baştan izlemeye başladım

Black Mirror isimli bir İngiliz dizisi var, her sezon üçer bölüm ve konuları ayrı. Aslında birer saatlik filmler gibi düşünülebilir. Çağımızdaki iletişim ve eğlence toplumunun muhteşem bir eleştirisini yapıyor, çok etkileyici. Bu konulara ilgi duyuyorsanız tavsiye ederim.
Bilim kurgu olarak daha evvel defalarca söylenmiş ama Fringe, polisiye olarak The Mentalist, Lie to Me olabilir. Şu sıralar Penny Dreadful izlemeye başladım, o da korku temalı diyebilirim, dizideki eski Londra atmosferi çok başarılı oluşturulmuş. Elfler, Troller göreyim diyenler Shannara Chronicles izleyebilir, çok iyi değil ama Elf görünce dayanamayıp izledim. Benim gibi kameranın çekim açıları, ışığın kullanımı, geniş açıdan çekimleri seviyorsanız Fargo ve True Detectice dizilerini kaçırmayın. Anime konusunda kesin yargılarınız yoksa kesinlikle Death Note'u izleyin, 35 bölüm, satranç gibi hamleler ve akıl oyunlarıyla dolu.
Bir İngilizce öğretmeni olarak tavsiyem, çocuklarınıza mutlaka dizi izlettirin. Öğrencilerimden dizi izleyenler ve izlemeyenler arasındaki fark müthiş, ilk derste anlıyorum, daha dizi meraklısı olup İngilizcesi kötü olan çocuk görmedim. Benim 12 yaşında bir oğlum var, hafta içi bilgisayar ya da tablet oyunları yasak ama günde bir bölüm dizi izlemesine izin veriyorum, hafta içi de üçer bölüm izleyebiliyor. Oğlum şu an The Mentalist izliyor. The Mentalist, Lie to Me, Merlin, Once Upon a Time (özellikle kızlar için) gönül rahatlığıyla izletebileceğiniz diziler.

X