Ya sabir!!!!

Biricik

üç böcek bir çiçek
Kayıtlı Üye
22 Mart 2007
1.170
6
arkadaşlar daha öncede bu konuyla ilgili sorunum var diye size anlatmıştım. kısaca toparlayayım. benim 6 aylık oğlum var alt katımda da kayınpederin yeni eşi yani üvey kaynanam oturuyor. oğlumu sevmek bahanesiyle çocuğu evine götürüyor. kendisininde 12 yaşında kızı var. güya kızı oğlumu çok seviyormuş ve gün aşırı neredeyse alıp alıp evlerine götürüyorlar. bende bundan rahatsız olmaya başladım ve sevmek istiyorsanız evime gelip sevin dedim. ama malesef hanımefendi anlamıyor yada anlamak istemiyor.geçenlerde son kez izin vereyim dedim bu seferde bana geri getirdiklerinde oğlum bana gelmek istemedi. bundan nasıl rahatsız oldum anlatamam. artık bunaldım ya. evden çekip gidesim geliyor. sonuçta babaannesi değil. yok efendim gezmeye götürecekmiş.... ona ne ya. çok istiyorsa yapsın bi tane daha. allahım ne biçim kadın ya laftanda anlamıyor. akıl verin ne olur kızlar yine sizin fikirlerinize ihtiyacım var nasıl baş edecem ben bu kadınla....

vermeyeceksin bitecek.. nasıl alır zorla yaa olurmu....o yüzsüzlük yapıyosa sende vermeyerek yap ayy böyle bişşi başıma gelse rezil ederimm

arkadaşlar daha öncede bu konuyla ilgili sorunum var diye size anlatmıştım. kısaca toparlayayım. benim 6 aylık oğlum var alt katımda da kayınpederin yeni eşi yani üvey kaynanam oturuyor. oğlumu sevmek bahanesiyle çocuğu evine götürüyor. kendisininde 12 yaşında kızı var. güya kızı oğlumu çok seviyormuş ve gün aşırı neredeyse alıp alıp evlerine götürüyorlar. bende bundan rahatsız olmaya başladım ve sevmek istiyorsanız evime gelip sevin dedim. ama malesef hanımefendi anlamıyor yada anlamak istemiyor.geçenlerde son kez izin vereyim dedim bu seferde bana geri getirdiklerinde oğlum bana gelmek istemedi. bundan nasıl rahatsız oldum anlatamam. artık bunaldım ya. evden çekip gidesim geliyor. sonuçta babaannesi değil. yok efendim gezmeye götürecekmiş.... ona ne ya. çok istiyorsa yapsın bi tane daha. allahım ne biçim kadın ya laftanda anlamıyor. akıl verin ne olur kızlar yine sizin fikirlerinize ihtiyacım var nasıl baş edecem ben bu kadınla....

Bebeğiniz çok küçükmüş,güzel günlerde büyütün inşallah..:Saruboceq:
Çok sık acıkmaz mı o dönemde bebekler yoksa ben mi yanlış biliyorum..:uhm:
Yani alt kata gitse bile en fazla kaç saat durabilir ki?
Acıkcak,sizi emmek istiycek,altı değişecek..
Yanlışsam siz düzeltin nolur,ben anne değilim,bilgili değilim yani..kafamçokkarıştı
Madem istemiyorsanız vermeyin bebeğinizi ayrıca..:nazar:

sen vermicem deyince zorla mı alıyor anlamadım :uhm::uhm: ama bence asla vermeyin ki ne o öyle çocuk annesine gelmek istemezmi senağlama arkadasım sakın bir daha gönderiyim deme oglun soguyo galiba senden.hem onun sana daha çok ihtiyacı var:nazar:
kii üvey babanne

kadını al karşına konuş,bu çocuğun uyku saati var,mama saati var,böyle yaparsan bir düzen kuramam de.tek başına çocuğunu gönderme ayrıca.kızı sevmek istiyorsa gelsin senin evinde sevsin.ya da sen de oğlunla birlikte git,geri getirmelerini bekleme.çocuk bu oyuncak bebek değil.bebeği vermiyceksin o kadar.başka çözüm yok.tatlılıkla anlat,olmadı anlamadı diosan kapını bile açma bence.çocuk sözkonusu olunca evhamlanırım ben.12 yaşında bir çocuğun olduğu bir ev pek güvenli değil bence.ille de alalım diyolarsa sen de git.tek başına gönderme.

Bebeğiniz çok küçükmüş,güzel günlerde büyütün inşallah..:Saruboceq:
Çok sık acıkmaz mı o dönemde bebekler yoksa ben mi yanlış biliyorum..:uhm:
Yani alt kata gitse bile en fazla kaç saat durabilir ki?
Acıkcak,sizi emmek istiycek,altı değişecek..
Yanlışsam siz düzeltin nolur,ben anne değilim,bilgili değilim yani..kafamçokkarıştı
Madem istemiyorsanız vermeyin bebeğinizi ayrıca..:nazar:

sağol canım. ilk birkaç ay bebekler çok çabuk acıkırlar ama benimki 6 aylık olduğu için 4-5 saatte bir acıkıyor. altını çok fazla ıslatmıyor. bunuda bildiklerinden eğer ağlamazsa 1 saatte yakın onlarda kalıyor. tabi bu arada benimde içim içimi yiyor.öyle bir yol olmalıki onaları kırmadan bunu yapmalıyım. çünki altlı üstlü oturuyoruz:KK43:(( kırıcı olmak çok kolay vermiyorum derim olay biter ama araya soğukluk girsin küslük olsun istemiyorum.

sen vermicem deyince zorla mı alıyor anlamadım :uhm::uhm: ama bence asla vermeyin ki ne o öyle çocuk annesine gelmek istemezmi senağlama arkadasım sakın bir daha gönderiyim deme oglun soguyo galiba senden.hem onun sana daha çok ihtiyacı var:nazar:
kii üvey babanne

oğlum onun kucağındaydı. kolları açıp gel annem dedim hemen onun boynuna sarıldı. allahım nasıl bir duygu anlatamam yaa... mahvoldum. çocuğumun böyle yapması onun çok hoşuna gitmiş olacak ki bugün ben oğlumu gezdirecem. ben burda bakarım gibi şeyler söylüyor. birde oğlum demesi yokmu??? deli oluyorum resmen ya.. kadın elimde kalacak birgün :eek:klava:. kendime hakim olamamaktan korkuyorum.::eek:klava:kadınla aynı yaştayız bu arada :eek:klava:bilirim yani

mesafeni koy bencede.. yapacak birşeyin yoksa da varsın kırgınlık olsun.. oğlunun senden soğumasından başka hiç birşey önemli değil dimi?
peki eşin ne diyor bu duruma. onunla paylaştınmı hiç?

Bencede veremem şu aralar hasta deyın,huysuz deyın bı bahane yaratın yani.
bı zaman sonra onlar ıstemıceklerdır.

Bir bakima tabikide haklisin rahatsiz olmakla:kahve:

Her anne gibi belirli bir düzenin var onlarin sürekli bebegni alip asaga götümeside senin evinin düzenini daha cok bebegin düzenini bozuyor...:nazar:

Ama bence yinede tatli dille uyar canim sakin kalplerini kirma bu konuda seviyorlar iste...:asigim:

Ve emin olki yarin öbür gün senin yaramaz ellendi ayaklandimi belki sen isteyeceksin söyle bir iki saat onlarin alip gezdirmelerini yerimseniben

Emzirecem, Altini acicam, sonra alirsiniz veya ben size haber veririm gibi bahanler bul ayrica düzeni bozuluyor böyle yapinca demendede bir sakinca yol...

Güle güle büyüt canim sevgiylea.s.

mesafeni koy bencede.. yapacak birşeyin yoksa da varsın kırgınlık olsun.. oğlunun senden soğumasından başka hiç birşey önemli değil dimi?
peki eşin ne diyor bu duruma. onunla paylaştınmı hiç?

evet eşime anlattım.oda bana hak veriyor ama bir çözüm yolu bulamıyoruz.sürekli bahaneler buluyorum oğlum şuan yemek yiyor, uyuyor,banyo yaptırıyorum gibi şeyler söylüyorum ama bıkmadan istemeye devam ediyor. bende onunla birlikte gittiğimde de oğluma ''oğlum'' demesi bunun gibi birçok şey söylemesi beni deli ediyor.kadını oracıkta parçalayasım geliyor. kusura bakmayın arkadaşlar çok sinirliyim.

canım ya seni çok iyi anlıyorum..
peki diyorumki sende onunla gitsen yani onu götürdüklerinde sende git yanında sonrada uykusu geldi falan diyip çıksan.. yada götürdükleri zaman 15-20 dk sonra da sen in özledim oğlumu ayırmayın benden falan deyip te espirili yaklaşsan olur mu ki :uhm:
olmadı tatlı dille uyaracan artık.. :1hug:

sağol canım. ilk birkaç ay bebekler çok çabuk acıkırlar ama benimki 6 aylık olduğu için 4-5 saatte bir acıkıyor. altını çok fazla ıslatmıyor. bunuda bildiklerinden eğer ağlamazsa 1 saatte yakın onlarda kalıyor. tabi bu arada benimde içim içimi yiyor.öyle bir yol olmalıki onaları kırmadan bunu yapmalıyım. çünki altlı üstlü oturuyoruz:KK43:(( kırıcı olmak çok kolay vermiyorum derim olay biter ama araya soğukluk girsin küslük olsun istemiyorum.

4,5 saatte bir acıktığını bilmiyormuşum ben!!!fisfisfis
Normal insan gibi yani..:1shok:
Neyse öğrenmiş oldum..
Kırmadan açıkça söyleyin,gelin evimde sevin,dışarı çıkarmak istemiyorum deyin..:teselli:

Son düzenleme:
Arkadaşım,benimde küçük oğlum var.kesinlikle vermezdim hele ki öz babannesi değil ve evde 12 yaşında -ki bence daha küçük -kız çocuğu var..Allaha emanet nasıl güvenebiliyorsun.çok istiyorlarsa gelsinler senin evinde sevsinler,böyle kendini yiyip bitireceğine kırılırlarmı diye düşünme açık açık konuş bence..

canım ya seni çok iyi anlıyorum..
peki diyorumki sende onunla gitsen yani onu götürdüklerinde sende git yanında sonrada uykusu geldi falan diyip çıksan.. yada götürdükleri zaman 15-20 dk sonra da sen in özledim oğlumu ayırmayın benden falan deyip te espirili yaklaşsan olur mu ki :uhm:
olmadı tatlı dille uyaracan artık.. :1hug:

canım senin dediklerini denedim. işe yaramadı. bir keresinde götürdüklerinden sonra aşağıya inip oğlumu özlediğimi ayrı kalamadığımı hatta bu yüzden işimden tamamen ayrılacağımı söyleyip aldım oğlum geldim. ama işe yaramamış olacak ki bugün yine geldi alıp götürmek için.bende oğlumla birlikte indim . kendi evimde huzursuzum anlayacan.

X