vurdumduymaz belalı komşu

Su-Perisi

Meleğim iyiki varsın...
Kayıtlı Üye
5 Mart 2007
3.864
3
kızlar ben ve eşim bıktık artık bunların vurdumduymazlığından.benim eşim pc öğretmeni.biz okulun lojmanında oturuyoruz.internet bizden gidiyor.sorunu yaratan kişi lojmanda kaloriferci.bunlar bizden kablo çekti internet için.bi süre kullandılar adam çek kabloyu dedi.çocuklar internet yüzünden ders çalışmıyor dedi,eşimde çekti.aradan zaman geçti kızı geldi hocam kabloyu takın ben çalışıp ödücem internet parasını dedi.eşimde ok dedi taktı.8 ayda bir internet parası bunlara geliyor.her sıra gelmesinde sorun yaratıyorlar.yok sıra bizde değil vs vs.ilk sıra bunlara geldi ödemediler.gitti bunların yerine eşim ödedi parayı.sonra bana öderler dedi.4 ay sonra geldi parayı verdi.2 kez modem bozuldu.ilkinde modem parasını vermemişlerdi.ikincide herkes verdi yalnız bunlar vermedi. biz memleketten geliyoruz.evin önüne arabayla gelirken bu adamın torununun bisikleti varmış önümüzde eşim görmemiş bisikleti ki bisiklet görünmeyecek kadar ufak.neyse hafif hasar olmuş bisiklette.adam tutturdu yeni bisiklet alacan diye.eşim bisikleti tamirciye götürdü yaptırdı.evlerine götürdü bıraktı.ertesi gün adam eşime diyormuş bisiklet olmamış.neyse dün eşim gitti adamla yeni bisiklet aldı.parayı yarı yarıya ödemişler.sonuçta o bisikleti aldırdılar.ama kendilerine gelince.borçlarını ödemiyorlar.evde 6 kişiler 5i çalışıyor.ve 45-50 milyon parayı veremiyorlar.bisikletin alındığı gün eşim iyice sinirlendi kabloyu çekti.kızı bugün bana msj çekmiş su perisi internetin kablosunu çekmişsiniz,takarmısınız.takılı değil yazıyor diye.bu kızlada zamanında çok samimiydik.ben cvp yazmadım.eşime söyledim.eşim nosunu istedi verdim.bu zamana kadar eşim hep istedi nosunu vermedim tatsızlık çıkmasın diye.ama artık tak etti verdim,ne olacaksa olsun artık.eşi aramış teli açmamış.msj çekmiş eşim artık kabloyu takmıcam diye.eşime neler neler yazmış.yok ben sıramı biliyorum,bana daha 4 ay var.eşim liste yapıp ellerine verdiği halde bunu diyebiliyor.eşim bunların yerine ödedi internet parasını bu 4 ay sonra getirdi.kız getirdiği aydan hesap ediyor...bu insanlar burda komşuların hepsiyle küs.kimseyle diyalogları yok.ben 2.5 senedir burdayım.yeni çözdüm bunları.kızlar bıktım artık bunlardan.yolda görsem yüzlerine bile bakmak istemiyorum artık.evlerine zaten bi daha gitmem .birde bunlarda şu var.aileden biri biriyle küsmüşse,o aileden kimse konuşmaz o kişiyle...bunların yaptığına pes diyorum artık.sizce yolda felan gördüğümde selam vermelimiyim.yoksa bakmadan geçmelimiyim.

sana şu kadarını söyleyebilirim..böyle insanlarla daha fazla alakadar olmamalısın.kendi sinirlerine yazık edersin.ha konu selam vermekse hatalı olan sen değilsin karşı tarafın tepkisine göre davranırsın..yani canımcım kendini boşuna sıkma.. :umursamaz:

selamda vermeyin yüzlerine de bakmayın. ne bu terbiyesizlik canım.
konuşmanız gerekirse biriken ne varsa yüzlerine vurup yolunuza devam edin. zaten bir sizinle değilmiş sorunları.. hiç takmayın kafanıza..

kendilerine internet alsınlar.. birdaha isterlerlerse "interneti kesiitrdik çok para geliyordu" deyin.. kendi başlarının çarelerine baksınlar.. milleti saf sananlardan bunlar da demek.. :umursamaz:

Tipik bir yüz verince astarını isteme durumu yine...

Bence de kestirdik deyin çekin kablosunu iyi sabretmişsiniz bunca zamandır...

çektik kablolarını zaten.
eşime diyomuş tek sizdemi internet var sanki diyomuş.
milletede modem aldık tek bağlanıyoruz diyolarmış.
herkes ne olduklarını biliyor.
kimsenin internet vereceğini zannetmiyorum.
alsınlar modem bağlansınlar.
8 ayda bi ödemeyen kişi her ay nasıl ödücek merak ediyorum.
birde şu var. bunlar neti 24 saat kullanıyorlar.
bakıyorum modeme ışıkları devamlı yanıyor.
interneti en çok kullanan bunlar.
bu halde böyle bir yüzsüzlüğü nasıl yapıyorlar anlamıyorum...

neti kestirdik demenize gerek yok
kendileri sebebini biliyordur da işlerine gelmiyordur yüzsüz oldukları için
sorarlarsa sebebini yaptıklarını yüzlerinede vurursunuz olur biter
ben olsam bu tiplere selam da vermem

neti kestirdik demenize gerek yok
kendileri sebebini biliyordur da işlerine gelmiyordur yüzsüz oldukları için
Sorarlarsa sebebini yaptıklarını yüzlerinede vurursunuz olur biter
ben olsam bu tiplere selam da vermem

yok canım kestirdik demedik zaten.
Söyledik direk problem yarattıyosunuz diye çektik dedik...

eşim böyle konularda beni hep takdir eder..nedenmi..kolay kolay kimseyi evime almam evine gitmem..biraz camdan cama girip çıkarken tanırım..sonra ufak ufak git gele başlarım..bak bende yeni taşındım..alt katta bi kadın var..kız kardeşi çocukları ve kocasıyla gelip eve yerleşmiş neymiş evi alırken yardım etmişler borç para vermişler parayı ödeyene kadar gelip kalabilirlermiş.ttam 3 aydır aynı evde kalıyorlar..kadın bikaç kez evime geldi kapıyı çaldı açmadım..eşim neden açmıyorsun dedi...bende böyle mahalla karısı tiplilerle muhattap olamam...iki kardeş,n kavgaları hergün mahalleyi inletiyo..ben bu tarz insanları evime almam dedi...biraz önce kadın kızını salmış...gelsinde apartmanın önünütemizlesin diyormuş..haspama bak..manyakmı ne..eşim çok sinirlendi...bende boşver ağzının payını verdim bişey derlerse ozaman karış dedim...dahada selam vermem

Muhattap olmucaksınız olcak bitcek. Biz de de vardı bi tane belalı komşu dayanamadım ciddi bir tartışma yaşadım. 2 haftaya taşındılar. Zaten taşınmak istiyolardu hemen gittiler. Çok rahatız valla şimdi.

ya mecburmusunuz onlara interneti kullandırmaya anlamadım! Kendileri alıp bi modem bağlatsınlar evlerine çok istiyolarsa,ne bu,sürekli bunların zırvalıklarıylamı uğraşacaksınız?Ben olsam kesinlikle kullandırmazdım interneti kendi üzerimden ve madem herkesle küs bi aile bunlar demekki iyi insan değiller. Hiiç muhattap bile olmazdım ben olsam,selam verirsin tepene çıkarlar

canım zamanında çok samimiydik.
net isteyincede yok diyemedik.
böyle olduklarını bilseydim tamam dermiydim hiç..
kaç ayda bir geliyor sıra bunlara ödemiyorlar.
kendilerimi bağlatıp her ay ödücekler...
artık görüşmüyorum zaten...
netide çektik vermiyoruz artık...
yolda görüyorum yüzüme bakamıyorlar hemen kaçacak delik arıyorlar.
yüzümüze bakmaya yüzleri yok..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…