Vücut Kremleri Vücut Kremi Mi Vücut Sütü Mü?

Vücut kremleri, losyonlar

Katre83

Guru
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2009
2.700
165
40
Arkadaşlar çok kuru bir cildim var ve bugüne kadar hep vücut kremi kullandım ama piyasada bir çok markanın vücut sütüde mevcut sizce vücut kremi mi yoksa vücut sütü mü daha iyi nemlendirir??
Vücut sütü kullanmış arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

Kuru ciltlere vücut sütü ya da losyon çok hafif kalır.Vücut sütü yağlıya dönük cildi olanlar için.Krem daha iyi .Ama çok daha iyisi 'body BUTTER ' denen bildiğimiz kremden bile yoğun olanları .Kuru ciltler butter sürünce çoktandır beklediği ruh eşini bulmuş gibi oluyor.Dokusu margarin gibi o yüzden butter deniyor.Ten butterı hemen emiyor ama yağlı değil nemli bırakıyor. Ellerime daha çok kullanıyorum.Hepsinden değil ama bir çok el kreminden daha etkili butterlar.Body Shop bu butter işinde uzmanlaşmış gibi gözüküyor.Ben de kokusunu da çok sevdiğim üstünde fındık resmi olan 'shea body butter ' var.Normal bir cildim var o yüzden daha çok kışın kullanıyorum.Marketlerde 1 yıldır nivea ,dove ,arko ya da hobby(çok emin değilim) nin de butterları çıkmış.Ama onları daha denemedim, bilmiyorum.

Son düzenleme:
Hmm anladım teşekkürler o vakit kışa bir adet butter almalıyım yazı kremle geçireyim.:)

X