vücudum pul pul :(

esyag

kararsızz :(
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2009
295
79
kızlar site süper önce onu belirteyim.iyiki bulmuşum :)
ben aranıza yeni katıldım.
bir sorunum var benimde.vücudum pul pul dökülüyor.kepek gibi aynı :KK43: çözüm önerilerinizi bekliyorum
buyrunnnnnnnnn

pul pul derken pul pul dökülüyor.yani çokmu kuru ondanmı acaba.kepeklenme gibi bişi.hiiç nemlendirici kullanmıyorm

hoşgeldin canım opuyorumnanaktan duj jeli kullanıyor musun bazı duş jelleri yapıyor çünkü bunu

tatlım benimde aynen derim pul pul dökülüyordu sonr farkettimki duş jelim yüzündenmiş onu bırakınca düzeldi ama sen daha öncede böle olduğunu sölüyosun oyüzden sana önerim nemlendirme özelliği olan duş jeli kullan birde bide bebe yağı sür ohh miss

canım,benim de cildim çok kuru olduğu için cildiyeye gitmiştim. doktor atopik ciltler için olan nemlendiriciyi önermişti. çok güzel nemlendiriyor. aynı şeyden mi bahsediyoruz bilemiyorum ama istersen bir dene. bir de excipial (yanlış yazmış olabilirim) diye de bir krem var hem su bazlısı hem de yağ bazlısı vardı yanlış hatırlamıyorsam. onu da kullanabilirsin.

esoyagmur -
esoyagmur

Standart vücudum pul pul :KK43:

Mesaj Linki
kızlar site süper önce onu belirteyim.iyiki bulmuşum :)
ben aranıza yeni katıldım.
bir sorunum var benimde.vücudum pul pul dökülüyor.kepek gibi aynı :KK43: çözüm önerilerinizi bekliyorum

arkadaşım (benim büyük dedemden kalma tarifler vardı onları araştırdım ve ilk kendimde denedim çıban çıkmıştı.) inan bana sana bir tavsiyem olacak denemende fayda var hatta ben hap da yapıyorum sedefli , mayasırlı velhasılı her türlü deri hastalığına çok iyi geliyor çok denendi eniştem sedef oldu en son onu tedavi ettim o bile şaşırdı çok :) inanmamıştı ilk başta :KK70: sana tavsiyem şu yumurta akıyla zeytin yağını bir güzel çırp ve dökülen yerlerine sür emsin bi kaç kez dene eğer ki geçmezse sana yollarım haplarımdan bende kepeklerim için kullanıyorum şimdi de insan kendi kendinin doktoru olması lazım dimi . sağlıcakla kal..

Son düzenleme:
Benim de böyle bir problemim var daha öncesinde koltuk altımın alt kısmında döküntüler vardı aşınmış gibi kepek dökülmüş gibi oluyordu giysilerim, bir süre deodorant kullanmadım geçti şimdi de göbeğimin kenarlarında çıktı antibiyotik kullanıyorum ondan olabilir mi ? cevap yazarsanız sevinirim

kızlar pul pul dökülmeye kış aylarında aynısefa yağı yada kremi kullanın çok iyi geliyor.Aynı sorun bendede vardı.

nasıl pul pul dökülüyor ya :1shok: bence sen vücudunu temiz yıkamıyorsun ya da liflemiyorsun o yuzden oluyor

Tatlım bebek yaglarını öneriyorum kuruluktan oluyor o pulpul dökülmesi .Bende de oluyor zaman zaman aynı sorun Bebek yağı kullanınca geçiyor..

bebe yağı iyi geliyor bende de aynı sorun vardı nemlendiriciler iyi gelmiyordu
daha 1 sefer sürmeme rağmen eskisi givbi değil şuan derim

kesinlikle dıstan çıktıktan sonra havluyla kurulanma...ıslak vucuduna bebeyagını sür.aynısı bendede vardı geçti..

Merhaba,
Aşırı pullanma,yaz aylarında çok sık görülen bir rahatsızlıktır.Çok sık duş alp sabun ve gel tarzında ürün kullanmamıza bağlı olarak ortaya çıkar.Size şiddetle bir öneride bulunacam cildiniz atopik olsa seboroid dermatit olsa bile çok hassas olsa bile kullanabileceğiniz bir vücut kremi eczanelerden ve özel merkezlerde bulabilirsiniz.Medikal bir üründür.Bebeklere dahil kullanabilirsiniz.

bende de bir ara olmuştu o pul pul dökülme,neden neden diye düşünürken duş jelinden olduğunu farkettim ve bıraktım,iki gün sonra geçti zaten.

atopik dermatit belirtisi olabilir. bende de oldu cildiyeye gittim atopik tanısı ondu 6 aylık tedavi görücem ve kremle geçti pul pul.. doktora git.

excipial lipo yazdır doktora,ben aldım çok işe yarıyor
bebeyağı hiç işe yaramıyor malesef

X