Kekler - Pastalar Vişneli ve Çikolatalı Yılbaşı Pastası

canavar

Yılmak yok. Yola devam...
Pro Üye
12 Temmuz 2006
2.779
183
O süsleri çok aramayın kanımca bulamazsınız:icecream:

Tarifte mevcut siz ayırın artık:roflol:

Pandispanya yapılışı:
4 yumurtanın akı ve beyazı ayrılır. Beyazları tek başına bir kapta 1 dakika çırpılır, içine 1 su bardağı toz şeker ve 1 paket şekerli vanilin konup tekrar macun kıvamına gelene kadar çırpılır. İçinde sarılar katılıp çırpılır. En son 1 bardak un, 2 çorba kaşığı kakao ve 1 paket kabartma tozu eklenip karıştırılır. Yağlanmış pasta kalıbına dökülüp önceden ısıtılmış 180 derece fırında pişirilir. Ben dikdörtgen bir kalıpta pişirdim, sonra keki ortadan ikiye böldüm.
Kreması için 1 paket krem şantiyi 1 bardak sütle çırpıp dolapta dinlendirdim. Ocakta benmari usulü erittiğim 1 paket bitter çikolatayı krem şantiye ekleyip tekrar çırpıp beklettim. Ortadan ikiye böldüğüm kekin katlarını, yarım bardak soğuk süt-2 çorba kaşığı vişne reçeli ile karıştırıp, bununla ıslattım. Arasına kremayı, onun üzerine 2 çorba kaşığı kadar vişne reçelinden ayırdığım vişne parçalarını ve 2 çorba kaşığı damla çikolatayı serpiştirdim.
Diğer katı üzerine kapatıp krema ile tamamen kapladım. 300 gr. kadar şeker hamurunu, mavi-sarı gıda boyalarını karıştırarak elde ettiğim karışımla yoğurdum. Yeşil bir hamur yaptım. Pastamı, incecik açtığım bu hamurla kapladım.Beyaz hamuru açıp, çam ağacı şeklinde kesip pastamın üstüne az miktar suyla yapıştırdım. Üzerini pasta malzemeleri dükkanından aldığım
süslerle süsledim.

bende denemek ıstıyorum ama seker hamurunu nerden bulacam kı onu dusunuyorum dusunuyorum bulamıyorum suslerı cok guzel cok kıskandımmmm:) bende yapmak ıstıyorummm

canim eline saglik cok güzel olmus bende bu gün ilk defa ogluma sünger bob pastasi yaptim ilk defa yaptigim icin kusurlarim var tabii

Cimcimecim süngerbob pastasi cok güzel görünüyor.Bende cok pasta yaparim ama sekerhamurlu pastalari yapamiyorum.Cünkü seker hamuru ve gida boyasi bulamiyorum.Sen nereden adlin.En azindan hangi marka yada hangi market.Almanya ve Avusturyada hemen hemen ayni ürünler ayni marketler var.Belki bu sayede bulabilirim.

saol cnm bende ilk defa aldim kaufland diye bir marketten aldim marzipan diye geciyor seker hamuru onu istedigim gide maddesi boyalarla karistirdim gida boyalarinida rewe den aldim elki vardir ordada bu iki market
acarkende ilk defa cok asiri zorlandim devamli bangoya yapisti bende hamuru ilk yagli firin kagidinin ortasina koydum sonra üstüne tekrar yagli firin kagidi koydum onun üstünden hamuru actim hem oklavamada yapismadi hemde daha kolay oldu aklinda olsun cnm :içelim: kaydirigubbakcemile5
ins. vardir o marketler cnm orda ben markasina dikkat etmemistim onlarin klava:

Coook tesekkür ederim canim.Kaufland burada yok malesef ama REWE var.Billa olarak geciyor.Ana firma adi REWE olarak kullaniliyor burada.Marzipani biliyorum.Ama iste gida boyasini bulamiyordum.Öglen hemen gidip bakayim insallah bulurum.Yardimin icin tekrar tesekkür ederima.s.

sevindim cnm ordada rewe olmasina aslinda büyükse olmasi gerek ordada yada real varsa ordada kesin vardir burdaki reallerde hemen hemen hersey bulunuyor kaydirigubbakcemile5 :1hug:

sevindim cnm ordada rewe olmasina aslinda büyükse olmasi gerek ordada yada real varsa ordada kesin vardir burdaki reallerde hemen hemen hersey bulunuyor kaydirigubbakcemile5 :1hug:

Malesef bulamadim canim.senağlamaSadece pastalarin üzerine yazi yazmak icin tüp icinde 4 ayri rengi olan seker boyadan vardi.O olurmu acaba??

Malesef real yok burada.Marzipani buldum her markette var.Ama gida boyasi bulamiyorum.:çok üzgünüm:

bu kötü yaaa renkli bi pasta yerine beyaz bi mazzipan kapili beyaz güllü bi pasta yapabilirsin cnm yerimseniben

marzipanin rengi beyaz degil onu toz sekeriyle yogurursan eger beyazimsi bir renk alicak en azidan böyle bisey yapmis olursun tatlim hihoyyyt
hani o dedigin dörtlü renkler var onlarlada belki bi sekil yada yazi yazarsin ??? :1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…