visanne kullanıyorum ama regliyim

selosdo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2023
5
0
28
kızlar selam
yaklaşık iki aydır aralıksız visanne kullanıyorum ve üç gündür resmen adetim bu normal mi allah için söyleyin

kızlar selam
yaklaşık iki aydır aralıksız visanne kullanıyorum ve üç gündür resmen adetim bu normal mi allah için söyleyin
Merhaba. Bende visanne kullanmıştım. Kullandığım zamanlarda çok az kahverengi lekelenmelerim oldu hiç resmen adet olmadım. Yani kişiden kişiye göre değişebilir belki siz bu süreci adet olarak geçireceksinizdir. Aklınızda soru işareti olmaması adına doktorunuza bu durumu sorun. Ben rahim fazla kalınlaşmışsa da adet olabilirsiniz diye bir yazı görmüştüm.

Merhaba ben de adetle başlayıp 11 gün kullandım ve bıraktım o süre zarfında adetin ilk günleri yine yoğundu sonra az az kanama ve lekelenmeler hep oldu bıraktıktan sonra da 3 gün falan yine kanama oldu şimdi de regl olma günlerim ama 4 gündür olmadım sebebi o mudur sizce keşke gebelik haberi alsam ama hiç sanmıyorum

Kesin ondandır diyemem ama bu ilaç hormon ilacı ve hastanın adet olmasını engelleyen bir ilaç olduğundan adet günlerinizde bir oynama olmuş olabilir. Bence bir test yapın zaten gebelik varsa belli olur adet gününüz geçmiş ilacıda uzun süre kullanmamışsınız zaten

Test yaptım evet negatifti tahmin ettiğim gibi hala daha regl olamadım bekliyorum bakalım

Bende adetimi bekliyorum baslamak için. Bi umut gebelik varsa diye baslamadım.
İlacı ger gün aynı saatte alın bu sayede belki yan etkileri vs daha iyi tolere edebilirsiniz.
Siz ne için kullanıyorsunuz?
Bende endometriosis var 6 ay kullamöayı önerdi doktorum gözümde cok büyüyor bu süre. Zaten 4 yıldır gebelik için uğraşıyorum artık ne yapacagımı sasırmıs vaziyetteyim.

Benide çikolata kisti için başlattı ama ben kullanmak istemedim yan etkilerinden dolayı biraz akışına bırakmak istedim sağlıklı beslenerek

Bende çikolata kisti için 3 ay kullandım. Her gün aynı saatte almaya özen gösterdim ama yan etkisi oldu illa ki. Hem aşırı depresif ve gergin bir insan olmuştum hem adet olamadığım için dünyanın en şişman insanı gibi hissetmiştim küçülttü mü derseniz hayır ama büyümesine engel oldu sabit kaldı diyebilirim

Bende kist yok. Endo odaklari 2021 yilinda ameliyat ile temizlendi lakin gebe kalamiyorum tup bebek tedavileri asilama vs hersey denedik. Doktorumda bunu önerdi 6 ay kullanip adeti kesilmesi ve yeni olusmussa veya olusacak odaklari engellemek. Sonrasinda bakacagiz duruma göre.
Sizede sifa diliyorum

Teşekkür ederim umarım olumlu yönde etkisini görürsünüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…