ventriküler septal defekt(VSD)

loya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2008
45
1
42
Merhabalar arkadaşlar
21.haftama girdim.Bu sabah doppler ultrasonografi ile yaptırdığımız ayrıntılı muayenede bebeğimizin kalbinde küçük boyutta VSD tespit edildi o kadar üzgünüm ki ağlamaktan yazamıyorum.Daha önce bu durumu yaşayan yada bilgisi deneyimi olan varsa yardımcı olurumusunuz.Teşekkürler...

canım çok geçmiş olsun ne olduğunu bilmiyorum sadece üzüntünü paylaşmak istedim ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN MİNİK BEBEĞİNİZE ŞİFA VERSİN

canım eğer sadece küçük bir vsd varsa ve kalpte başka bir sorun yoka korkmana gerek yok bu vsd ler enellikle doğuma kadar kapanıyor yada doğumdan sonra kendiliğinden kapanıyor bana dr umun söylediği her 100 kişiden biri vsd ile doğuyor belki bizde vsd ile doğduk zamanla kapandı demişti yani vsd küçükse ve başka bir sorunu yoksa içini ferah tut inşallah sağlıkla doğar bebeğin

Canım geçmiş olsun!Ama sakın bunu dert edinip bebişini üzme:)Belki bizlerde de vardı ama biz farketmedik,birçok yeni doğan bebişte görülebilen bir olaymış!Küçük olanları zaten kendiliğinden kapanıyormuş,büyük olsalar bile ufak bir operasyonla,bebeğe zarar vermeden halledilebiliyormuş!!Senin ki zaten küçükmüş,hiç problem etme ve moralini yüksek tut a.s.

canım kendını hemen uzme............stres yapma demesı kolay tabı ama çok kotu olacagını sanmamm doktorun ne dıyor.
benım oğlum şu an onuçyaşında..............doğduktan bıkaç ay sonra kalbınde cıddı bı üfürüm hıssedıldı kalp ekosu çekıldı pda var dendı. doktorumuz iyi bı doktordu o zaman alman hastanesınde amelıyat edıldı ama normal amelıyatla degil.anjıyo yontemyle mınık delık kapatıldı............çok şukur hıç bı problem olmadı
inş senınde bebişin iyi olacak.................dua ile...............

Arkadaşlar hepinize çokk teşekkürler...
Paylışımlarınız ve destekleriniz için...Bugün biraz daha iyiyim.Dün tekrar fetal eko yapıldı.Küçük trabekuler vsd.Doğuma kadar kapanma ihtimali varmış kapanabilirmiş.Kapanmazsa da doğumdan sonra tekrar bakılması gerekiyormuş.İnsanın ister istemez aklına takılıyor.İnşallah delik büyümez ve kapanır.İşallah hepimiz sağlıcakla atlatırız hamileliğimizi ve sağlıcakla bebeklerimize kavuşuruz.
hepinize tekrar teşekkür ediyorum.Sağlıklı günler....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…