Ve sonunda gebeyim 🙏🏻

brcubrcu0101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2022
1.783
687
31
Merhaba arkadaşlar
Tam 9. Ayda gebe kaldım . Hala inanamıyorum. Doktorum her değerimizin iyi olduğunu söylemesine rağmen ben tedavisiz gebe kalamicağımı düşünüyordum artık 9 ay olmayınca .
Geçen ay prolaktin değerim 29 çıktı fakat doktorum normal olduğunu ve ilaç vermeyeceğini söyledi. O yüzden daha da umutsuzdum prolaktin yüksekken gebe kalınmaz diye binlerce yorum vardı çünkğ. Tam yumurtlama günümde ilaçlı emar çektirdim . Akşam eve geldikten sonra testten yumuetlama günüm olduğunu gördüm . Emar kaygısıyla tamamen zoraki bir ilişki oldu . Öyle ki bugün regl gecikmemin 5. Günü hala cesaret edemiyordum test yapmaya . Neyseki bu akşam artık yapayım değilsem neden regl olmuyorum diye doktora gideyim dedim ve yaptım. Bir yandan da dün gece dahil heyecandan yatamıyordum gebelik hayali kuruyırdum :)
Allah isteyen herkese nasip etsin en kısa zamanda zor bir süreç çok iyi bilşyorum.
Gebe kalırsam belirtilerimş yazacağımı söylemiştim .
Belirtilerim şöyleydi;
Yaklaşık 15 gündür göğüs ağrım vardı ve son 1 haftadır geceleri uyandırcak kadar göğüs ağrım vardı çok fazla yanıyordu ateşler içinde gibiydim. Ama ben proşaktin değeri yüksekliğinden olmuştur diyoedum kendi kendime onu belirti olarak sayamıyordum. Regl den 3 gün önce regl öncesi klasik kasık ağrısı bacak ağrısı oldu ama öyle şiddetli değil hafif hafif gelip geçti ta ki reglimin 3. Gününe kadar. Dün ve bugün hiçbir kasık ağrım yok. 3 gün öncede sabah midem bulanmıştı ama yarım saat kadar sürüp geçmişti hatta burda konuş açmıştım. Onun dışında şuanda da hiçbir belirtim yok. Sabah doktoruma gideceğim ve kan vereceğim . Reglim 5 gün gecikti ve 3-5 saniyede kopkoyı çift çizgi çıktı. İnşallah sağlıklı bir gebeliktir ve önce keseyi sonra kalp atışını duyarız diye dua editorum.
İlk gebeliğim şuan ne yapcağımı nasıl davrancağomı bile bilmiyorum yarın doktorum yönlendirecektir diye düşünüyorum.
Her şey gönlünüzce olsun hepiniz için dua edeceğim

Hayırlı olsun demeye geldim 2 günde bir bi kaç kere kan verip güzel yükselip yükselmediğine bakılacak değeriniz yüksekse o zaman keseyi bile görürsünüz belki

Hayırlısı olsun sağlıklı güzellikle gelsin. Gözünüz aydın

Ne güzel haber maşallah sağlıkla gelsin

Hayırlı olsun canım çok sevindim senin adına

İlk önce betaya bakabilir 5.haftads kese gördük biz 10 gün sonrada kalp atışı

Hep görüyordum senihayırlı olsun çok sevindim senşn adına sağlıcakla kucağına alırsın inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…