VDRL TESTİ POZİTİF

Eliffnn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2024
72
39
31
Merhaba arkadaşlar. 12 yıllık ilişkim var ve tek eşliyiz. Eşimden başka kimseyle de cinsel bir birlikteliğim ne evlilikten önce ne sonra olmadı. 5 Senedir evliyiz evlilik öncesi testlerde sıkıntı çıkmadı. 10 haftalık hamileyim dün genel testler yaptırdım VDRL reaktif 1 pozitif çıktı (Yani frengi/sifiliz). Ne eşimde ne de ben de şimdiye kadar asla bir belirti görmedik. Yani en azından ikimizden birinde belirti olurdu diye düşünüyorum. Belirtilerine baktığımda çok ağır belirtiler var. Başka yerden bulaşma ihtimali sıfır dediğim gibi başka kimseyle de birlikte olmadım eşim de öyle. Yalancı pozitiflik olma ihtimali var dediler ama tabi insan ister istemez endişeleniyor yarın kontrol testi yaptıracağım. Bu şekilde VDRL yalancı pozitif gören var mı aranızda? Testimin ilgili bölümünü bırakıyorum yurt dışında olduğum için İspanyolca umarım yalancı pozitifliktir aynı durumu yaşayanlar deneyimini paylaşırsa sevinirim.

Eklentiler

• IMG_4815.jpeg
    102,5 KB · Görüntüleme: 50
Bu sayfayı okuyan varsa güncellemek istedim. 1hafta sonunda doğrulama testimin sonucu geldi ve sonuç negatif. Yani Vdrl testi yalancı pozitifmiş. Bu durumla karşı karşıya anne adayları hiç stres yapmasın hamilelik sürecinde çok fazla yalancı pozitif çıkabiliyormuş bu testler. Öncesinde yaşadığınız alakasız bir yaralanmada vücudunuzun antikor üretmesi bile sonucun pozitif çıkmasına sebep olabiliyormuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…