Erkek İnfertilitesi Varikoselle Hamilelik..

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Eda daisndaid

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2019
1
3
44
Arkadaşlar öncelikle merhabalar.Allah herkese hayırlı hamilelikler versin.
Eşimde çift taraflı ve belirgin varikosel olmasına rağmen çok şükür sorunsuz hamile kaldım.Bunca varikoselli sıkıntılar arasında bende yazıp paylaşmak istedim.İnşallah bir faydası olur.
Eşimde 17 yaşından beri çift taraflı varikosel varmış.28 yaşında ameliyat olmuş.Eski usul mercekle yapmışlar.Ve nüks etmiş.Halende var varikoseli.Varikoselli hamilelikte Allah’ın izniyle mümkün oluyor.Hemde çift taraflı ve ileri seviye ve yıllardır var.
Eşim alkol sigara kullanmaz.Fırsat buldukça spor yapar.Dar kot pantolon boxer giymez.Genelde duş sonunda soğuk uygulama yapıyor bölgesine.Yıllardır dikkat eder hep.
Yeme içmeye gelince keçiboynuzu kürü vazgeçilmezi. Yılda iki defa yapardı. Bal,polen,arı sütü,propolis içine çörek otu, zencefil,zerdeçal ve çakşır kökü karıştırıp kahvaltı öncesi aç karnına yer.
Ceviz,fındık,badem kabuklu alıp kırıp yer.Beslenmesine çok dikkat eder.Cips,kola abur cubur tüketmez pek.
Daha doğalı kuru kayısı, kuru üzüm vs.yer.Meyvesi eksik olmaz.havuç, portakal,muz ne varsa yer.
Biz evlenmeden önce bu günleri düşünüp yıllardır böyle yapmış.Çocuk olayına karar verince Allah’a şükürler olsun problem yaşamadık hiç. İlk başlarda çok korkuyordum ama şükür bu günümüze.
Sizlerle de paylaşmak istedim arkadaşlar.Herşeyden önemlisi de inanmak bol bol dua etmek ve hep iyi düşünmek.Eşimde hep dua eder ben tevekkül ettim sonucu rabbimden derdi hep.Çok şükür Allahım nasip etsin.İsteyen herkese gönlünce nasip etsin inşallah.
Varikoselle de hamilelik Allah’ın izniyle oluyor arkadaşlar. Bildiğim ve olan herşeyi paylaştım.Eşinize sağlıklı şeyler yedirin ve yukarıdakilerden uygulayın.Hayırlısıyla Allahtan dileyin.Darısı başınıza inşallah.Mutlu kalın..

Demek ki varikoseli mucize şekilde sperm değerlerini etkilememiş ya da fazlasıyla etkilememiş bilemiyorum yoksa gerçekten değerler kötü olunca varikosel ameliyatı kaçınılmaz oluyor....

Çok iyiymiş tebrik ederim Allah sağlıklı kucağına almayı nasip etsin biz ameliyat olanlar için de tez zamanda bize de nasip etsin inşallah sizin eşiniz maaşallah çok iyi beslenmiş bizimkiler de biraz daha dikkat etseler olacak da biz zorla yedirip içiriyoruz

bende hamile kalıyorum fakat eşimde cinsel isteksizlik iktidarsizlik var pek iliskimiz olmuyor gebeliklerin hep sagliksiz karnimda ölüyorlar acaba eşimde varikosel olabilirmi sperm dna si yada bir bozukluk olabilirmi testosteron düşük semen analizi normal ama sanırım sperm dna testi farklı varikosel de olurmu

Kendinize de baktirdiniz mi ?

Benim esimdede varikosel var bizim sayimiz 60 millyondu ama ileri hızımız 0 ve ileri yavaligimiz %5 di vok kötü demisdi doktor bide esimin her iki tarafinda vardi sol tarafdaki daha büyük du sagdaki ameliyat gerek yok dedi.6 ay gecdi ileri yavalilik artti ama ileri hiz artmadi şimdide proxeed kullaniyoruz inşallah çözüme kavuşuruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…