Varikosel ve yumurtalik kistleri

Petunya508

Velhâsıl-ı kelâm her şey nasip...🌼
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Mart 2021
645
831
Hanımlar lütfen benim durumumda olanlar bu durumda tanidigi olanlar yardimci olun.

Yaklaşık 3 yıldır çocuğumuz olsun istiyoruz. Bende ufak tefek sorunlar cikiyor kist falan. Ama doktorlar normal oldugunu cocugumun olabilecegini soyluyorlar.
Esimde defalarca test verdi.ilk yıl sperm degerleri cok guzeldi. Doktor sorun olmadigini soyledi daha sonra degerlerinde dalgalanmalar oldu. Doktor varikosel dedi. Ama sperm degerleri normal oldugu icin ameliyat önermedi. Cocugunuz olur dedi.

Bu surecte 3 klomen 1 femera ve 2 asilama tedavisi geçirdik.

Bu durumda olan varmı?
Artık umudumda azalıyor.
Tüp bebekten önce deneyebilecegim bir yontem var mı?
Lütfen cevap verin

Merhaba.benim hiç bir sorunum yok eşim varikosel sebepli ameliyat oldu.2 yıldır deniyorduk sayı hep 2 3 milyondu aşılamada tutmadi.ameliyat değilde tüp bebek denemek istedim eşim doğal yolla olsun diye ameliyat oldu düzelecekmi bilmiyorum beklemedeyiz

Benim eşimde de ileri derece varikosel var 17 aydır gebelik elde edemedim, eşim ameliyat olmak istemiyor, sperm sayı, şekil,hız da etkilenmediği için doktor da önermedi.. Bende de bütün testlerim temiz çıkmasına rağmen bir türlü olmadı, ümitlerimi her ay yitirip yeniden toparlanıyorum ama yoruldum

merhaba durumumuz aynı 1 klomen 2 femera 1 aşılama denedik bizde şimdi 8cm kistim var ve küçülmezse ameliyat dedi dok yapılacak şeyleri yapmaya çalışıyorum şuanda aslanpençesi çayı içiyorum hacamat yaptırdım beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum ama tüp bebekten başka çıkış kalmıyor malesef ama oda kesin değilki %100 die bişi yok ve sürekli negatif görmekten çok yoruldum ara verdik tatile gittil değişen bir şey yok malesef kistlerim giderse 2. aşılamada istiyorum sonra tüp bebek hayırlısıyla bu arada fiyatlarda artıyor napcaz bilmiyorum

Merhaba basimdan gecen bir olayi anlatmak isterim.bendede 5.5 cm cikolata kisti vardi iki yumurtalikta da doktor banada ameliyat onerdi ca125 degeri yüksekti. (Cikolata kisti belirtecidir). Ben cok korktum ameliyattan aslan pencesi cayi kullandim hayit ve civan percemi cayi yaptim her sabah ve zerdeçal bal karisimi yaptim. 6 ay gecti esim bana cesaret verdi gidelim korkma bir kontrol edelim diye. Doktora gittigimde yumurtaliklarim tertemizdi. Doktor inanmadı. Cikolata kisti degilmis demekki dedi ama ben ondan once 3 doktor 1 rahim filmi cekildim hepside cikolata kisti demisti. Yaptigim çayi soyledigimde onlar ise yaramaz cikolata kistlerinde demisti. Ama bence faydasi olmustu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…