Var mı yok mu?

kbrakbraa37

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2024
12
1
27
Ağustos 12 son regl tarihimdi 3 gün sonra gebe olduğumu öğrendim. Yaklaşık 10 gün sonra hastaneye gittim doktor karından değil vajinadan kese gördü. Geç döllenme olabilir dedi. 10 gün sonra gel dedi . Tekrar gittim bu sefer karından kese gördü fakat yolk kesesi nokta kadar dedi haftaya gelişim olmazsa kürtaj dedi ve gittiğimde 5+2 dedi kafam o kadar karıştı ki . Ertesi gün başla doktora gittim oda 6+2 dedi ve o karından yolk kesesini gördü ve haftaya ya da 10 gün sonra görünmezse embriyo o zaman sorun olur dedi o kadar morelim bozuk ki lütfen yardımcı olur musunuz yaşayan var mı lütfennnn

Ağustos 12 son regl tarihimdi 3 gün sonra gebe olduğumu öğrendim. Yaklaşık 10 gün sonra hastaneye gittim doktor karından değil vajinadan kese gördü. Geç döllenme olabilir dedi. 10 gün sonra gel dedi . Tekrar gittim bu sefer karından kese gördü fakat yolk kesesi nokta kadar dedi haftaya gelişim olmazsa kürtaj dedi ve gittiğimde 5+2 dedi kafam o kadar karıştı ki . Ertesi gün başla doktora gittim oda 6+2 dedi ve o karından yolk kesesini gördü ve haftaya ya da 10 gün sonra görünmezse embriyo o zaman sorun olur dedi o kadar morelim bozuk ki lütfen yardımcı olur musunuz yaşayan var mı lütfennnn
Yolk göründüyse sorun yoktur canım şu kısmı anlamadım adetiniz bitti 3 gün sonra mı öğrendiniz

Hayır regl 3 gün geçti 12sinde regl olmam lazımdı 15 eylülde öğrendim ben gebe olduğumu 10 gün sonra hastaneye gittim karından değil vajinalden gözüktü bi 10 gün sonra da karında gözüktü kese ama yolk kese yine alttan gözüktü fakat bir gün sonra devlet hastanesi karnımdan da gördü yolk ama 1 hafta 10 güne kalp atışı duyulmazsa sıkıntıymış sanırım öyle mi

8. haftaya kadar bebek ve kalp atısı görüşmezse gebelik sağlıksız demek.
ama moral bozmayın. ultrason cihazından bile çok farkediyor. benim devlet hastanesinde kalp atısı zar zor doppler ile görülmüştü ama özelde gayet net duymustuk kalp atısını. zor ama sabret, bekle biraz. insallah her sey gönlünce olur

8. haftaya kadar bebek ve kalp atısı görüşmezse gebelik sağlıksız demek.
ama moral bozmayın. ultrason cihazından bile çok farkediyor. benim devlet hastanesinde kalp atısı zar zor doppler ile görülmüştü ama özelde gayet net duymustuk kalp atısını. zor ama sabret, bekle biraz. insallah her sey gönlünce olur
Umarım.. ama doktor 6.haftaya kadar dedi hemen kürtaj falan olmak bana da doğru gelmedi .

Umarım.. ama doktor 6.haftaya kadar dedi hemen kürtaj falan olmak bana da doğru gelmedi .
hayır ya 6.hafta çok erken. he evet 6.haftada bebek görünebilir ama kalp atısı için 8.haftaya kadar beklenir. kanamanız, ağrınız vs olmadığı sürece bence bekleyin. ben bebeğimi ilk kez 6+6da görmüstüm. doktorum da hiç geç falan demedi, hep de haftasıyla uyumlu ilerledi.

X