Var mı böyle Arkadaşınız?...

irna

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2007
6.730
4
gerçek arkadaşlar arasında yapılan iyiliklerin sözü bile olmaz belki ama geçmişte yada şimdilerde arkadaşım dedğiniz insana onun hayatı boyunca unutamayacağı hangi iyiliği yaptınız?

tam tersi bir soru da olablir"arkadaşımın bana yaptığı şu iyiliği hayatım boyunca unutamam" diyebildğiniz arkadaşlarınız oldu mu?

seni sen olduğun için, karşılık beklemeden seven,ihtiyacın olduğunda yanında olableceğine inandığın,ihtiyacı olduğunda yanında olableceğin vs. bu uzayıp gider...

bakın arkadaş kelimesi nereden geliyormuş...bundan 6,7 yıl önce bir arkadaşımdan duymuştum,sizlerle de alıntı yaparak paylaşmak istedim.

"ARKADAŞ" Kelimesinin Doğuşu...

Savaşın ok ve yay ile yapıldığı dönemlerde Türk savaşçılar, arkalarından
gelebilecek bir saldırıyı önlemek için, sırtlarını önceden bu amaçla
hazırlanmış bir TAŞ'a dayarlardı. Bu taş "ARKA-TAŞ" veya Azerbaycan'daki
telaffuzuyla "ARKA-DAŞ" olarak adlandırılırdı. Dostluk kavramının zaman içinde,
insanın arkasını yaslayabileceği ve kendisini olabilecek kötülüklerden
koruyacağı fikri ile özleştirilmesi sonucu "arkadaş" kelimesi "dost" anlamında
Türkçedeki yerini buldu.

Sırtınız "arka taş"sız kalmasın (alıntı)

var mı sizin de sırtınızı dayadığınız arkadaşınız

Ne güzel bak bilmiyordum anlamını

Var irnacığım var. Ne güzeldir birine sırtını dayamak, ona yaslanmak, güvenmek..
Ama VEFA çok önemlidir benim için ...Vefalıysa, deymen keyfime

benimde çok kötü oldugum bir anda beni apar topar herşeyi ayarlayıp.......
ban karar verme fırsatı bile vermeden.......
izmire özdereye götüren ......canım arkadaşım.......hep sevdim halende .....sevgisi eksilmeyen arkadaşım.......
öpüyorum onu........

benimde yaptıgım ......ve bir araya geldigimizde........ unutamadıgını hep söyler kendisi....

bazen arkadaş dost aileden bile yakın oluyor.........yeterki degerini bilelim.......

var 17 senelik lisenin başından beri ve çocuklarımız oldu ayrı şehirlerde olsak görüşebildiğim ve kankam dediğim bir çok fotoğraflarımız var şimdi de artık çocuklarımızla eşlerimizle beraber fotoğraflarımız var.
o benim kankam dostum.

eşimle tanısmadan önce derdımkı ;
benım dostlarım herkesınki gibi değil.. arkamdan kuyumu kazmıyorlar.. bi çıkarları yok sevmek için.. benı ben oldugum için sevıyorlar gercekten.. (gercek hayatta bu dedıklerım)

ama öyle değilmiş.. öyle olmuyormuss..çok acı tecrubelerle yasadım bunu.
insallah bundan sonra gercek dostlarım olur (gercek hayatta)

sanaldakı dostlarımın (kkda) hangi birini saysam opuyorumnanaktan
Rabbim bana verdıklerının 2katını onlara versın ,daha mutlu -huzurlu olsunlar insallah.. :Saruboceq:

X