Vajinusmus muyum ?

mlkkhrmnnnn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2023
2
0
26
Herkese selamlar
Öncelikle yazacaklarımı nolur yargılamadan okuyun ve bana yardımcı olun lütfen.
25 yaşında bir genç kızım. Daha önce kimseyle cinsel deneyimim olmadı. 20 gün sonra evleneceğim.
Ergenliğimden beri baş etmeye çalıştığım ancak baş edemediğim bir sorunum var. Şöyle ki kendi cinsel organıma bakamam, dokunamam, elleyemem. Bu sebeple yıllardır bedenimde temizleyemediğim tek yer orası. Bazen tüy dökücü krem vs kullanmaya çalıştım ama yok biraz uzun baksam ellemeye calıssam başım dönüyor midem bulanıyor bayılacak gibi oluyorum. Afedersiniz lavaboda bir taharetlenişim var ki görmeniz lazım. Onu bize zar zor yapıyorum. Ama artık bıktım kendimi sevmek, kendime aynada doya doya bakabilmek, ibadetlerimi layığıyla yerine getirebilmek istiyorum. Şimdi bıçak kemiğe dayandı. Bu zamana kadar tektim. Bir eşim yoktu ama artık olacak. Ne yapacağımı bilmiyorum. Dünyanın en düzgün en aşk dolu adamı. Güzel bir evliliği, sorunsuz birlikteliği o da hakediyor bende. Canımdan çok sevdiğim insanı bu sebeplerden kendimden uzaklaştırmak istemiyorum. Hiç ilişkiye girmedem. Onda da çok zorlanacagım yapamayacagım gibi geliyor ama bakalım yaşamadan bılemem. Tabi ilişkiden önce benim kendimi temizleyebilmem gerekiyor. Nolur bana kuafore falan gıt de demeyin açamıyorum yapamıyorum. Bu derdimi kimseyle de paylasamıyorum. Sizden yardım istiyorum. Beni bir şekilde yönlendirin lütfen.Kendime bakamam dokunamamam vajınusmus oldugumu mu gosterır. Yoksa psikolojık baska bır sebep mı. Lütfen günlerim kabus gibi geciyor artık ben dayanamıyorum

Bence vajinismus muyum diyene kadar bir doktora gidin psikolojik bir sorun gibi duruyor.

Ya işte bu değil beklediğim yorum. Canım arkadaşlar elbette arada bir çok zorlamayla bir şekilde temizliyorum ama çok fazla değil. Bu işin bu kadar sancılı olması bu kadar zorlanıyor olmak da beni yoruyor
Korkularını ancak üstüne giderek yenebilirsin. Ay ne bileyim kardeşim hiç böyle bir şey duymamıştım. Sen ilk adımı bir lazer merkezine giderek at. Kimse seve isteye orasını başkasına açmıyor ilkinde utanırsın sonra hiç umursamadan sıyırırsın. Öyle oluyor

Canım bence vakit kaybetmeden psikoloğa görün, özellikle cinsel terapi uzmanı olan birine. Sadece konuş ve burada anlattığın gibi ona da anlat. Altta yatan bir travma olabilir senin bile bilmediğin. Sorunu kökünden çözümlemeye çalış. Bu ciddi bir seviye yani. Keşke son 6 aydır gitseydin son 10 gün kala falan değil de. Şimdiye aşardın belki de bunu. Ama 1-2 seans bile kardır. Evlendiğinizde de önyargılı olma. Kendini biraz eşine teslim et belki de işler hiç senin düşündüğün gibi ilerlemez. Peşin hükümlü olup açıklama yapmaya başlarsan bunu bile bile neden evlendine kadar gider konu.

Benim hiç senin bahsettiğin gibi korkularım, kaygılarım yoktu her şey çok rahat ve kolay olur zannederken evlendikten 4 ay sonra tam olarak ilişkiye girebildim mesela. Eşim de bu süreçte bana ne kızdı ne yargıladı. Çok düşünüyorsun bu kadar kafaya takmasan her şey yoluna girer dedi sürekli. Dediği gibi de oldu. Biz pandemiden dolayı düğünü nikahtan 4 ay sonra yapabilmiştik ve tatile de o zaman çıktık tatilde asla anlamadan bir anda oldu ve acımadığını o an anladım O ana kadar hep öleceğimi sanıyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…