Vajinusms

Kızlar merhaba. Ben bir senedir evliyim ve bir türlü cinsel ilişkiye giremedik eşimle. İlerleme kat ettik ancak hala cinsel ilişkiye giremedik ve vajinusmusu nasıl yenebilirim. Parmak egzersizlerini yapabiliyorum iki parmağımıda sokabiliyorum eşimin parmağını da sokabiliyorum ancak eşimin penisini içime alamıyorum bu sorunu yaşayıp bunun üstesinden gelenler yardımcı olabilir mi? Ve çocuk düşüncemiz de var cinsel ilişkiye girip bir süre sonra bebeğimizin olmasını istiyoruz yardımcı olursanız çok sevinirim.
Doktora gittiğinizde ne dedi

Neden , sonuçta bir hastalıksa , bunun uzmanı doktor varsa neden 1 yıl beklediniz?
Kendi içimizde çözebiliriz diye düşündük. Aslında buradan evde yenenleri görünce de yapabiliriz dedik. İlerleme de katettik ilk başlarda parmak egzersizleri bile yapamıyordum şimdi içimde bir şeyin olması beni korkutmuyor ama bir türlü penisi içime alamadım

En kısa zamanda gidin bazen hastalikalr için 1 gün bile çok geç olabiliyor bunu unutmayın.Gidin hemen.
Hangi bölüme gitmem gerekir bir de ne diyeceğim eşimle mi gitmem gerekir. Daha önce gitmediğim için bilgim yok. Bu konuda ne yapmalıyım anlatır mısınız

Kendi içimizde çözebiliriz diye düşündük. Aslında buradan evde yenenleri görünce de yapabiliriz dedik. İlerleme de katettik ilk başlarda parmak egzersizleri bile yapamıyordum şimdi içimde bir şeyin olması beni korkutmuyor ama bir türlü penisi içime alamadım
1 yılda ancak parmak kadar ilerleme göstermişsiniz, evde yenenler 2,3 haftada yenenler. Sonrası hep doktora gidiyor. Sizin biraz ihmal etmişsiniz bence bu sorunu.

1 yılda ancak parmak kadar ilerleme göstermişsiniz, evde yenenler 2,3 haftada yenenler. Sonrası hep doktora gidiyor. Sizin biraz ihmal etmişsiniz bence bu sorunu.
1 yıldır parmak egzersizleri yapmak da bir gelişme bence. Adım atabilmek önemli olan. Hastaneye gidip doktora da görünebilirim sıkıntılı süreçler olduğu için doktor işini en sonuna bıraktık, bu konuda beni anlamanızı beklerdim.

1 yıldır parmak egzersizleri yapmak da bir gelişme bence. Adım atabilmek önemli olan. Hastaneye gidip doktora da görünebilirim sıkıntılı süreçler olduğu için doktor işini en sonuna bıraktık, bu konuda beni anlamanızı beklerdim.
Jinekoloji bakar benim bildiğim.Bazı kadın doğumlular da bakiyor vajinismus tedavisi için.

Kegel egzersizleri ile çözebilirsiniz. Doktora gitseniz 4 5 seansta çözülür. Ben öyle çözdüm 🤗 öyle ha dince hadi doktora gidelim olmuyor maalesef bu psikolojik bir rahatsızlık. Devlet hastanesinde bi kadın hastalıkları ve doğumdan randevu alın. Onlar sizi yönlendirir. Sizde you to be den videolar izleyin. Çözümsüz değil. Üzülmeyin sakın. İki uç seansta halledersiniz.

Kegel egzersizleri ile çözebilirsiniz. Doktora gitseniz 4 5 seansta çözülür. Ben öyle çözdüm 🤗 öyle ha dince hadi doktora gidelim olmuyor maalesef bu psikolojik bir rahatsızlık. Devlet hastanesinde bi kadın hastalıkları ve doğumdan randevu alın. Onlar sizi yönlendirir. Sizde you to be den videolar izleyin. Çözümsüz değil. Üzülmeyin sakın. İki uç seansta halledersiniz.
Çok teşekkür ederim mesajınız beni olumlu manada etkiledi. İnşallah bu sorunu da yenerim ve buraya yenip hamile olduğum haberini veririm, dua edin benim için 🤍

Aslında çok ciddi bi problem bu hem evliliiniz hemde ilişkiniz için bence sorunu burda değil doktorda çözmelisiniz bazen biz bile araya ilişkisizlik girince sorunlar oluyor siz nasıl 1 sene bekleyebildiniz bence direk doktora görünğn ilk kadınndopuma gidin o sizi yönlendirir zaten geçmiş olsun

Aslında çok ciddi bi problem bu hem evliliiniz hemde ilişkiniz için bence sorunu burda değil doktorda çözmelisiniz bazen biz bile araya ilişkisizlik girince sorunlar oluyor siz nasıl 1 sene bekleyebildiniz bence direk doktora görünğn ilk kadınndopuma gidin o sizi yönlendirir zaten geçmiş olsun
Teşekkür ederim en yakın zamanda gideceğim doktora.

Bence kendinizi daha fazla kandırmayın. Acilen vajinusmus konusunda uzmanlaşmış bir doktora görünün. Bir de bebek diyorsunuz ne bebeği Allah aşkına öncesinde çok büyük bir probleminiz var onu çözün, bir süre karı koca hayatı yaşayın bebeğe sonra gelir sıra

Vajinismusu çözüp cinsel hayatınızı normale bindirmeden çocuk düşünmeyin. Gebelik çok bilinmeyenli bir yol. Vajjinal fitil, vajinal ultrason, spekulum kullanımı, çatı muayenesi vs gibi pek çok durumla karşılaşabilirsiniz. O yüzden önce ilişkiyi ve cinsel sağlığa yönelik şeyleri normalleştirin sonra Allah sağlıkla nasip etsin inşallah. Evde yenememissiniz, daha fazla beklemeyin ve vajinismus tedavisi yapan bir doktora görünün.

X