VAJİNİSMUSU KENDİN YENEBİLİRSİN

Nzl_nzl

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Mart 2022
1
7
34
Merhabalar herkese uzun zamandır vajinismus ile ilgili sosyal forum sitelerinde bı çare arayış içerisindeyim. En sonunda eşimle birlikte Ankara'da bir klinikte vajinismus tedavisi oldum. Sonuç evet pozitif ancak ücretler çok uçuk hani tedavi olumlu ama ücret kesinlikle bu hizmetin karşılığı değil tamı tamına 10.000tl ödeme yaptık ne yaptı hoca derseniz önce kısa bir moral konuşmasi sonra vajinaya jel sürerek parmak egzersizi yaptırdı.1 parmak 2 parmak derken sonrasında dilator ile devam ettik.3 gün 30 dakikalik seans sonucunda işlem bitti.benden size tavsiye boşuna bunun için doktorlara boşuna para ödemeyin eşinizle birlikte aynı uygulamayı yapın. Sonuçta aynı uygulamayı evde yapmamızı istedi. Hiç biri bu tedavi için bu kadar parayı hak etmiyorlar ama işte bizler dayanışma içinde olursak bu insanların hiçbirine afaki paralar kazandirtmayiz.

Özelden sizinle konuşalım ablacım ben size yardımcı olabileceğimi düşünüyorum Allah'ın izniyle

Sayfayı tam çözemedim ama umarım doğru yere yazmisimdir ve bir çözüme ulaşırım, 15 yıllık evliyim sezeryanla 2 tane çocuk yaptim, eşim üzerine düşen akla gelebilecek her türlü görevini eksiksiz yapiyor kısmen çözdük sanıyordum ama 1 haftadır tam girişte inanılmaz ağrı vajinismus mudur ne illet se yazılanların çoğunu okudum ama henüz emin olamadım kurtulabilmek mümkündür.

Sayfayı tam çözemedim ama umarım doğru yere yazmisimdir ve bir çözüme ulaşırım, 15 yıllık evliyim sezeryanla 2 tane çocuk yaptim, eşim üzerine düşen akla gelebilecek her türlü görevini eksiksiz yapiyor kısmen çözdük sanıyordum ama 1 haftadır tam girişte inanılmaz ağrı vajinismus mudur ne illet se yazılanların çoğunu okudum ama henüz emin olamadım kurtulabilmek mümkündür.
15 senedir esinizle birlesme saglamadiniz mi? Dogru mu anliyorum?

Onsevismeyi uzun tutun. Yeterli islaklik olmazsa acili ve agrili olur
Zaten öyle yapıyoruz ama ön sevisme, ıslaklık, vs olsa da hak getire, şimdiye kadar zorlamsamda hiç böyle olmadı ama son 1 haftadır 1 er gün arayla deniyoruz tam baş kısmı girerken giriş kısmından kuyruk sokumu na kadar inanılmaz tarif edilemez bir ağrı acı oluyor.

Birleşme oluyor ama çoğu zaman hep acılı ve agrili oluyor hala alışamadım mi anlayamıyorum
Bunun vajinusmus olduğunu düşünmüyorum ağrılı cinsel ilişki sizinki. Doktora gitmelisiniz önce bir muayene etmeli fiziksel sorun yoksa ben bi fizyoterapist olan cinsel terapiste görünmenizi tavsiye ederim. Hep mi agrili oluyordu ? Belki doktorlarda da vardır çözümü tam bilmiyorum ama mutlaka bi muayene olmalısınız.

Merhabalar herkese uzun zamandır vajinismus ile ilgili sosyal forum sitelerinde bı çare arayış içerisindeyim. En sonunda eşimle birlikte Ankara'da bir klinikte vajinismus tedavisi oldum. Sonuç evet pozitif ancak ücretler çok uçuk hani tedavi olumlu ama ücret kesinlikle bu hizmetin karşılığı değil tamı tamına 10.000tl ödeme yaptık ne yaptı hoca derseniz önce kısa bir moral konuşmasi sonra vajinaya jel sürerek parmak egzersizi yaptırdı.1 parmak 2 parmak derken sonrasında dilator ile devam ettik.3 gün 30 dakikalik seans sonucunda işlem bitti.benden size tavsiye boşuna bunun için doktorlara boşuna para ödemeyin eşinizle birlikte aynı uygulamayı yapın. Sonuçta aynı uygulamayı evde yapmamızı istedi. Hiç biri bu tedavi için bu kadar parayı hak etmiyorlar ama işte bizler dayanışma içinde olursak bu insanların hiçbirine afaki paralar kazandirtmayiz.
Mrb bana da yardımcı olabilir misiniz 2 aydr evliyim ama vajinismus olduğumu anladim ve hiç bi sekilde bişey yapamıyorum

Lütfen bana da yardımcı olur musunuz ?

Merhabalar benimde desteğinize ihtiyacım var

Nasıl oldu bende 4 yıldır evliyim hala olmadı cinsellik yardımcı olursanız çok mutlu olacağım

Nasıl oldu bende 4 yıldır evliyim hala olmadı cinsellik yardımcı olursanız çok mutlu olacağım
Tedavi olmuş biri olarak maddi durumun normal yada yerindeyse öncelikle bunun için vajinismus tedavisi veren doktora gitmeni tavsiye ediyorum para tuzağı değil kesinlikle işe yarıyor 8 aylık evliydim hiç bir şekilde yapamadım doktorla 1 ayda başardım haftada bir kez giderek. Ama yinede tavsiye istiyorsan eğer eşinden iki üç hafta zaman işte kendi kendine yenebilmen için öncesinde bu süreç içerisinde asla deneme yapmayın bizde süre bu şekilde ilerledi çünkü siz yapamadıkça yapamam daha diyosunuz. Kayganlastirici jel alın viaxi öneriyorum eczaneden 70 lira civarı 200 ml baya yetiyor büyük olduğu için. Öncelikle ayna karşısında vücudunuzu inceleyin heryerinize bakın çıplakken yapın bunu ve teker teker heryerinize yavaş bı şekilde bakarak dokunun sonra uzanın kulaklık olsun yada olmasın sizi sakinleştirecek bir nefes egzersizi açın bir 15 dakika bunu mutlaka yapın sonra altınızda çarşaf olsun kayganlastirici dökülmesin orta parmaginiza kayganlastiriciyi bolca sıkın ve vajina bölgenize sonra bir müzik açın rahatlatici melodi şeklinde kendisinize tam yarım saat ayırın yapamasanız bile HERGUN olucak bana inan sonra parmağın ucunu o kısma dokundurun ve aşşağıya doğru yavaş yavaş milim milim korkuyomusun dur geri çekme nefes al ver gerekirse öyle bekle acirsa çekersin ama bana güven birden hepsini direk yapmadığın sürece acı yok ve asla kendini kasma farz etki iğne olucaksin kendini kasarsan acır kasmassan acımaz öyle rahatlat kendini kasmassan daha rahat girer yavaş yavaş ilerlemeye çalış zorlamak zorunda değilsin ilk günün sonuçta az bişey bile yapsan bu senin zihnine yerlesicek maksat kafanda oraya bişey girebiliyor ve acımıyor düşüncesi yoksa olay parmak değil bu başlangıcı parmağını böyle dur geri çekme ilerlemeye devam et şeklinde kendini motive et nede olsa bişey olsa çekersin dimi o an senin elin içerisi bomboş biyer emin ol bana güven o duvar dediğin şey vajina kası vajina girişinden sonra gittiğin yer boşluk şeklinde olucak asla bişey yok gerisinde aşşagiya yani kalçaya doğru devam et yavaş yavaş ileri geri yapmana gerek yok hatta gerekirse öylece bekle zaten belki yavaş yavaş kayicak sende anliycaksin milim milim gittikten sonra birden bakicaksinki bomboş biyer ve acı yok hatta bumuymuş diceksin ondan sonra devam et bir süre böyle Max 3 4 günde alabilceksin parmağını böyle yaparsan sonraki süreç parmağını artık alabildiğini biliyor olucaksin sonra yavaş çok yavaş bı şekilde geri ve ileri yapmak korkuyosan dur zaten acı yokki sende biliyo olucaksın ve ileri geri ilk yaptığında yavaş yavaş oranın dahada genişlediğini daha parmağının rahat bı şekilde gidip geldiğini goruceksin sonra aşama dilator seti bu arada parmak egzersizi de pozisyon bacaklarını karnına cek ilk sonra yanlara doğru ayır bu pozisyonda en rahat girebilecek en acısız pozisyondur acı yoktur.

X