vajinismus

Meralayan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2022
28
29
26
Merbaha 1.5 yıllık evliyim eşimle cinselige giremiyorum piskolojim çok kötü dilatör setini aldım ama biturlu cesaret edemiyorum hep acı yasicagimi düşünüp eşimi geri itmek zorunda kalıyorum sonra aglamalar etrafımdaki hereks çok basit bişey oldugunu anlatıyorlar ama beyin olarak çok abartiyorum lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba canım. Bende bir senelik evliyim.6-7 ay ilişkiye giremedik. Bu bizide evliliğimizide fszlasıyla sarsan bi sıkıntı olmuştu. Gerçekten çok zor bi dönem seni çok iyi anlayabiliyorum. Bende acıdan korktuğum için ilişkiden kaçıyordum. İçimde bir anda bomba patliycak falan saniyodum ilk ònce doktora gittim anatomik bir engel var mı diye baktirmak icin,canım çok acıyodu cunku.kesin bi sorun var orda diyodum. Doktorum muayene etti,anatomik engelim olmadigini,vajinismus olmadigimi,sadece psikolojik olarak acı engeline takildigimi soyledi.parmak egzersizi onerdi. 1-2 hafta sonunda biz iliskiye girebildik. Hersey senin elinde canım. Sakin kalmaya caliş. Ben ilk seferinde sakinleştirici bi hap almştm,ışıklar loş,bide dinlendirici bi muzik actik. Birazda kayganlaştirici gerisi geliyor zaten

Merhaba dilatoru ayna karşısında yapmanızı tavsiye ederim. O an lütfen sakin olun nefes alıp verin ve ikinin. İkindiginiz zaman dilatoru yavasca ittirin.
Bende bu hastalıkla mücadele ettim zeytinyağıyla yapmanı öneririm ben bu şekilde yendim.
Ama başlamadan önce kendinle güzelce bir konuşma yap, motive et bu işi bitireceğim diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…