Vajinismus

sekerlayq

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2022
6
-2
22
3 aylık evliyim ve hala iliski olmadı vajinismusu yenemiyorum ve suan burdaki yorumları okurken bile istemsizce kasılıyorum parmakla egzersizi birak ayna karsisinda bakamiyorum bile lütfen yardımcı olurmusunuz yenenler nasil yendi

3 aylık evliyim ve hala iliski olmadı vajinismusu yenemiyorum ve suan burdaki yorumları okurken bile istemsizce kasılıyorum parmakla egzersizi birak ayna karsisinda bakamiyorum bile lütfen yardımcı olurmusunuz yenenler nasil yendi
Ben yendim👰 inşallah sende yenersin. Doktora gitmedim ben kendimce evde yaptım ve oldu. Tabi benim ki şöyle eşim bana asla baskı yapmadi sabırla Bekledi onun bana asla dokunmasını istemedim bütün cesaretimi topladım olabildiğince kayganlaşrici kullandım ben eşimin üstündeydim ve bütün kontrol bendeydi yavaş yavaş asla acele etmeden ön sevişmeyi uzun tutarak onun üstünde olduğumd tüm hakimiyet bendeydi ben öyle hissettim ve eşim bana biraz cesaretli bı kadın olabilirsin dedi onun öyle demesi beni daha da hirslandirdi yavaş yavaş dediğim gibi acele etmeden içime aldım bı elimle de tutyordum ve yapabildim sonrasi geçti bitti diye bı rahatladım üstümden büyük bir yük kalktı

Burda çoğu kadın aparat seti ve nefes kegel egzersizleriyle yeniyor canım önce ayna egzersizi yap vücudunu tanı eminim yalan yanlış çok şey vardır bilinç altımız bunlarla kirlendiğini için doğru olanları öğren
Doktor Müjdegül Karacanın. Vajınusmus videolarını izle bacak açma egzersizlerini yap.Burda aktif konuştuğumuz topik var seni oraya etiket yapayım ordaki sayfalardan geriye doğru git oku💓 inşAllah katkısı olur bende yardımcı olurum sana

Bende suan uye oldum ve 2 aylik evliyim. Ayni durumdayim okurken bile insan kendini kasar mi kasiyorum. Umarim cozum buluruz

Vajinismus tesisi icin 4 ay gecmesi gerekiyor. Onun oncesi vajinismus sayilmiyor. O yuzden bu teshisi almayi beklemek yerine bu aslinda cok buyukmus gibi gorunen fakat cozumu cok basit olan soruna kendinizi birakmayin.
Inanin cok basit bir cozumu var.

Çevrenin anlattığı kadar korkunç bir şey olmadığını bugün anladım bende vajinismus hastasıydım Rabbime hamd olsun ki bugün bu illeti yendim sadece kafada biten psikolojik bir savaş bu inan hiç acı bile olmadı sadece kendini rahat bırak parmak egzersizi çok önemli ben onunla yendim ilk başta serçe parmağın ile başlayabilirsin sonra alışşa diğer parmaklara geç ve sonunda orta ve işaret parmağını birlikte almaya çalış gerisi inan çorap söküğü gibi geliyor ben boşuna 11 ayımı heba etmişim bir tane kitap var onu okumamında bana çok yararı oldu sana da tavsiye ederim Ertuğrul Taşın vajinismus adlı eseri okuyunca inşallah yararı olur ve orda gün gün yapacağın egzersizlerde yazıyor 🌼

Burda çoğu kadın aparat seti ve nefes kegel egzersizleriyle yeniyor canım önce ayna egzersizi yap vücudunu tanı eminim yalan yanlış çok şey vardır bilinç altımız bunlarla kirlendiğini için doğru olanları öğren
Doktor Müjdegül Karacanın. Vajınusmus videolarını izle bacak açma egzersizlerini yap.Burda aktif konuştuğumuz topik var seni oraya etiket yapayım ordaki sayfalardan geriye doğru git oku💓 inşAllah katkısı olur bende yardımcı olurum sana
Beni etiklermisin

Bende yendim çok şükür 5 gün oluyor ama ben doktor desteği aldım yeni evlisin o kadar zor bir surecki seni anlıyorum benim evliliğimin 2.5 senesi arada yanlış tedavi falan uygulandı onun getirdiği pisikolojik etki derken bu zamana kaldı asla pes etme ve asla yalnız olduğunu düşünme burada bir sürü kader ortaklarımız var kime ne sorsam yardımcı oldu çok şükür bende elimden gelen yardımı yapmak isterim bu süreci yaşamayan kimse bilemez insanız tek dertlerimizde bu olmuyor kimseye birşey anlatamıyor insan bı kısır döngünün içinde dönüp duruyoruz ama bende inanmıyordum bı gün geçip gideceğine ama geçip gidiyormuş önemli olan inancını kaybetmemekmis

Merhabalar. Bende vajinismusu yeneli 1 hafta kadar falan oldu olmadı 1 senelik evliyim ve 1 haftaya kadar asla birlesme yaşayamadım. Burayı çok takip ettim acaba kim ne yaptı nasıl yendi diye çok araştırdım uyuşturucu spreyler kremler her şeyi denedim dilatör set aldım ama sürekli yapamadım doktora da gittim doktor kızlık zarının baya etli oldugunu söyledi sadece bana bı jel ve antidepresan yazdı ama hiç kullanmadım 1 hafta öncesi denemek istediğimizde ben eşimin ustundeydim ve sırtım ona dönüktü ayna yardımı ile ilk önce açıklığa baktım ve penisi oraya yerleştirdim derin bı nefes alıp ikinarak ittirdim baş kısmı girmiş ama hissetmedim hafif sızıntı şeklinde acı duydum sonra eşim boşaldı normalde meniler hep dışarı cikiyordu içime giremediği için o gün tüm meni içimdeydi buda bizi biraz sevindirdi daha sonrasında tekrar denemelerimiz oldu yine ustteydim bu arada bolca bebe yağı ve su bazli kayganlastirici sürüyordum eşime ve kendime yine denerken bu sefer yüzüm eşime dönüktü ama yapmadan önce dilatör çalıştım 5-10 dakika dilatör de de sadece 2 boyunu yapıyordum 3-4 hiç yapamadım dilatör yaptikyan sonra yine ayna yardımı ile açıklığın oraya penisi yerleştirdim elimlede kontrol ettim yine baş kısmı girdi devamında yine acı duydum 2 gündür yine deniyoruz ve 2 gündür penisin neredeyse yarısından fazlasını içime aldım acikligim da genişledi penisi şimdi o açıklığa getirdim mi direkt giriyor ve acı vs hiç bsey duymuyorum yine ara ara kasıntı yapıyorum oda henüz çok yeni diye ve daha alta gecemedim ondan biraz korkuyorum. Ama sadece bu beynimizin bize bı oyunu penis girdiğinde kanamamda olmadı inan 2-3 dakika dişini sıkmanin faydası olucak İnşallah çok çabuk bı vakitte yener sende bizler gibi paylaşıp diğer insanlara umut olursun dualarım tüm vajinusmus olan kadınlara

Banada yardım edin lütfen yaa

Beni de konuya etiketleyebilir misiniz ?

Merhabalar. Bende vajinismusu yeneli 1 hafta kadar falan oldu olmadı 1 senelik evliyim ve 1 haftaya kadar asla birlesme yaşayamadım. Burayı çok takip ettim acaba kim ne yaptı nasıl yendi diye çok araştırdım uyuşturucu spreyler kremler her şeyi denedim dilatör set aldım ama sürekli yapamadım doktora da gittim doktor kızlık zarının baya etli oldugunu söyledi sadece bana bı jel ve antidepresan yazdı ama hiç kullanmadım 1 hafta öncesi denemek istediğimizde ben eşimin ustundeydim ve sırtım ona dönüktü ayna yardımı ile ilk önce açıklığa baktım ve penisi oraya yerleştirdim derin bı nefes alıp ikinarak ittirdim baş kısmı girmiş ama hissetmedim hafif sızıntı şeklinde acı duydum sonra eşim boşaldı normalde meniler hep dışarı cikiyordu içime giremediği için o gün tüm meni içimdeydi buda bizi biraz sevindirdi daha sonrasında tekrar denemelerimiz oldu yine ustteydim bu arada bolca bebe yağı ve su bazli kayganlastirici sürüyordum eşime ve kendime yine denerken bu sefer yüzüm eşime dönüktü ama yapmadan önce dilatör çalıştım 5-10 dakika dilatör de de sadece 2 boyunu yapıyordum 3-4 hiç yapamadım dilatör yaptikyan sonra yine ayna yardımı ile açıklığın oraya penisi yerleştirdim elimlede kontrol ettim yine baş kısmı girdi devamında yine acı duydum 2 gündür yine deniyoruz ve 2 gündür penisin neredeyse yarısından fazlasını içime aldım acikligim da genişledi penisi şimdi o açıklığa getirdim mi direkt giriyor ve acı vs hiç bsey duymuyorum yine ara ara kasıntı yapıyorum oda henüz çok yeni diye ve daha alta gecemedim ondan biraz korkuyorum. Ama sadece bu beynimizin bize bı oyunu penis girdiğinde kanamamda olmadı inan 2-3 dakika dişini sıkmanin faydası olucak İnşallah çok çabuk bı vakitte yener sende bizler gibi paylaşıp diğer insanlara umut olursun dualarım tüm vajinusmus olan kadınlara
Merhaba bende bir yıllık evliyim doktoro gittim vajinismustum bende ağustosun başlarında atlattım bende ama hala denemeye kalktığımızda heyecanlanıyorum yapmak istemiyorum gibi oluyo sizde de böyle düşünceler oluyo mu acaba

X