Vajinismus

Merhaba bende vajinismustum ve bi kac ay önce bunu yendim. 3 senelik bir evliligim var ve ilk sorun olduğunu anladım ama eşim her zaman destekcimd hiç sorun etmedi. Sonrasında internetten arastirdikca bu hastalık olduğunu öğrendim ama yinede surekli erteledim hep korktum aparatları vs. Ama en son artık kendim doktor araştırıp buldum ve gittim iyiki de gitmişim hiç kafamdaki kadar büyük bi sorun değildi. 5 6 seansta halloldu. Lütfen sende çok oyalanmadan git bi doktora emin ol sonrasında çok mutlu olacaksin

Kuzum derecen nedir bende vajinusmustum yendim grubunuz bile var yenmeye çalışanlar yenemeyenler çalışanlar hikayeleri oku sana yardımcı oluruz 🤲🙏🌼🥰
Canım bana da yardımcı olur musun ? Direk konuya giriyorum eşli denememde hangi pozisyonu denemem lazım? Diz dirsek pozisyonu yapsam canim çok yanar mı? Normal pozisyonda zorlanıyorum...çok fazla ıslanmaya rağmen giriş sırasında kaşlarımı gevsetemiyorum

Canım bana da yardımcı olur musun ? Direk konuya giriyorum eşli denememde hangi pozisyonu denemem lazım? Diz dirsek pozisyonu yapsam canim çok yanar mı? Normal pozisyonda zorlanıyorum...çok fazla ıslanmaya rağmen giriş sırasında kaşlarımı gevsetemiyorum
Kuzum ben misyoner pozisyon yapıyorum onu denedinmi

Misyoner de bacaklarimi kapatıyorum istemsiz bi şekilde diz dirsek pozisyonunda kapatamıyorum ama eşim girerken sanki bi duvara çarpar gibi oluyor onu bi asabilsek acıya falan da raziyim

Lütfen bna yardımcı olun vajinismus nasıl atlatirim
Merhaba ,9 aylık evliyim ve malesef bende vajinismus problemi yaşadım. Akşam bu sorunumu yendim şuan o kadar hafif hissediyorum ki.9 ay boyunca çok büyük stres ve sorunlar yaşadım.Dr gittim ama çok fayda görmedim. Tek seferde kafamda bitirdim. 1 gün boyunca ben bunu yapicam ve basaricam diye beynimi hazırladım. Gratise gidip su bazlı kayganlastici aldim.Bide ilişki öncesi kas gevşetici içtim. Hep olumlu şeylere odaklandim ve sonunda başardım. Hersey beyinde bitiyor. Ve inan yapınca diyorsun ki bu kadar şey için mi ben o kadar üzüldüm stres yaşadım

X