Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhabalar...Aranıza yeni katıldım ve siteyi incelerken buraya birkaç şey yazmak istedim.Evliliğimin ilk aylarında vajinusmus problemini yaşamış biriyim.Eşim çok anlayışlı olmasına rağmen bu problemi kendi kendime aşamadım ve internetten araştırarak gittiğim bir doktordan yardım aldım.İnanır mısınız sorunum çok değil 4-5 günde çözüldü.Başaramasam ben başaramazdım inanın bana.Ama bunu kendi başıma halledemezdim,iyi ki doktora gitmişim.Şimdi ise bebek düşünüyoruz..Bunu hayal bile edemiyordum.Çözülemeyecek hiçbir şey yok...

slm ben bıse sorcaktım emla kremı kullanan arkadaslara almak ıstıyorum acaba kullanan arkadslar faydasını gordunuzmu bıde vajınanın ıcıne kadar surmek zarar verırmı....

slm ben bıse sorcaktım emla kremı kullanan arkadaslara almak ıstıyorum acaba kullanan arkadslar faydasını gordunuzmu bıde vajınanın ıcıne kadar surmek zarar verırmı....

canım ben kullandım biraz parmağınla içe doğru ittir zaten 2 dk. kalmaz uyuşuyo
ben bi zararını görmedim ama çok sıklıklada kullanma yinede

Canım bende kullanıyorum egzersizlerde çok az içeri doğru sür dedikleri gibi 2 - 3 dakikaya kalmaz zaten uyuşuyor ben faydasını gördüm tavsiye ederim.

canım ben kullandım biraz parmağınla içe doğru ittir zaten 2 dk. kalmaz uyuşuyo
ben bi zararını görmedim ama çok sıklıklada kullanma yinede

ben parmak egzersızınde 2 parmak 2 boguma kadar geldım ama gerısı gelme bı kac kez denedık bellı bır yere kadar ıcıme alabıldım ama gerısı yok ole de olunca pes ettım ama nereye kadar ben emlayla artık nokta atısı yapıp son vermek ıstıyom bu durumasenağlamasenağlamasenağlama

bencede bi emla ile dene canım olucaktır eminim
en kötü olmazsa bile egzersize devam et

güncel...

liste meydana cıkınca herkes yeniden ortaya cıkıyor hadi kızlar yazın durumlarınızı

anladııgm kadarıyla pe... yarısını alabılıyosun yapman geeken sadece parmagınla ıc kısma sureceksın o yarıdan sonraya gelınce bekle yavas yavas ıkın ve ıktırın ....bence skaın bırakma zate basamıısn sadece bırazcık sabır ok

baharcım evet azda olsa alabılıyorum p... ama basaramadım sonra bıraktım 3 aydırda pes ettım bı falıyet yok bılmıyorum pek ıyı degılım aslında mafoldumben son care emla almaya karar verdım ısallah olur 3 ay oncede cok ugrastım sabrettım sonunda pes ettım bakalım son care emla dua edın kızlar

Canım bende uzun bir süre p...s aşamasında kaldım.Mum kullanıyormusun? ben mumu yaptım sonrada p..s kalınlığına getir ve o şekilde dene inanki bu şekilde başardım ben.Bütün parmak egzerszilerini gayet rahat yapıyordum eşimin parmağı ilede.Ama olmuyordu p...s kalınlığında yapıp onu aldıktan sonra korkularımda gitti ve ilk denemede p..si gayet rahat aldım lütfen bu şekildede dene eminimki olacak.Ben emla yada başka bir kremde kullanmadım sadece jel o kadar.

Herkese tünaydın...
Ben yapamıyorum. Akşam yine denedik. Ucunu aldım ama ilerleyemedim. Aglama krizi başladı yine dayanılmaz bir agrı hissettim. Olmuyor ilerleyemiyorum. Çok kötü oldum ve hala kendime gelemedim. Ben beceremeyeceğim.

merhaba kısslar...
ya ben ayna ile baktığımda,egzersiz yapınca ıkındığımda gerçekten de orası oldukça iii açılıyo .ama orda boyle bi et parçası war.sanırım zar değildir:?dışarı kısma çok yakın.ne acaba?normalmi bu?yani oraya parmak girmez gibi ucunda et var.

Canım kızlık zarını bizim görmemiz çok zor onu ancak doktor anlayabilir.birgün birisi yazmıştı tam hatırlayamıyorum o et parçasını hamura benzetmişti yuvarlak bir hamur düşün baktığında arka tarafına geçemeyeceğini sanırsın ama parmağını ortasına ittirirsen ileri doğru rahatça gider.Birde yabancı filmlerde kovboyların kapıları varya itince ileri giderek açılan kapılar onun gibi yanikaydirigubbakcemile3 ilerisi çok geniş merak etme sen derin nefes al ve ıkınarak ittir parmağını göreceksin nasıl ilerliyor...

hayır cnm hıc mum denemedım mum derken hangısınden bahsedıosun :)) yani hijyen olurmu bişe sarıomusun etrafına??

hayır cnm hıc mum denemedım mum derken hangısınden bahsedıosun :)) yani hijyen olurmu bişe sarıomusun etrafına??

sorduğun kişi burda yok sanırsam ben cevaplamak istiyorum izninle:))arkadasların kimi bildigin klasik beyaz muma kağıt havlu sarıyorlar kat kat sonra streçliyorlar ardından prezrrvtf yada eldivene koyuyorlar üzerine jel yada bebe yağı yada vazelin sürende var öle kullanıyorlar.ben isesadece pamuğu dolayıp yapıyorum üstüste pamuk dolayıp strecliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…