Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ederim bitanem ne demek
niye buradayız yardım etmek için opuyorumnanaktan
ewet çok kısa sürdü rabbime çok şükür
bu kadar kısa süreyi hiç beklemiyordum ama oldu
bende inanılmaz çok korkuyordum
parmak egzersizleri en son yapacagım şey bile degildi
ama YAPMAK ZORUNDAYDIM
Bak önce rahat ol bi kere kayganlaştırıcın ve uyuşturucu kremin olsun
ben onlarla başladım
ilk denememde benimde parmagım olmadı
ikinci denemede sinirden oturup agladım ve inan o sinirle bi taraftan ıkındım bi taraftan nefes aldım birde baktım ki parmagim bi bogum olmuş inanamadım o heyecanla dewam ettim zaten 1 kaç kez çıkarıp tkr deneyince inanamıyorsun sırayla gelişiyor işaret orta parmak vs...
senin ilk önce yapman gereken rahat ettigin pozisyonu bulmak ben oturarak yaptım yani wc ye oturur gibi sen parmak egzersizini hangi pozisyonda denedin ilk önce
bak biraz kendine güven arkası mutlaka gelecektir merak etme

ben normal oturarak denemiştim( regl dönemim de yakın yarın başlasam olurmu acaba ?? 2-3 gün var. cok teşekkür ederim umarım hergün geliyosundur buraya. kremim falan var kayganlaştırıcı olarak bebe yağı kullanıyodum ben. ama gleitglen daha iyiymiş sanırım yarın alır hemen başlarım. öfff yaa bilmiyorum dediğim gibi 2-3 gün sonra regl dönemi başlayacak 1 hafta sürüyo benim. haftaya mı kalsın yoksa yarın tekrardan deneyeyim mi

yarın başla hemen regl bitincede rahat bi şekilde tkr başlarsın
en azından yapabildigini bilirsin ve o 1 haftayı rahat geçirirsin
azim edersen o 3 günde serçe ve işaret parmagını alırsın
ben buradayım canım fırsat buldukça giriyorum nete

canım cok teşekkür ederim ben daha özele yazamıyorum:)) mesajın için de cok teşekkür ederim. yarın yazarım ben tekrar. deniyorum yarın hemen:)) haber veririm çooookkk teşekkürler

Tebrik ederim vakitsiz inşallah darısı bizim başımıza Esra senin adına da çok sevndim.

Ben 3-4 gündür siteye bakamıyorum yatılı misafirlerim vardı şimdide regl girdi araya. En son p... boyutundaki aparatla çalısıyordum. Regl bittikten sonra denemelere devam. İnşallah hepimiz yenecez bunu. Görüşmek üzere başaranlara tekrar tebrikler Bizlerede bol sabır ve kolaylıklar diliyorum...yerimseniben

canım cok teşekkür ederim ben daha özele yazamıyorum:)) mesajın için de cok teşekkür ederim. yarın yazarım ben tekrar. deniyorum yarın hemen:)) haber veririm çooookkk teşekkürler

BİLİYORUM CANIM ÖZELDEN YAZAMADIGINI SEN BURAYA YAZ BEN BAZEN ÖZELDEN YAZARIM SANA
BAZI ŞEYLERİ ÇOK AÇIK YAZAMIYORUM DA ONDAN ÖZELİ TERCİH EDİYORUM opuyorumnanaktan

canım tebrikler sen kaçıncı yılında ye ndin ben 2yıllık evlilikten sonra 29 temmuzda yendim

merhaba arkadaslar..esra ve vakitsiz tebrik ederim sizi.. eminim kendinizi kus kadar hafif hissediyosunuzdur simdi:) Allahim darisi basimiza!!!

Arkadaslar dun ilk kez tam olarak egzersiz yaptim hemde esimle birlikte..(daha once yaptigimi saniyodum galiba:)) ve lutfen kinamayin yazarken bile utaniyorum ama ilk kez aynayi alip parmagimi nereye goturecegimi gordum.. inanin doktor bana 1 yil once parmakla deneyebilirsin daha sonra esinin parmagiyla dediginde.. cok sacma gelmisti..parmaklami? asla parmakla denemem.o en son sey bile olamaz..iy parmagimin orda ne isi var diye cooook sacma gelmisti..ve simdi 3yil oldu..ne yapsak ilerliyemedik..ama bu foruma uye oldugumdan beri o kadarrrr cok isim gordumki basaran ve suan hzala egzersiz yapanlar.. ece sagolsun isimleri yazmis kim basarmis..kim hamile kalmis diye:) o isimlerin coklugu bile insana moral veriyor..IYIKI VARSINIZ..! evet bu forumdan sonra gordumki herkes burda parmak egzersizi yapiyor..ve okudukca normal gelmeye basladi parmak egzersizi.. dun esimle ilk kez denedim..ve ilk kez kendi vucudumu bu kadar net gordum diyebilirim..cok afedersiniz..ben coook kucuk bi sey zannediyordum girecek olan yeri:)

simdi o kadar olumlu yazinin arkasindan cok olumlu seyler bekliyosunuzdur..ama diil maalesef..
orda bisey var ama ilerliyemiyorum..yani ben girdi saniyorum serce parmagimin ama girmedi sanki..cunku gecmiyor..bi engel var orda ama cikaramadim.. ama hala umidimi yitirmedim..bugun yapamadim egzersiz..ama daha sonraki gunlerde surekli hergun yapicam..destekleriniz yazilariniz icin coooooooookkkk tesekur ediyorum sizlere kizlar.. biliyorum henuz bisey basaramadim ama bu kadar olumlu konusmamin nedeni inanin cok umutlu olmamdan kaynaklaniyor..insaAllah basaracagim..basaracagiz kizlar..lutfen sizlerde umutlu olun..

Canım ilk girişte hepimiz aynı şeyleri hissettik orada bir duvar var ilerlemiyor diyorduk . Bence egzersiz yapamaya başlaman ve o ilk duvarı hissetmen süper. Egzersizlerini düzenli yap hiç aksatma dizi izlerken bile yapabilirsin... Günde 15 -20 dakikanın ayırmak inan zor değil. Bunu yenmenin tek yolu kocaman bir BAŞARACAĞIMA inanmak ve egzersizlerini aksatmadan düzenli yapmak hepsi bu... Bende dahil ve burdaki bir çok arkadaş kendini burada tanıdı ... Ozamana akadar bir ayna alıp bakmak aklıma bile gelemedi. Buraya sık sık durumunu yaz ve asla ayy olmadı olmayacak diye düşünme çünkü olacak ....Egzersiz yaparken bir gün tam giriş sağlarsın mum yada parmak ertesi gün biraz yanma ve ilerlemediğini görürsün olabilir sakın olmuyor deme hepimiz yaşadık bu süreci ve başardık... Bazen benimde olmuyordu ama bırakmadım egzersizi hergün yaptım. Buradaki geçmiş yazıları vakit buldukça oku iyi geliyor. Kolay gelsin arkadaşım.

canım tebrikler sen kaçıncı yılında ye ndin ben 2yıllık evlilikten sonra 29 temmuzda yendim

cnm günaydın teşekkür ederim ben 1 ayda yendim ama gittiğim doktor zaten kısmi vaji olduğumu söylemişti yani ben tam vaji deilmişim tam vajili olunca o bölgeye hiç dokunamıyormuşsun. neyse önemli olan yendik sonuçta allah herkesi en kısa zamanda kurtarsın bu dertten..

teşekkür ederim cnm bu hastalığı yenmek için moral şart başarıcam diye kafaya yerleştirmek gerekiyor bu arada emla kremde benim çok işime yaradı denemeyenlere tavsiye ederim. kolay gelsin.

Merhaba kızlarrrrrrrrrrrrr...
Uzun bir aradan sonra tekrar aranızdayım...
Başaran tüm arkadaşları tebrik ederim...

Canım çok teşekkür ederim. Diğer tebrik eden arkadaşlara da teşekkür ederim Allahım tez zamanda bu sıkıntıyı çeken herkese şifa versin.

Parmak egzersizine başlamışsın başlamak çok önemli bu kararı vermek. bir iki önerim olacak yada ben nasıl başladım bunları yazayım faydası olur belki. Gittin mi bilmiyorum ama öncelikle bir jinekoloğa muayene ol ve herşeyin yolunda olduğuna emin ol. Doktor sağlıklı olduğunu teyid edince orda bir engel olmadığını anlayacaksın seni engelleyen tek şey spazm. kaslarını sıkıyorsun yani kendi engelini kendin oluşturuyorsun.

Doktor bana önce nefes ve vajina kasıp gevşetme egzersizi verdi. ilk 3 gün sadece bunu yaptım. konsatre olabileceğin bir yerde uzan ve derin nefesler alıp ver bütün kaslarını rahatlat daha sonra kalabalık bir yerde çişin geldiğini düşün ve vajinanı sık. 5 e kadar say ve rahatla. bu egzersizi yirmişer kere yaparak günde yüze tamamla. 3 gün sonunda yine nefes ve vajina kasıp gevşetme egzersizinden sonra parmak egzersizine başlayabilirsin. Parmak egzersizlerinde mutlaka parmağına prezervatif geçir hem sağlık açısından hemde kayganlık için. kayganlaştırcıyı bolca sür ve hafif ıkın sonra parmağını yerleştir. çok rahat ilerlediğini göreceksin. ilk boğumda vajinanı sık ve gevşet parmak içindeyken rahatladıktan sonra parmağını ilerlet tek seferde yavaş yavaş ilerleterek parmağını sonlandır.
Ama lütfen nefes ve vajina kasıp gevşetme egzersizlerini yap bu çok önemli kaslarn kontrolünü ele geçirmeni sağlıyor. diğer adı kegel egzersizi ama bunu konsantre olup yap televizyon karşısında değil yada beynin başka yerdeyken değil.
Tek parmağı yapabildikten sonra rahatlayana kadar 3 gün günde en az 3 kere bu egzersize devam sonra eş parmağı. başta sen yönlendir sonra eşine bırak. bu egzersizi de rahat yapmaya başlayınca iki parmağa geç. önce yine kendin iki parmak yap günde en az 3 kez bu önemli rahat yapmaya başlayınca yine eşe geçiyoruz. Eş parmağını da rahat yaptıktan sonra pe...e geçebilirsiniz.
Egzersizler sırasında acı hissedersen bilki bu iyi gevşeyemediğindendir ve doğru açıyı bulamadığından. çünkü kocaman bir bebeğin çıktığı yere biz sadece bir parmak sokuyoruz acı olması imkansız. acı sadece gevşeyemediğimizden dolayı oluyor.

Umarım güzel haberlerini alırız senin ve diğer arkadaşların. Sadece inatçı olmak gerekiyor. biliyorsunuz vajinismus çok inatçı biz daha inatçı olmalıyız.

slm kızlar.başaran arkadaşları tebrik ediyorum.bugün bakalım iki parmak kalınlığında bi aparat hazırladım.onu denicem.dua edin bana.bu ayın sonunda evlilik yıl dönümüm.bu dertten kurtulmuş olarak girmek istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…