Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

.sorryy kızyorum ama ben sana durumlar ney su an sen sona en yaklasanllardansın ...lutfen artık

haklısın baharcım inan bende kendime çok kızıyorum ... dediğiniz herşeyide yapıyorum
bi problem var ama ne ! bilmiyorum mafoldumben
hala p... aparatındayım ... birazönce eşim evden çıkmadan yine denedik olmadı ... eşimde hayret ediyor

sen varya kesın o anda kendını farkında olmadan kaısyosun..ya soyle dusun yanı pe... hepsını yapma sadece bas kısmı yanı yapabıldıgın kadarını yap..ve bırde bak esınle on sev... yap sonra sev.. esnaısnda apartala dene sonra hemen arkadasından esınle bu skeıdle ılerlersen emınım olucak ...ya dusunsene aparatla yapıyosun ...dedııgm gıbı hepsı olmayı versın oldugu kadarı

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Allahım tez zamanda bu sıkıntıyı çeken herkese şifa versin. Umarım burdan hepinizin güzel haberlerini alırız.

Tekrar ediyorum kendi başına yapamayan arkadaşlar umutlarını iyice kaybedip yapamayacağına dair şartlanmadan yardım alsınlar. ben geçmiş yıllarım için çok üzülüyorum evliliğim çok yara aldı bundan sonra da toparlayabilir miyim bilmiyorum.

Kesinlikle çözülemeyecek bir sorun değilmiş bunu gördüm. ben yaptıysam eğer burdaki diğer arkadaşlar da yapabilir. yalnız parmak egzersizlerini düzenli yapmak gerekiyor günde en az 3 kere.

iyi akşamlar...

arkadaşlar herkese merhabalar.. ben uzun süredir takip ediyodum sizleri sonunda üye olmaya karar verdim...
ben de bu dertle uğraşıyorum ne yazık ki( 2,5 senelik evliyim ve hala başaramadim.buradan okuduklarımla 3 parmağa kadar yapabiliyorum ama gerisi gelmiyor.
çok mutsuzum ve yalnızım lütfen bana da yardım edin

Canım çok iyi biliyormuşum gibi ahkam kesmek istemem ama benim şu an başımda olduğu için soruyorum aceba pozisyonda mı bi sorun var. aparatı aldığın açıda denemiyor musun? Ben pe... parmak egzersizi yaparken parmağı aldğımız açıda alabildim. Bu pozisyon için de baya uğraştık. birde eş parmağı ile egzersiz yaptın mı buda çok önemli.

Canım hoş geldin.
Kesinlikle yalnız değilsin böyle düşünme lütfen. Ülkemizde bu illetin görülme sıklığı %10 deniyor. Böyle düşününce hiç yalnız sayılmazsın.
İşin uzmanı gibi konuşmak istemem ama 3 parmaktaysan baya yol katetmişsin. sadece parmak egzersizi değil kegel egzersizi de yapman gerekiyor. bu beyin ile vajen arasındaki koordinasyonu düzenleniyor. ve ilişki esnasnda kaslarını kontrol etmeni sağlıyor.
Bence baştan başla kegel egzersizi ile sonra parmak egzersizi kendin tek parmağı rahat yapınca eş parmağına başla. eş parmağı çok önemli.
Jinekoloğa gözüktün mü bilmiyorum ama önce bir jinekologla görüşüp vajinismus olup olmadığından emin ol sonrada imkanın varsa bir psikoloktan yardım al.
Ankaralı olduğun yazıyor benim gittiğim klinik Ankaradaydı Lina Kadın Sağlığı merkezi istersen bi araştır. diğer merkezlere göre çok ucuz.
İnşallah en yakın zamanda güzel haberlerini yazarsın buraya.

Canım hoşgeldin
hiç mutsuz olma tam tersi çok iyi durumdasın yolun yarısını katetmişsin çoktan
parmagı rahatlıkla almışsın
şimdi sıra mumda bence bak sayfalarca yazıldı okumuşsundur belkide
eger tkr etmek gerekirse yine yazarız
burada oldugun müddetce ve azimle sabırlaegzersizlerini yaptıkca kesinlikle çok yakın zamanda kurtulacaksın opuyorumnanaktan

vakitsiz ilgin için çok teşekkür ederim. eş parmağını 2 parmak yapabiliyodm ama denemeyeli baya oldu. eşim pek destek olmuyor artık mağlesef..
kegel egzersizi hani küçük tuvaletini keserek yapmak değilmi? ben öyle yapıyorum.
ankaradayım evet.. biraz daha uğreşayım kendim başaramazsam yardım alıcam artık son çare olarak..

Canım hoşgeldin
hiç mutsuz olma tam tersi çok iyi durumdasın yolun yarısını katetmişsin çoktan
parmagı rahatlıkla almışsın
şimdi sıra mumda bence bak sayfalarca yazıldı okumuşsundur belkide
eger tkr etmek gerekirse yine yazarız
burada oldugun müddetce ve azimle sabırlaegzersizlerini yaptıkca kesinlikle çok yakın zamanda kurtulacaksın

hoşbulduk canım:)... inşallah kurtulurum dediğin gibi.
mum yapmadım ama sapı biraz kalın olan diş fıçalıarı var ya onu yaptım baya bi oluyor yani 7-8 cm falan herhalde pek bi acı da hissetmedim... ama p.... olmuyor nedense bir türlü anlamıyorumlmaz:

canım ya gercekten çok iyi durumdasın
o halde hemen kendine bi beyaz mum alıp başlıyorsun
kayganlaştırıcı filan kullandıysan yada uyuşturucu krem onuda muma ve vajiye sürüp deniyorsun tmm mı ama önce sırayla yapacaksın yani parmakları ardından mumu deneyeceksin

HELPLESS tamam canım yarın alıcam mumu.. buradan sonra ilerleyemiyodum yani 3 parmağı 2 ay once falan yapabilmiştim ama gerisi olmuyo diye vazgeçiyordum her seferinde.
zaten bu yüzden üye oldum buraya biraz destek almak için...bu kadar kısa sürede ilgi görmek gerçekten moral oldu bana.

canım biz burada destek olmak için varız zaten
merak etme yakın zamanda çözeceksin yarın mumu al gel tmm zemuszemus
parmagı aldıgın için kolay olacak ilerlemen
burada yapamıyorum diye yarıda bırakmak filan yok kaydirigubbakcemile
rahat vermezler zaten sana yani buraya giriş var çıkış yok :))
ona göre
şimdi için rahat olsun yarın tkr başlıyoruz egzersizlere opuyorumnanaktan

çok teşekkür ederim HELPLESS:)
rahat bırakmayın zaten beni yoksa hemen vazgeçiyorum olmuyo diye..

hiç kimseyle de paylaşamıyorum bu derdimi. kendi kendime ağlıyorum biraz rahatlıyorum elimden gelen bu, zamanı var herhalde diyorum.. ama artık dayanamıyorum en kısa zamanda kurtulmak istiyorum bu dertten...

selam vajinismuslu biri hamile kalabilir ben 17 yıldır evliyim ve 3 tane cocuğum var hepsi sezeryanla oldu ve gitmediğim yer kalmadı bir türlü çözemedim iyice umutsuzluğa kapıldım çaresini söylerseniz çokmutlu olurum...

dr ulusoya gidebilirsiniz

İyi akşamlar arkadaşlar bugün daha yeni girebildim ve ne güzel haberler gördüm süperrzemuszemus ESRA&VAKİTSİZ TEBRİKLERRRalkisalkisalkisalkisalkisalkis çok sevindim darısı diğer arkadaşlarımızın başına:Saruboceq: yenen arkadaşlar nasıl yendiklerini biraz ayrıntılı olarak anlatırlarsa çok iyi olur ben yenmediğim zamanlarda yenen ve kısaca başardım yazanlara kızardımdakaydirigubbakcemile3 hadi bakalım yarın kimden gelecek güzel haberler:hulya: bu arada Baharcığım allah daha nice güzel seneler geçirmek nasip etsin eşinle.Bakarsın seneye 3 kişi kutlarsınız bellimi olur Allah büyükopuyorumnanaktan

helpless biraz önce senin bütün mesajlarını okudum( 6 mayısta nasıl yapıcam diye mesajlar yazmışsın ve 24 mayısta başardım mesajı gelmiş:))) neler yaptın da bukadar kısa sürede yendin? bana da yardım eder misin? ben serce parmağımdayım daha ama olmuyo sanki 1. boğuma kadar bile gelmiyo(((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…