Vajinal mantar

sevimlisanssiz94

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Mart 2022
80
-5
30
Merhaba arkadaşlar benim 3 aydır geçmeyen vajinal mantarım var doktora gitmedim daha cünkü işe yaramıyormus verdiği ilaçlar cok yorum okuudum öyle, bana önereceğiniz şeyler var mı acaba cok kötü acıyor kaşınıyor çünkü artık o bölgem :KK43:

Merhaba arkadaşlar benim 3 aydır geçmeyen vajinal mantarım var doktora gitmedim daha cünkü işe yaramıyormus verdiği ilaçlar cok yorum okuudum öyle, bana önereceğiniz şeyler var mı acaba cok kötü acıyor kaşınıyor çünkü artık o bölgem :KK43:
kim dedi yaramıyor? arkadasim gitti ve 1 haftada gecti mantarı. temiz tutun o bölgeyi. nemli olmasın. mümkünse iç çamaşırlarınızı ütüleyin ve pamuk iç çamaşırları giyin. ama kesinlikle doktora gidin

İşe yaramıyormuş diye okuyup üç ay doktora gidilmez mi ya? Birinde işe yaramayan sizde işe yarar. Ayrıca pek çok faktör olabiliyor dirençli mantarda diyabet veya hpv vs. varsa mesela direnç gösterebiliyor. Belki sizde hemen bitecek. Önce ilaç kullanın, hayat tarzınızı beslenmenizi çamaşırlarınızı ona göre belirleyin. Partner sebepli de olabilir. Bağırsak florasını ve vajinal florayı düzeltmeye yönelik takviyeler alın probiyotik gibi.

İşe yaramıyormuş diye okuyup üç ay doktora gidilmez mi ya? Birinde işe yaramayan sizde işe yarar. Ayrıca pek çok faktör olabiliyor dirençli mantarda diyabet veya hpv vs. varsa mesela direnç gösterebiliyor. Belki sizde hemen bitecek. Önce ilaç kullanın, hayat tarzınızı beslenmenizi çamaşırlarınızı ona göre belirleyin. Partner sebepli de olabilir. Bağırsak florasını ve vajinal florayı düzeltmeye yönelik takviyeler alın probiyotik gibi.
Çok teşekkür ederim yarın doktora gideceğim bu yorumlardan sonra🥲 bakireyim ama erkek arkadasımla temaslı iliskimiz oldu o şekilde hpv varsa geçer mi acaba?

Çok teşekkür ederim yarın doktora gideceğim bu yorumlardan sonra🥲 bakireyim ama erkek arkadasımla temaslı iliskimiz oldu o şekilde hpv varsa geçer mi acaba?
Temasla hpv geçebilir ama mantar oldunuz diye hemen onu düşünmeyin tabii geçmeme nedenlerine örnek olarak verdim, bakireyseniz fitil vermez herhalde ağızdan hap ve krem iyi gelir. Hap olarak 14 gün (ya da bir ay) kullanılan ve haftada bir kullanılan (içinden iki adet çıkıyor) iki tür hap var bunu sorun doktora. Benim doktor en son bu iki ilacı verdi. Candida diyetini araştırın bol su için çamaşırlar mutlaka pamuklu olsun ve ütüleyin

kim dıyor ilaç işe yaramıyor diye 3 ay boyunca nasıl katlandın o kasıntıya. benımde basıma geldi doktora gittim 5 gunde geçtı bır dahada olmadı

1.5 aydır vajinal mantarla cebelleşiyorum. Öncelikle tüm yaşayanlara geçmiş olsun. İlk tedavi olarak zolax 150 mg 2 kapsül kullandım travazol kremle birlikte. 1 hafta sonunda tam şikayetim geçti derken 2 gün sonra tekrar aynı noktaya döndüm. Bu defa zolax 200 mg 7 kapsül kullandım. NBL gynobiotic 2.kutudayım. tetradox,flagyl ve zolax üçlüsünü kullanmaktayım ve antibiyotik tedavisine başladıktan sonra akıntıyla atılan pütürlük daha da arttı. Hiç son bulmayacakmış gibi streslerdeyim. Bekarım fitil kullanamıyorum. Bunları yaşayıp çözüme kavuşan varsa lütfen yardımcı olabilir mi🙏

1.5 aydır vajinal mantarla cebelleşiyorum. Öncelikle tüm yaşayanlara geçmiş olsun. İlk tedavi olarak zolax 150 mg 2 kapsül kullandım travazol kremle birlikte. 1 hafta sonunda tam şikayetim geçti derken 2 gün sonra tekrar aynı noktaya döndüm. Bu defa zolax 200 mg 7 kapsül kullandım. NBL gynobiotic 2.kutudayım. tetradox,flagyl ve zolax üçlüsünü kullanmaktayım ve antibiyotik tedavisine başladıktan sonra akıntıyla atılan pütürlük daha da arttı. Hiç son bulmayacakmış gibi streslerdeyim. Bekarım fitil kullanamıyorum. Bunları yaşayıp çözüme kavuşan varsa lütfen yardımcı olabilir mi🙏
Bekarım fitil kullanamıyorum antibiyotik o kadar zararlı ki vücuda ben bir yerden sonra tavsiye etmiyorum böbreklere yazık neyse bendede geçmedi kaç yıldır var bende öncelikle doktor sirkeli suyla taharet yapmamı istedi ek olarak sirkeli şeylert üketmemi mesela turşu tüketmemi söyledi birde ben probiyotik haplara başlicam o bölge sürekli nemli kaldığı için akıntıdan dolayı orayı ütülenmiş küçük bez parçaları koy değiştir sık sık yani ben şu an öyle başlicam antibiyotik kullanmak istemiyorum artık

X