VAJİNAL MANTAR MI?

muallimella

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mart 2023
21
4
32
Merhaba kızlar, evlilikten sonra ara ara idrar geliyor hissi olurdu ilk senemde. Travazol sürerdim bir seferlik geçerdi. Uzun zamandır da olmadı. Lakin en son regl oldum bitti ama biraz hijyene dikkat edemedim ev dışında geçirdim. Üstüne eşim saçma sapan bir okey almış farklı ince mi geciktiricili mi ne onu kullandıkça kaşındı. Dedim olabilir falan ama kremle geçmedi. 15 gün oldu ara ara kaşınma yanma oldu. Neyse en son aldm baktım böyle beyaz renk akıntım var. Bildiğiniz süt beyaz. İçi böyle. Yani mantar oldum ilk kez. Bu akıntım olmamıştı hiç. Şimdi antibiyotik almaya başladım. Krem sürdüm. Ama doktora gidecek vaktim yok acilde de kadın hastalıkları doktoru yok. Tavsiyeniz var mı?

Mantar gibi duruyor şikayetiniz floranız bozulmuş sanırım. Mantarda antibiyotik içilmez daha kötü yapar. Mantar ilaçları kullanmanız gerekir bol probiyotik ve flora düzenleyicisi iyi gelir. Yine de doktora gitmeniz en iyisi

Bence hemen kadın hastalıkları doktoruna git. Kroniğe çevirirse aylarca kurtulamazsın

Antibiyotik almayin bende bir haftadir ugrasiyorum mantarla anlattiginiz kadariyla mantar olmussunuz ben antibiyotik yuzunden mantar oldum, florayi bozuyormus bende doktora gidemedim telefonla danistim fitil verdi bir tane, birde krem verdi onlari suruyorum, bende fitil kullandigim sbahi regl oldum, kipkirmizi acik kirmizi basladi baya da cok devam ediyor, mantar akintisindan mi diye dusundum korktum birazda boyle birsey yasadiniz mi? Birde kirmizi benekler oldu sivilce gibi, leke gibi

Bana da kadın doğumcu arkadaşım reçete yazdı bugün alacağım ama regl de olacağım bugün. O zaman kullanamam sanki bitince kullanırım. Şöyle söylim size kırmızı renk görüntü normal bence dış genital için ama kırmızı sivilce benek bişey varsa bence gidin doktora. Genital bölgede çıkan birçok şey var. Benim vücut losyonu sürdüm bayağ cildim kuru 1-2 sürdüm her noktama bir de okey kullandım farklı kokulu falan. Sonra diğer gece kaşıntı başladı ama bayağ kaşıntı. Dedim uyuz oldum heralde sadece orda ya da bitlendim Ama baktım bembeyaz ayran gibi akıntı var içine baktığımda da aynı. Mantar olmuşum. Şimdi travazol sürdüm rahatlafı ama doktor fitil ve ağızdan alınan bişey yazdı sonrasında 1 ay flora düzenleyici kullancaz dedi.

cok gecmis olsun insallah hemen duzelir, arkadasiniz mantar akintisinin regl rengini etkileyebilecegiyle ilgili bir yorum yapabilir mi acaba simdi boyleyken doktorada gidemiyorum, hic bu kadar kipkirmizi regl
Olmazdim endiselendim cok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…