Vajinal mantar enfeksiyon

Öncelikle herkese geçmiş olsun, ne yazık ki ben de yaklaşık bir ay bu illetle uğraştım... 10 şubatta ikinci bebeğimi dünyaya getirdim ve 15 gün sonra akıntım başladı, sürekli ped kullanmak durumunda olduğum için ilk bir kaç gün anlayamadım... doktorum mantar ve trikomanas teşhisi koydu... yeşilimsi sarımsı kötü kokulu akıntı trikomonas sebebi ile olurmuş ve vajinsl enfeksiyona sebep olan bir parazitmiş... webte cinsel yolla bulaştığı yazıyor ancak aylardır cinsel aktivitem yoktu ve doktorum vajinal floranın bozulmasının da etkili olduğunu söyledi... emzirdiğim için fitil ve krem tedavisi verdi...
20 günde 10 farklı fitil, krem kullandım... hatta 2 kutu gynobiotik içtim ams hiçbirinden sonuç alamadığım gibi gün geçtikçe daha kötüleştim... oturmak , yürümek ızdırap olmaya başladı, ayna ile sürekli kontrol eder hale gelmiştim, vajinamın görünen kısmı neredeyse yara olmuştu...
Fiziksel ve ruhsal olarak o kadar yıpranmıştım ki emzirmeye ara vererek ağızdan bir ilaç dahi kullandım ama ondan da sonuç alamadım.
Çok sevdiğim eczacı bir ablam var durumumu ona anlattım dış genital bölgemdeki yara, kaşıntı, batma ve yanma hissi için kaynamış soğumuş su ve pamukla silip sudocrem sürmemi önerdi...bir çok farklı ilaç kullanmak da kimyasal reaksiyon yarattığı için deformasyona sebep olabilirmiş...ilk günün sonunda bu uygulama ile acım azalmaya başladı, bebeklerin pişiği de bir çeşit mantarmış,
İki gün sonra bir başka doktora muayeneye gittim ve kullandığım bütün ilaçları anlattım, piyasadakilerin neredeyse hepsini kullandığım ve emzirdiğim için ilaç vermek istemedi ve farklı bir tedavi önerdi, hiç biri ilaç değil,
İlk olarak vaginol duş kullandım 24 sa ara ile, vajina duvarına yapışan mantar hücrelerini öldüryor ve içerdeki hassasiyeti rahatlatıyor, iki gece duşu kullandıktan sonra cicatridina ovülü 2 günde bir uyguladım ve her gün lactogyn probiyotik tablet ve kefir içiyorum bunlar doktorumun önerileri , ayrıca bunlara ek olarak internette vajinal mantar hakkında okuduklarımda sonra kendim bir tamponun üzerine Hindistan cevizi yağı sürüp üzerine de bir kaç damla çay ağacı yağı damlatarak kullanıyorum , bunun da çok faydasını gördüm
Her be kadar tedavi olsak da mantar hücreleri bizimle birlikte yaşıyor ve bağışıklığımız zayıfladığı anda ortaya çıkıyor, artık gerçekten mi başlar gibi oluyor yoksa benim psikolojim mi bozuldu bilmiyorum ama ara ara akıntım arttığında daha fazla ilaç kullanmak istemediğim için bu ev yapımı tamponu uyguluyorum ve gerçekten akıntım kesiliyor
Umarım herkes bu korkunç mantar illetinden sonsuza kadar kurtulur...Benin deneyimim bu şekilde belki birilerine fayda sağlar

Ben 3 sene kronikleşmiş kaşıntı şişme şikayetimden kurtuldum. Allahıma binlerce kez şükürler olsun. Her ay kaşıntı her ay şişme. Şişince yürüyüp oturamıyordum bile o derece ağrlı bişeydi. Başlarda candida diyeti uyguladım. Sıfır şeker sıfır paketli gıda. O fitiller haplar kremler hepsi çöpmüş. Sadece doğru beslenerek iyileşebilirsiniz. Instagramda @saglıklıyasıyoruzcom hesabını takip edin. EKmek yani karbonhidrat tüketmeden paketli gıda ve asitli teneke şişelerdeki içecekleri içmeyin. Herşeyim doğalını tüketin. Gram hastalığınız kalmıyor. Benim saç dökülmem ve saç uzamama sivilce akne karın şişliği vajinal akıntı kaşıntı rahatsızlığım vardı. Ekmeği ve paketli bütün gıdaları hayatımdan çıkararak iyileştim. Hiç bir doktor beslenmenin etkili olduğunu söylemiyor. Hap fitil kremden başka bişey bilmiyorlar. Beslenmeyle düzeltirsiniz kendinizi deneyin görün. O haplar fitiller vajinal florayı bozuyor.daha sık tekrarlıyor sorunlar. ÇOK DAHA fazla rahatsız olanlar varsa doktorlarından smear ve hpv testi istesinler. Bende hpv pozitif çıktı. Smear temiz. Düzenli kontrole gidip aşı yaptırmaya başladım 3 dozlu. Kendinize iyi bir doktor seçin. Doktor iyi değilse reçetelerden medet bekliyorsunuz. Kendinizin doktoru olun. Çok araştırın. SAğlıklı beslenin probiyotik ağırlıklı. Tüm beden olarak iyileştiğinizi göreceksiniz. Ben değişimi sadece 1.5 ayda farkettim Hepinize bol şifalar diliyorum

Merhaba herkes fitilden bahsetmiş fakat ben bekaretimi kaybetmedim... ben nasıl geçirebilirim? İdrar yolu enfeksiyonu kapmışım sistit dedi doktor ve fitil yazacaktı o an dedim kullanamam kaybetmedim ben diye 3 günlük hap vermiş onun yerine bir başka antibiyotik ve bir toz. İdrarımda yanma olmuyor ama karın ağrım ve vajinal acım çok var bana bir önerisi olan var mı?

Kızlar sarımsaktan çok güzel sonuç alanları duymuştum burda birkaç sene önce bi konuda okumuştum bi bayan anlatmıştı kendisi tek şifayı onda bulmuş
Sarımsağı soyup iğne yardımıyla iplik geçirmiş sonra orasına koymuş bi müddet bekletip ipini çekerek çıkarıyomuş
Ben çekindim açıkçası nimet bide dedim ama o şekilde kurtulanlar olmuş
Oraya olmasada hergün 1 diş sarımsağı ezip suyla beraber yutun faydası olur inşallah bide probiyotik yoğurt

Canım hergün 1 diş sarımsağı ez önce sonra ikiye bölüp suyla beraber yut hap gibi
Bol bol su içmen lazım probiyotik yoğurt ye
Sakın oranı şampuan,sabun gibi şeylerle yıkama sadece hakiki sirke al organik olsun
Kaynatılıp ılıtılmış 1 bardak suyun için 2 kaşık sirke dök ve sadece onu sür orana
Allah'ın izniyle bunlarla düzeleceksin bak gör
Geçmiş olsun . Antibiyotik gibi ilaçlar vücuttaki yararlı bakterileri de öldürdüğü için malesef işe yaramıyor vücudun savunma mekanizmasını arttırmak en doğrusu
Bide kızılcık suyu iç idrar yollarını temizler

Merhaba çok teşekkür ederim sirkeden biraz korkuyorum o yüzden sarımsağı ve diğerlerini deneyeceğim. Probiyotik yoğurdun özelliği nedir tam olarak neden probiyotik tüketeceğiz? Ve de alt kısmımı temizlemem lazim ağda yapsam zararlı mı olur şuan yoksa sıkıntı olmax mı

Yazan arkadaslara cok Tesekkurler, ben de ayni sikintidan muzdaribim,gebelik düşünüyoruz ama muvaffak olamadik,gerekli testleri yaptırdim smear vs ,temiz cikti sadece vajinal mantar cikti,zaten kendim bildim bileli akintim hep vardir ama bunun enfeksiyon demek olduğunu bilmiyordum,ta ki evlenip gebelik dusununce biseyler oturdu.dr fitil ve krem verdi kullandim fakat geçmedi ya da cinsel ilşki yolu ile bi daha bulasti bilmiyorum cunku ikinci asamada kasik agrisi sik tuvalete gitme olarak hissettirdi kendini, velhasılı iki defa fitil kullandim,bir etki görmedim,bir süredir gitmiyorum dr a,ama iki gundur vajinanın ic kisminda kaşıntı var normalde olmazdı, nette cay agaci yagini görünce onu deneyim dedim,iki gundur pamuğa surup siliyorum ic kismi,biraz yaniyor ama kaşıntı geçiyor, insallah floraya zarar vermiyorumdur

Kızlar bos yere ilaç fitil kullanmayın geçmiyosa sarımsak karbonat hepsi yaşan ben 10 yıldır ugrasıyroum.95 doktor gezdim.en sonunda turan uckuna bugün hatta antibiyogram ve vajinal kültür yaptırdım.2 güne ilacını bulurum dedi .bu illet direnç kazanıyo ilaçlara doğru ilacı içmezsen asla geçmez dedi.üroplazma mycoplazma candida klamidya trikomonas gonore gardnella hepsine bakıyo aklınıza ne gelirse ve dirençli olduğu ilaçlarıda cıkarıyo.bosuna moral bozmayın ben artık bu yola baskoydum kurtulursam sizi de kurtaracak yol bu

Evet ne kullanırsak kullanalım geçmiyor maalesef... Herkese geçmiş olsun

Ben de gecen sene 3 kez filan atlattim.smear testi vs yapildi onlarda bir sey cikmadi ama smearıi alirken orda acık.bir yara oldugunu söyledi.Tek seferde gecip bitmiyormus bazılarında.cok şükür aylardir bir daha olmadi.ama en son gittigmde doktor fitil ve kremin yanı sıra bir de vajinal ph'ı düzenleyici bir fitil de verdi.Ondan sonra bir sıkıntım olmadı cok şükür.

Yapmadığım kalmadı desem doğal el yapımı sirke ilaç kullandigimda düzeliyor sonra yeniden tekrarlıyor
Canım benim de 3 kez tekrarladi,ger gittigimde doktor fitil ve krem verdi.2 ay arayla tekrar etti.Son gittigim doktor fitil ve kremle birlikte vajinal degerleri duzenleyici bir ilac daha verdi sonra tekrar olmadı Allahtan.eski recetelerden baktim ama isim olarak hangisi hangisiydi hatirlamiyorum ama isimleri gynolomexin vajinal ovul ve zolaxmış.

Merhaba cayagaci yağı biraz yakiyo tamponla uygulandiginda bı sorun olur mu bı de sirke ve su oranınız neydi söyleyebilir misiniz

Merhaba cayagaci yağı biraz yakiyo tamponla uygulandiginda bı sorun olur mu bı de sirke ve su oranınız neydi söyleyebilir misiniz

Merhaba ben de 2018denhpvden dolayi leep oldum smearlerim hepbtemizncikti ahpv pozitif devam rdiyordu ama en son gecen sene ekimde baktirdim vucut virusu atmis olabilir mii 2 sene gecti ara ara kasinti bende ee oluyor cldim hassas gillette venus mmor olandan kullaniorm sık sık mantarbolurm yani koku olur ama hpv gorunce korkttum siz negatif oldunuz muu?

Sorun çözüldü mü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…