vajinal enfeksiyon geçirenler buraya.......

txixrtxixl kelebek

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2008
1.170
11
vajınal enfeksıyon teshısı konuldu. belırtılerım sarı ve kokulu akıntı sol tarafta agrı adetten once bır kac gun leke geldı dr gıttım.vajınal enfeksıyon dedı antıbıotık ve fıtıl verdı. kulandım kontrolde(başka bı dr gıttım) geçmiş dedı bu sefer yıne aynı belırtıler var. ve ılışkı sırasında agrı ve pembe renklı kanma vardı
kendı dr um baska sehırde onunla konustum 2. kur antıbıotık ve fıtıl verdı kont edılmesı lazım dedı
acaba enfeksıyon tekrarladı mı?
sizlerdede boyle oldumu ? infertiteye sebep olur mu ?

canım bendede akıntı oluyo kokulu enfeksiyon heralde fisfisfis
inferteliteye sebep olmazmış doktorum söylemişti geçmiş olsun

benzer sorun bende yasıyorum bazen sarımsı sumuksu ve bekledıgınde kokulu sureklı akıntım var doktora gıdıcem ama ne yapıyorlar tahlıl ıcın akıntının ornegını doktor mu alıyor utanırım gıbı hıssedıyorum gıttıgımde neye hazırlıklı olayım banada yardımcı olurmusunuz

kızlar ben 3 gündür yeni bir fitile başladım adı neopanatron çok iyi geldi 2 gündür kullanmama rağmen akıntımı kesti...

bende de servisitis çıktı ,rahim ağzı iltihabı enfeksiyonmuş yani .
monodox ,neo panatron fitil ve ornisid ford verdi dr .
benimde senin gibi 1 yıldır adetimin ilkk 3 günü kahve lekeler geliyor .

canım bu enfeksıyona sebebler ;
1)mantar= mantar ılacı kullanılır
2)parazıt=bactirim fort veya ornısıt antıbıotık ama eslerınde kullanması lazım parazıt oldugu ıçın
3)bakterilerdir=ciproflaxe gurubu genıs spekturumlu bır antıbıotık kulluanılı
bende smear yapıldı ama ılk balterı ıçın verdıgınde geçmedı 2. olarak parzit tedavısını yaptık sımdık gecmıs gıbı ama dr ramazandan sonra kont gıdecegım

Benimde gebeliklte vajinal enfesiyon ve gebelik mantari olmustum vajinal kimsimdan simdi cok sukurki gacti ama ne zorlula resmen piskolojim bozulmustu iyyy hala aklima geldikce turlerim urperiyo

gynoflor kullan akıntı oldukça koruyucu fitil olarak vermişti doktor 2 -3 gün kullan akıntı geçince kes köşede dursun arada lazım oluyor.

ben doktora gıtmeye utanıyorum vajinal enfeksiyon oldum mu bılmıyorum ama çok rahatzılıgım var yanma hissi uyutmuyo ve içten rahım yolunu tırmalıyorlar sankı :KK43:(

muayane yapmadan ilaç verirler mi :KK43: dayanamıyorum. kahverengi akıntılar gelıyordu yılda bırkaç kere ama hiç farklı bır kokulu akıntım gelmıyordu. bunun doktora gıttım onemlı degıldır dedı sadece. şimdi ise akıntım beyaz seffaf normal akıntı sanıyorum tabı farklı da olabılır. :KK43:( ne yapacam ya utanıorum gıtmeye :KK43::-)50::KK50:

kızlar ben 3 gündür yeni bir fitile başladım adı neopanatron çok iyi geldi 2 gündür kullanmama rağmen akıntımı kesti...

yanmam vardı 3 gun önce doktora gıttım banada fıtıl ve hap yazdı yumurtalıklarımın cok ii oldunu enfeksıyon olmasına ragmen hamıle kalabılcemı soledı adet gununde hapı kullan dedı daha 10 gun var daha sımdı baslasam hamıle kalırsam sorun olur mu acaba.. banada neopanatran verdi

Bu hastalığın belirtileri arasında kızarma, yanma, akıntı, koku gibi problemler baş gösteriyor. Bu ve bunun gibi sorununuz varsa büyük ihtimalle vajinal enfeksiyon hastalığına yakalandınız demektir kızlar. En temel sorun bu konuda temizliktir. Hatta şu yaz aylarında bu sorundan muzdarip çok kişi bulunuyor. Günde birden çok çamaşır değişimi, vajinal banyolar ve sıkı diyetlerle bu sorunu kalıcı atlatmak mümkündür diye biliyorum. Vajinal enfeksiyon sorunu yaşayan kişilerin genelde en büyük sorunu çocuğumun olmasına engel bir durum teşkil edermi diye sorulan sorular genelde. Ama bir.ok uzmanın bu konuda herhangi bir sorun teşkil etmediğini söylemek de mümkündür. Bu hastalık yaşam kalitesini ciddi anlamda bozsada dikkat edilmesi gereken temel noktalarla başa çıkılabiliyor. Not olarak şunu söylemek isterimki doktorların bu konuda verdikleri antibiyotik ve fitil gibi şeylere şahsen karşıyım ve bu benim fikrimdir. Sağlıcakla.

Kızlar doktora gittim iltihap için bna ilaç verdi ilaçlarım bitti RAABBY-D ilacı kaldı ve folidays ilacım RAABBY-D kullanmaya gerek var mıdır sizce hala ?? :63:

X