Vajinada yara

askim0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2023
7
0
32
Mrb.kizlar bana akıl verin.bn ara ara vajinal enfeksiyon kapan biriyim.gecen kış ta dr.a gttigimde orda küçük bı yara oldgunu öğrendim.numune alındı hpv test temiz çıktı.sonrasini önemsemedim ve tedavi olmadım smdi yine ağır bı enfeksiyon gecrmekteyim.yanmalar tuvaletm olmadgi halde sürekli idrara çıkma isteği çıkınca da arkasndan kanama yanma derken dr.a gttim o da aynı yarayı gördü.yine tahlillerimi oldm. ilac verip beni gonderdi 15 gün snra bugün sonuçlarımi göstermeye gttim .o rahatsızlığım baya azalmıştı ama akıntım hala çok fazla.oda bugün bana 6 günlük iğne verdi nyse smar negatif rahim ağzı kanser tarama testinin orta düzeyde oldgnu soyledi yani bu ne demek .varsa vardr yoksa yoktur.ne iyi ne kötü durumda deyince bnde haliyle korktum .1 ay sonra tekrar tahlil yapacağını hala aynı düzeyde ise yaradan parça alınıp takılacağı i veya dondrulcagni söyledi.ama çocuk dusunenler içinde bunu onermiyolar zaten bn smdi zararszsa yaktrmasam olmaz mı illa yaktrcakmiym yada ilerde başka şeye çevirir mi

Mrb.kizlar bana akıl verin.bn ara ara vajinal enfeksiyon kapan biriyim.gecen kış ta dr.a gttigimde orda küçük bı yara oldgunu öğrendim.numune alındı hpv test temiz çıktı.sonrasini önemsemedim ve tedavi olmadım smdi yine ağır bı enfeksiyon gecrmekteyim.yanmalar tuvaletm olmadgi halde sürekli idrara çıkma isteği çıkınca da arkasndan kanama yanma derken dr.a gttim o da aynı yarayı gördü.yine tahlillerimi oldm. ilac verip beni gonderdi 15 gün snra bugün sonuçlarımi göstermeye gttim .o rahatsızlığım baya azalmıştı ama akıntım hala çok fazla.oda bugün bana 6 günlük iğne verdi nyse smar negatif rahim ağzı kanser tarama testinin orta düzeyde oldgnu soyledi yani bu ne demek .varsa vardr yoksa yoktur.ne iyi ne kötü durumda deyince bnde haliyle korktum .1 ay sonra tekrar tahlil yapacağını hala aynı düzeyde ise yaradan parça alınıp takılacağı i veya dondrulcagni söyledi.ama çocuk dusunenler içinde bunu onermiyolar zaten bn smdi zararszsa yaktrmasam olmaz mı illa yaktrcakmiym yada ilerde başka şeye çevirir mi
Öncelikle geçmiş olsun, 2018 yılında hiçbir şikayetim yokken smear testi için gittiğimde banada Dr çok büyük bir yara var ama ilaç yazmıyorum, istersen yaktir istersen dondur, istersen herhangi birşey yaptirmayadabilirsin, ama ben dondurmani tavsiye ederim demişti. Ben herhangi bişey yaptirmadim sonra geçen yıl gittim yine smear için ama 5 yıl dolmadigi için sadece hpv testi yapabiliriz dedi yara ile ilgili hiçbir şey söylemedi bende sormayı tamamen unuttum, çok şükür hpv de sıkıntı yoktu. Sadece akıntım çok onun dışında kaşıntı, çok afedersiniz ilişkide ağrı, yada enfeksyon, kanama gibi şikayetim yok. Doğum düşünüyorsanız dondurma yapmalısınız diye biliyorum Dr öyle söylemişti. Yinede en doğru karari tabiki Dr unuz verecektir.

Teşekkür ederim.siz yani şuan hiç bı tedavi uygulamadinz dimi. oldgu gbi yara duruyor mu acaba yoksa iyilestmi.dr.lar yaranın tedavisi olmadgni sdce yakılıp dondurabilindgni söylüyor.bendeki küçük bı yara şuan bndede ağrı flan yok ama arada kaşıntı. ve hafif yanma devam ediyor ilişkide.suan sizce tekrar smar vermeme gerek var mı 1 ay sonra

Hiçbir şey yaptırmadım, evet yaranın tedavisi yaktirma yada dondurma, ilişkide yanma ve kaşıntı varsa smear testinizi verin bence, bende akıntı dışında birşey yok açıkçası o yüzdende bir işlem yaptırmadım.

Hiçbir şey yaptırmadım, evet yaranın tedavisi yaktirma yada dondurma, ilişkide yanma ve kaşıntı varsa smear testinizi verin bence, bende akıntı dışında birşey yok açıkçası o yüzdende bir işlem yaptırmadım.
Yeni verdim ztn temiz çıktı ama 1 ay sonra bidaha yapalm dedi bnde bnu anlayamadım.5 aşaması var seninki orta dercede dedi.

Merhaba ben geçen seneler doktora gittiğinde rahimde yara var ama önemsiz demişlerdi. yaklaşık 1 ay önce ilişkide kanama tahriş sandım ama yine olunca devlet hastanesinde doktora gittim baktı oo yara baya büyük hemde kanamalı dedi. Ama sen hiç doğum yapmamışsın biz doğum yapmayanlara kız gözüyle bakarız dedi 2 çocuğun olsa burda yakayım dedi belki çocuk bundan da olmaz dedi Bi araştırmaya git dedi tabi ben panik çok üzüldüm böyle deyince sonra araştırma hastanelerine baktım tabi randevu yok sonra Bi arkadaşım özlemde Bi doktor önerdi araştırmaya gitme helak ederler seni git Bi özelde ki doktor a danış çok iyi Bi doktor dedi. Bende gittim muayene oldum zaten 3 ay önce smear yaptırmıştım temiz çıkmıştı. Doktor muayene etti Bi önceki doktorum söylediklerini söyledim. Yara var evet ama büyütülecek bişi değil dedi ben yakmayı önermiyorum dedi biz yakmayı ancak şakır şakır kan geldiğine ve aşırı duramıycak ağrı yaptığında yaparız dedi. Ayrıca bunun çocukla alakası da yok dedi. Örnek aldı teste yolladı bide fitil verdi orasını düzenlesin die. Sonra test sonucu da temiz çıktı biraz enfeksiyon var fitili kullan dedi. Sonra çok şükür bidaha kanama olmadı şuan fitili arada kullanıyorum arada ilişki den sonra kullan dedi. Bakalım hamilelik istiyoruz doktorla takipteyiz.

X