Vajinada e coli bakterisi

sessizprenses98

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2021
111
70
25
Merhaba.
Üç ay önce vajinamda e coli bakterisi çıktı. Antibiyotik krem ve fitille geçti. Ardından mantar çıktı. Doktor antibiyotik kullanınca olur çok normal dedi. Bir müddet sonra eski rahatsızlıklarım tekrarlamaya başladı. En son yine karın ağrısı falan muayene olmaya gittim test sonucu yine tekrarladı fakat doktorun dediği şey bu seferki daha hafif. Antibiyotik ve fitil verdi. Ama benim içim rahat olmuyor ya yine olursa diye. Başına gelen varsa bilgi alabilir miyim?

Neden oluyormuş peki bu sebebi neymiş tamam antibiyotik kullanınca geçiyo ama kesin çözüm değil belli ki. Nedeni ni bulsanız yada doktorunuzun söylemesi gerek aslında

Ya bilmiyodum bende normal vajinal mantar olarak düşünüyodum. Ama iyileştikten sonra tekrar dikkat edileceğini doktor söylememişmi acaba?
Ben mikrobiyoloji eğitimi aldığım için biliyorum bunu,çoğu insan bilmez zaten.Doktor herhangi bir açıklama yaptı mı bu konuda onu bilmiyorum.Tuvalet sonrası temizlik yaparken ön kısımdan başlamak gerektiğini söyler genelde doktorlar.

Evet bende öyle biliyorum ve o şekilde temizlemeye çalışıyorum kendimi. Klozet falan kyllanırken yada dışarıda tuvalet kullanırken mi sıçrama oluyo acaba

Doktor bana ilk seferde her şeyden bulaşmış olabilir demişti. Pis tuvalete oturmuş olabilirsin falan detay vermedi mesela buraya dikkat etmen gerek senin diye. Yüzde doksan kadının başına gelen şeyler dedi kucumsedi

Evet bende öyle biliyorum ve o şekilde temizlemeye çalışıyorum kendimi. Klozet falan kyllanırken yada dışarıda tuvalet kullanırken mi sıçrama oluyo acaba
O zamandan beri de kendime özel tuvaletinde yapıyordum çok nadiren başka tuvaletlerde yaptım o da ilaçlayarak gitmeye çalıştım hep

Hep ön kısmı temizledim önce peçete ile kuruladim ondan sonra arka kısma yaptım temizlik

Tabi ki,bunlar sayılı nedenler.Hijyenik ortamda üretilmemiş olan herhangi bir gıda maddesinden bile bulaşır e coli.Ben mesela bir gıda firmasında mikrobiyoloji laboratuvar sorumlusu olarak çalıştım bir müddet.Numune alıp her saat başı bakteri sayımı yapıyorduk.Doktorlar genellikle kabaca konuşup,fazla detaya girmezler.

Evet kafayı yememe az kaldı

Merhaba benim 6 yaşında kızım yeşil akıntı vardı doktora götürdüm e coli çıktı 2 kutu antibiyotik ayrıca krem falan kullandık ama geçmedi probiyotiğe yüklendik faydalı bakterileri çoğaltıp zararlıları öldürücez dedi inşallah geçer biter

Merhabalar çok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…