Vajina iç dudakta sivilce benzeri şişlik ya da iltihap, acil yardim gerekiyor !!

merveilemutlugunler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2011
83
0
Merhabalar..

daha once cinsel iliskim oldu. hemen hemen bir senedir hic iliskiye girmedim.

fakat bi kac gun once vajinamda, hani ic dudaklarin oldugu bolgede , sivilceden daha buyuk birsey belirdi.

bu vajinada degil , ama sag ic dudagin ust tarafinda beliren buyuk bir sivilce veya iltihap . ne oldugunu bilmiyorum.

anneme gosterdim korkudan. hemen doktora gitmemiz gerektigini soyledi.

ya ben doktora gitmek istemiyorm , cunku doktor bana fitil veya bu tarz seyler yazarsa bakire olmadigim anlasilir diye korkuyorum.

ne yapabilirim kizlar ... daha once boyle bisi yasiyan oldumu aranizda ? acaba kendiliginden gecermi ?

bugune kadar hic vajinal bi problemim olmadi , daha once mantar oldu tabi kasinti ufak tefek ama kendiliginden gecti. bu sefer biraz zorlicak gibi. patlatilcak gibi de degil cunku ic dudakta.
acitmiyor sadece biraz kasinti var.

Doktora gidersen bakire olmadığın anlaşılmaz korkma. Bakireyim dersen alttan muayene yapmıyorlar zaten. :KK66: Ona göre bir tedavi biçimi uygular sana. İlaç ya da krem verir. Hem alttan muayene yapılacak birşey yok ki zaten. Derideki bi iltihap..

Yara icinde değil dista nediye fitil verecekmiş Dr krem yazar cok cok Yada iltaham sokucu

Git git bakire olmadigin çıkmaz ortaya merak etme

Benim ara ara oluyor ilk olduğunda ben de korkup doktora gittim mühim bir şey değil gelmesen bile 1 hafta içinde inerdi şişilik dedi bir krem verdi gönderdi. Ondan sonra ara ara olunca da gene kremi kullandım geçti 3-5 gün içinde. Şimdi hiç kullanmıyorum ayda yılda bir özellikle ıslak kalınca oluyor dikkat ettim kendiliğinden geçiyor belli bir zaman sonra.

tesekkur ederim.. ya bende ilk defa boyle bir olay oluyor , gorur gormez panik yaptim. hani oyle goze carpan bir sey de deil ama cok pimpirik biriyimdir.

cok temiz bakiyorum.

ama spora yazildim gecenlerde ve korseyle gittim spora (evet buyuk sacmalik!)
iltaaplanmis veya su toplamis olabilir

bi hafta beklicem eyer devam ederse dediiniz gibi gidicem doktora..

tesekkur ederim.. ya bende ilk defa boyle bir olay oluyor , gorur gormez panik yaptim. hani oyle goze carpan bir sey de deil ama cok pimpirik biriyimdir.

cok temiz bakiyorum.

ama spora yazildim gecenlerde ve korseyle gittim spora (evet buyuk sacmalik!)
iltaaplanmis veya su toplamis olabilir

bi hafta beklicem eyer devam ederse dediiniz gibi gidicem doktora..

Zamanla iltihap akıyor içi boşalıyor eski haline dönüyor ama ilk başta oluşma aşamasında acıyor biraz iltihap boşalınca acı ve şişlik geçiyor. Geçmiş olsun bu arada.

Merhabalar..

fakat bi kac gun once vajinamda, hani ic dudaklarin oldugu bolgede , sivilceden daha buyuk birsey belirdi.

bu vajinada degil , ama sag ic dudagin ust tarafinda beliren buyuk bir sivilce veya iltihap . ne oldugunu bilmiyorum.

ya ben doktora gitmek istemiyorm , cunku doktor bana fitil veya bu tarz seyler yazarsa bakire olmadigim anlasilir diye korkuyorum.

ne yapabilirim kizlar ... daha once boyle bisi yasiyan oldumu aranizda ? acaba kendiliginden gecermi ?

bugune kadar hic vajinal bi problemim olmadi , daha once mantar oldu tabi kasinti ufak tefek ama kendiliginden gecti. bu sefer biraz zorlicak gibi. patlatilcak gibi de degil cunku ic dudakta.
Ic dudak ıltahıbı ceerahı mudale ıstıyor olabılır
Yada genıtal ucuk olabılır hsv

Muhakkak gıdın doktora agız yolula ılac verır
Bakıreysenızde soyleyın
Ilıskıde muhakkak korunun pztrfle

Son düzenleme:
Merhaba kızlar bende de gecen gün benzer bir şey oldu. önce bir süre şişti sonra kendiliğinden patladı ve içinden kan cıktı. ptlamadan önce ucu aynı sivilce gibi görünüyordu. konum olarak da vajina girişinde değil ama iç dudakların iç tarafında ve vajina girişi ile klitoris arasında dudağın kenarına dogruydu. nohut tanesi kadardı. geçti diye sevinmiştim ama 1 hfta geçmeden tekrar sivilce oluşmaya başladı, dokununca hfif bir agrısı var. evli degilim cinsel ilişkim olmadı doktara gitmeye de çekiniyorum. Daha önce başına gelen birisi varsa beni bilgilendirirse minnettar kalırım...

mrb kızlar bende de vajinanın sol dudağında siyah leke sağda beyaz bir leke var ucu sivri sivilceye benziyor bu ne olabilir doktora gidemiyorum mazeretim var yardım edin ne olur

Merhabalar..

Vajinani kontrol et. İc dudaklarin uzerindeki mercimek ya da findik buyuklugunde olan bir kitle varsa ve idrar yaparken yanma varsa ve de agriyorsa dokununca , Bartolin kistine işaret ediyor demektir. Korkulacak bir durum yok. İlk kaygalastirici siviyi kontrol eden Bartolin bezlerin tikanmistir. Bir cok nedene bagli tikanabiliyor. Bunun basinda Bel soguklugu( bir bakteri hastaligidir. Antibiyotikle gecer). Vajinal enfeksiyonlar da Bartolin kistine neden olabiliyor. Doktor alt enfeksiyon antibiyotigi verir. Kafaniza gore antibiyotik almayin. Cunku ust solunum antibiyotikleri, vajinanin ph dengesini bozar, bu da vajinada iltihapli lezyonlara neden olur. Bertolin kisti daha fazla buyume yaparsa, patlar ve icinde irinle karisik kan bulgusu olur. Bu durumda agriniz gidecektir. Bazilari Hpv olabilir demis yani genital sigil. Genital sigil virus hastaligidir ve irin olmaz icinde ve coklu sivilce gorunumdeki etli benlerdir. Pembe ya da kahverenklidir ve cokludur. Bu durumun genital sigille alakasi yoktur. İrin varsa, virus degil, bakteri var demektir

Aynisi bendede oldu cinsel iliskim olmadigi halde. Senin bakire olup olmamanla alakasi yok bunun doktora git kesinlikle buyuk ihtimalle iltihap olmustur. Orayi cok temiz tut biokadinle temizle hatta ben oyle yapiyorum. 2. Kez oldu bu iltihap hala acisini cekiyorum

Kızlar benim de böyle bir sorunum var nohut büyüklüğünde biri solda biri de ortada sivil gibi bir şey oluşmuş ama ağrımıyor kaşınıyor sadece. Bazen çokşiddetli internette hpv demişler ama cinsel hiç bir temasım ilişkim olmadı..sizce ne olabilir anneme göstermeye bile çekiniyorum doktordan da korkuyorum ma bilmiyorum ne olacak mecbur gideceğim herhalde.bugün de çok az 1 damla falan kanadımsilşnce belli oldu umarım kötü bir şey değildir..

Kızlar benim de böyle bir sorunum var nohut büyüklüğünde biri solda biri de ortada sivil gibi bir şey oluşmuş ama ağrımıyor kaşınıyor sadece. Bazen çokşiddetli internette hpv demişler ama cinsel hiç bir temasım ilişkim olmadı..sizce ne olabilir anneme göstermeye bile çekiniyorum doktordan da korkuyorum ma bilmiyorum ne olacak mecbur gideceğim herhalde.bugün de çok az 1 damla falan kanadımsilşnce belli oldu umarım kötü bir şey değildir..
Bende de ağrı yok ama kaşıntı var, idrar yaparkende yanma :KK43: Aynı şekilde ben de anneme bile göstermeye çekiniyorum benim ki sağda mercimekten biraz daha büyük boyutta :KK43: Gittin mi doktora, sonuç ne oldu ?

Bende de ağrı yok ama kaşıntı var, idrar yaparkende yanma :KK43: Aynı şekilde ben de anneme bile göstermeye çekiniyorum benim ki sağda mercimekten biraz daha büyük boyutta :KK43: Gittin mi doktora, sonuç ne oldu ?

Ben de anneme bile gösteremediğim için gitmedim birde benim baya aşağıda yani kaşınmada geçti sanki genital bölgenin bir parçası gibi geliyor.umumi tuvalet kullanmıyorum artık ve çörek otu falan yedim bağışıklığım güçlensin diye doktora gitmem sanırım :/ çok korkuyorum..sen gidersen yaz buraya lütfen

Ağrı yoksa da aynı şey olabilir mi ? Kaşıntı vardı geçti bazen de beyaz süt kesini akıntı oluyor
Vajinani kontrol et. İc dudaklarin uzerindeki mercimek ya da findik buyuklugunde olan bir kitle varsa ve idrar yaparken yanma varsa ve de agriyorsa dokununca , Bartolin kistine işaret ediyor demektir. Korkulacak bir durum yok. İlk kaygalastirici siviyi kontrol eden Bartolin bezlerin tikanmistir. Bir cok nedene bagli tikanabiliyor. Bunun basinda Bel soguklugu( bir bakteri hastaligidir. Antibiyotikle gecer). Vajinal enfeksiyonlar da Bartolin kistine neden olabiliyor. Doktor alt enfeksiyon antibiyotigi verir. Kafaniza gore antibiyotik almayin. Cunku ust solunum antibiyotikleri, vajinanin ph dengesini bozar, bu da vajinada iltihapli lezyonlara neden olur. Bertolin kisti daha fazla buyume yaparsa, patlar ve icinde irinle karisik kan bulgusu olur. Bu durumda agriniz gidecektir. Bazilari Hpv olabilir demis yani genital sigil. Genital sigil virus hastaligidir ve irin olmaz icinde ve coklu sivilce gorunumdeki etli benlerdir. Pembe ya da kahverenklidir ve cokludur. Bu durumun genital sigille alakasi yoktur. İrin varsa, virus degil, bakteri var demektir

Benim de genital bolgemde vajinada yani bi sivilce gibi bi şey cikti internetten arastordim tam.olarak sivilce de değil gibi boyle yumru şeklinde kabarcik gibi bu şekilde olduğunda cinsel iliskiyle.olduğu söyleniyor ama ben bugüne kadar oyle hisey hic yasamadim imkansiz yani ama bilmiyorum.neden boyle sivilce gibi değil tam olarak bu konuda fikri bilgisi olan yardimci oalbilirmi

Merhaba kızlar bende de gecen gün benzer bir şey oldu. önce bir süre şişti sonra kendiliğinden patladı ve içinden kan cıktı. ptlamadan önce ucu aynı sivilce gibi görünüyordu. konum olarak da vajina girişinde değil ama iç dudakların iç tarafında ve vajina girişi ile klitoris arasında dudağın kenarına dogruydu. nohut tanesi kadardı. geçti diye sevinmiştim ama 1 hfta geçmeden tekrar sivilce oluşmaya başladı, dokununca hfif bir agrısı var. evli degilim cinsel ilişkim olmadı doktara gitmeye de çekiniyorum. Daha önce başına gelen birisi varsa beni bilgilendirirse minnettar kalırım...
Ben de şu an aynı böyle bir durumla karşı karşıyayım. Sonuç ne oldu bilgi verir misiniz bana da??

X