Vajina daraltma ameliyatı

Adivar

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2007
6.169
49
Vajinal genişlik, çiftler arasında cinsel problemlerden biridir. Vajina daraltma ameliyatı :Vajina ile penis arasındaki uyumsuzluk, her iki partnerde orgazm konusunda sorun yaratacaktır. Vajina genişlik açısından kişisel farklılık göstermekle beraber genellikle doğum yapmamış bir kadında iki parmağın girimine müsaittir. Vajina da arka ve ön duvarda boylamasına mevcut katlantılar genişlemeyi arttırır. Vajina boyu ise ortalama 7-9 cm kadardır. Yine Vajina da enlemesine mevcut birçok katlantı boyda uzamayı sağlar. Aşağıdaki durumlarda vaginada genişleme olur.

* Bazı kadınlarda normalde vagina büyük olabilir,

* Doğum sayısının fazla olması,

* Doğumda yırtılma olması ve usulüne uygun dikilmemesi,

* Doğum sonrası dikişlerde açılma olması,

* İri bebek doğurma,

* Yaşın ilerlemesi ile beraber vaginada elastikiyet kaybı olması.

Vajinal genişlik ile beraber genellikle idrar torbasında ve barsaklarda da vaginaya doğru sarkma meydana gelir. İdrar torbasında sarkma idrar kaçırma, sıkışma vb. gibi problemler ortaya çıkarabilir. Vaginal genişleme aynı zamanda ilişki esnasında vaginada normal sulanmayı engeller ve problemi iyice arttırır.

Vajinal genişleme ve buna bağlı cinsel problem varlığında yapılması gereken basit bir cerrahi operasyon ile vaginayı daraltmaktır. Genel anestezi altında vaginanın arka duvarından boylamasına bir parça çıkarılarak kesik kenarlar birbirine dikilir. Yarım saatlik bir işlem olup, hastanede yatmayı gerektirmez. Uygun ağrı kesici kullanımı ile rahatlama sağlanır

Kızlar bendede doğum sonrası ister istemez aynı dert olmuştu. Vajina daraltma için kadın doğummu plastik cerrahmı derken Gayrettepe Florans nigtingale hastanesinde plastik cerrah Op.Dr. Serkan Dinar'a ameliyat oldum.Utanmayın derdinizi anlatmanız yetiyor öyle ayrıntılı muayenesi yok bu işin.Ameliyatta siz uyuyunca doktor görüyor ve hallediyor. Ameliyat narkozla oluyor ve 1 gece hastanede kalıyorsunuz. Uyandığınızda içerde bir pansuman oluyor onu hemşire alıyor ve işlem tamam hihoyyyt
2 ay ilişki yasağı oluyor sonra normal hayat.Bu işleme 5000 tl verdim hastane dahil.
Bu kadar sorunsuz olacağı aklıma gelmezdi

kaydirigubbakcemileMerhaba bende bu operasyon için izmirde genital estetik merkezi doktorlarından Opr.Dr.Mustafa Alihanoğluna gittim.İyiki gitmişim.Kadınlığıma tekrar kavuştum.Cinsellik ve zevk alma neymiş tekarar ögrendim.Eşimle artık daha mutlu bir hayatımız var.Herkeze tavsiye ederim.

bu durumda sezeryanla doğum yapmak daha mı mantıklı acaba?inşalla doğumdan sonra ihtiyacım olmaz

nrmal dogumdan sonra cok mu bollasıyo vajına... cınsel hayat kalıtesı.. alınan zevk vs düdüyor mu..

merhaba ben yeni üye oldum.. normal doğumdan sonra vajinanın genislemesi atılan dikislerle alakalı die biliorum ben.. bazı dikisler sonradan patlayabiliormus.. doğumcumuzun iyi olması sart..

noırmal dogumdan sonra cok mu kötu oluyor k ı vajına?
annelerımızın hep bollasmıs mı acaba ne kötu ya
seksten sonra bıle bollasıyor aslında ccouktan sonra da bollasması normal

Kızlar bendede doğum sonrası ister istemez aynı dert olmuştu. Vajina daraltma için kadın doğummu plastik cerrahmı derken Gayrettepe Florans nigtingale hastanesinde plastik cerrah Op.Dr. Serkan Dinar'a ameliyat oldum.Utanmayın derdinizi anlatmanız yetiyor öyle ayrıntılı muayenesi yok bu işin.Ameliyatta siz uyuyunca doktor görüyor ve hallediyor. Ameliyat narkozla oluyor ve 1 gece hastanede kalıyorsunuz. Uyandığınızda içerde bir pansuman oluyor onu hemşire alıyor ve işlem tamam hihoyyyt
2 ay ilişki yasağı oluyor sonra normal hayat.Bu işleme 5000 tl verdim hastane dahil.
Bu kadar sorunsuz olacağı aklıma gelmezdi

5000 tl değildi şu 2 ay yasak çok uş yaaa :1shok:

kaydirigubbakcemileMerhaba bende bu operasyon için izmirde genital estetik merkezi doktorlarından Opr.Dr.Mustafa Alihanoğluna gittim.ıyiki gitmişim.Kadınlığıma tekrar kavuştum.Cinsellik ve zevk alma neymiş tekarar ögrendim.Eşimle artık daha mutlu bir hayatımız var.Herkeze tavsiye ederim.

Bende aynı dr. labioplasti oldum 1 sene önce ama revizyon olmam gerekiyor aynı doktora tekrar gitmeye de cesaretim yok yine kötü olursa diye :çok üzgünüm:

Son düzenleme:
arkadaşlar ben normal doğum yaptım 8 ay önce.Hatta çok kararsız kaldım bu sorunu yaşaröıyım die bikaç kişi bana doktor önerdi SEMA OVALI..doğum oldu ve 40 günüm doldu ama ben çok korkuyordum ilişkide sorun olcak diye.Eşime yanaşmak istemedim erteledim hep bahanelerle 2 hafta sonra şok oldum inanın ilk geceden bile zor oldu ilişkim ve şuanda hiç bir problem yok...doğum yapmamış gbyim...doktor çok önemli tabi doğum sonrası doktorunsöylediklerine dikkat etmek de gerekiyor...

cok para yaaaaaaaaaaawww valla ne yapsakkii esime diyorum böyleyken böylee vajinaya para memelere paraa göbege paraa ee barii ben sana para dökene kadar 20 lik citir alsam olmazmi deyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Son düzenleme:
cok paray yaaaaaaaaaaawww valla ne yapsakkii esime diyorum böyleke bölee vajinaya para memlere göbege paraa ee earii bne san para dökne kadar 20 citir alsam olmazmi deyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

:roflol: :roflol: :roflol:

sende o herifine deki beni aldıgında ben bölemiydim sen bollaştırdın sen tamir ettir yada bunla idare ederik ikimizde 20 lik çıtırı unut dee :roflol: :roflol:

Merakımdan vıdosunu seyrettım ıc bÖlgeyı kat kat dıktıler
ıkı ay sÜre onun ıcındır.belkı dıkıs kaynamazsa tekrar yırtılır ılıskıde
valla cok para ama mutluluk ıcınde bÖyle sorunu olan yaptırsın hıc dÜsÜnmeden.

cok paray yaaaaaaaaaaawww valla ne yapsakkii esime diyorum böyleke bölee vajinaya para memlere göbege paraa ee earii bne san para dökne kadar 20 citir alsam olmazmi deyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
YAV SANKI BU ADAMLARDA YARIN O 20 LIK CITIRINKIDE ÖYLE KALCAK DEGILYA ONUDA HALLEDERSINIZ.IYIMIS BOLAT BOLAT 20 LIK CITIR AL.SANKI KENDILERININ KI YERINDE MI DURUYOR.BIR FIKRA VARDI O AKLIMA GELDI SIMDI.sırnaşık şey

:roflol: :roflol: :roflol:

sende o herifine deki beni aldıgında ben bölemiydim sen bollaştırdın sen tamir ettir yada bunla idare ederik ikimizde 20 lik çıtırı unut dee :roflol: :roflol:

ilahi kizlar anamin evinden bole gelmedim herifin yuzunden bole oldun ve 3 cocuk normal evlendigimde 55 kiloydum anam ne edem simdi bennn ya parayi verir yada aynen devammalsanaalsanasmile

YAV SANKI BU ADAMLARDA YARIN O 20 LIK CITIRINKIDE ÖYLE KALCAK DEGILYA ONUDA HALLEDERSINIZ.IYIMIS BOLAT BOLAT 20 LIK CITIR AL.SANKI KENDILERININ KI YERINDE MI DURUYOR.BIR FIKRA VARDI O AKLIMA GELDI SIMDI.sırnaşık şey
alkisalkisalkislaelaelaelaelaebogasim geli herififffffiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

ben de on ay önce oldum bu ameliyatı dr um takmıştı kafayı illaki yapacağım bu ameliyatı diye başta hiç bana uygun değil diye düşündüm neyse beni ikna etti ve yaptırdım bu ameliyatı.. eee sonuç diyeceksiniz inanın bende bilmiyorum çünkü hiç bir şey fark etmedi oysa dr um bana herşeyin çok farklı olacağını söylemişti. sadece mikroplara karşı daha kapalı oldu o kadar, bir iyiliği o........

X