Vajina da sigil

ravci03

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2022
1
0
32
Merhaba kizlar, lutfen biri bana aciklik getirsin internette yazilanlar aklimi okadar karistiriyorki cocugumu öpemez oldum, vajinamda sigil cikti ve kadin hastaliklzr uzmanina gorundum tiplemesini yaptirman gerekiyor kanser olabilir denilince cok kotu oldum, bulasicimi 2 bucuk yasinda bebegim var istedigim gibi opup sevebilirmiyim neye dikkat etmeliyim ? Esime bulasmismidir ? esimde yok bende var bu nasil olabiliyo? Ikimizde kesinlikle tek esliyiz. Kanser olabiliyor mu gercekten piskolojim bozuldu. Vakinal bolgedeki her sigil hpv midir ? 😢😢

HPV-in bir çok tipi vardır,sizdeki tip de genital siğile neden olacak tip. Size yüksek ihtimal(100% değil) eşinizden bulaştı.Eğer tek eşliyseniz.Belirti göstermeden de taşıyıcı olabilir bir insan. Doktora eşinizi de götürün. Elbette risk her zaman vardır,doktor bunu bildirmek zorunda. Fakat siz internette durmadan bunu arartırsanız psikolojiniz iyice çöker,anksiyetik bir hal alırsınız gerek yok. Çok yaygın bir şey bu siğil,uzun zaman sessizce 0 alamet ile de insanın vücudunda durabilir.Mutlaka kansere neden olacak bir şey de yok

X