Aile Planlaması Vaginal halka kullanan var m?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Nelya

NiLoVski
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2009
4.748
13
35
Kizlar ben yeni evliyim,tam beraber olamasak da yine de korunmayi tercih ediyorum.adetim oldu gecti ve o dugun karmasasinda hap kullanmayi unuttum.eczaneden bana vaginal halka verdiler.isim vermek yasakmis galiba. onu kullandim dun.simdi de karnimin alt kisimlarinda hafif agri ve gerginlik var.internette arastirdim bunlar normalmis.ama sizden esas sormak istedigim su. vaginal halka kullanan,memnun olan ve ya olmayan varmi?iyi koruyor mu?ne onerirsiniz bana?

Not: dogum kontrol hapina gelecek ay basliycam insallah hamile kalmam ...

Canım ben pek anlamam ; ama internetten baktım biraz senin bu konunu görünce, o senin için sorun olmuyor mu.. Yani sanıırm ağrılıdır biraz.. Diğer yöntemleri de deneyewbilirsiniz.. Eşin korunmuyor mu?

Canım ben pek anlamam ; ama internetten baktım biraz senin bu konunu görünce, o senin için sorun olmuyor mu.. Yani sanıırm ağrılıdır biraz.. Diğer yöntemleri de deneyewbilirsiniz.. Eşin korunmuyor mu?

aslinda hap gibi kucucuk bisey.vajinaya yerlestiriyorsun.o kadar ama sabah bi kalktim,cok gerginim.agrili oldu...esim korunmuyor cocuk istiyor ooo ama daha erken yaa 7 gun :KK43:(

Canım sen bilirsin; ama yazık sana valla.. En iyisi sen onu ikna etmeye çalış.. Sonuçta görüyo senin halini.. ayrıca bence de çok erken daha.. :emir_bebek:

Canım sen bilirsin; ama yazık sana valla.. En iyisi sen onu ikna etmeye çalış.. Sonuçta görüyo senin halini.. ayrıca bence de çok erken daha.. :emir_bebek:

korunmuyor o illa da bebek istiyor.mecbur ben korunmaya calisiyorum napiyim?ben cocuk olmasin demiyorum ki,ama 4-5 ay sonra hic olmazsa ama kime diyorsun...insallah bu ayi kazasiz belasiz atlatirim,gelecek ay dogum kontrol hapina basliycam,bu ay baslamamakla akilsizlik ettim dogrusu :KK43:(

o nasıl bişi ki ..

biz pref. kullanıyoruz ama kurutuo mafoldumben

bence hap kullanmaya başladığın ilk iki ay çok dikkatli olmalısın tatlım
bana doktorum evlenmeden bir ay önce başlamamı söylemişti
bir ay önceden başladım hapı kullanmaya

sanırım bu haptan daha etkiliymiş ve yan etkisi yokmuş hapınki kadar

sanırım bu haptan daha etkiliymiş ve yan etkisi yokmuş hapınki kadar

evet canim dogru diyorsun.kana bile karismiyor.emziren anneler de kullana biliyor.sadece merak ettigim ne kadar etkili olup olmamasidir.adetim 4-u olacakti,ama 2 gun gecikti.idrar testi negatifff..olmazsa 48 saat sonra yeniden test yapicam bakalim nolucakk,,,,

X