Uzun veya dikdrtgen yzller makyajn nasl yapmal?

ayyysem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2008
468
3
bayanlar soru oldukça basit.. uzun we köşeli bir yüzü 'makyajla' oval nasıl gösterebiliriz? fikirlerinizi bekliorum kaydirigubbakcemile5

Elinde bir tane açık bir tane koyu renk concealer olsun. Aynaya bak ve yüzünün köşeli olan kısımlarına koyu renkli olanı hafifçe sür ve bırak, uzun yüzü daraltmak içinde, çenenin altına ve alnının en tepesine hafifçe sür, ama sürdüğün yerleri öyle bırak elinle dağıtma. En son fondotenini gölge yaptğın yerlere tampon yaparak yerleştir. Doğal bir görünüm elde edene kadar tüm yüzüne fondoteni uygula. Sakın gölgelendirme yaptığın yerleri fondotenle dağıtırken sınırlarından taşırma yoksa marsık gibi olursun :)

Elinde bir tane açık bir tane koyu renk concealer olsun. Aynaya bak ve yüzünün köşeli olan kısımlarına koyu renkli olanı hafifçe sür ve bırak, uzun yüzü daraltmak içinde, çenenin altına ve alnının en tepesine hafifçe sür, ama sürdüğün yerleri öyle bırak elinle dağıtma. En son fondotenini gölge yaptğın yerlere tampon yaparak yerleştir. Doğal bir görünüm elde edene kadar tüm yüzüne fondoteni uygula. Sakın gölgelendirme yaptığın yerleri fondotenle dağıtırken sınırlarından taşırma yoksa marsık gibi olursun :)

concealerın uzerıne de fondoten uygulanıo yanı hımmm :)concealerın fondotenımızden kaç ton koyu olması gerekıo pekı?

ha birde yüze daha yumuşak bir hava katmak için yani köşeli bir yüzü ovalleştirmek adına,yüzü daha kısa gösteren kaş şekli war mı ? yanı böyle bir yüzde kaş şekli nasıl olmalı:uhm:çünkü tecrubelerım dogrultusunda(!) kavissiz kaş yani düz kaş kesınlıkle daha da köşegen yapıyor alın kısmını cok genıs gosterıor.. bu konuda da fıkrın warsa alabilir miyim canım:1rolleyes:

Concealer bronz renkte koyu olursa gölgeler belirgin olur. (concealer için kryolan markası çok ideal )Gölge yapman gereken yerlere hafifce sür diyorum çünkü gündüz makyajında ağır görünmesin diye.iyice dağıtamazsan hat gibi belli olur çünkü.
Kaşlar içinse kavissiz ya da keskin kavisli yerine oval kavisli kaş biçimini tavsiye ederim canım :KK66:

Kare şeklindeki yüzlere nasıl makyaj yapılmalı? - UZMAN TV

bu adreste de konu ile ilgili bir video var :)

Concealer bronz renkte koyu olursa gölgeler belirgin olur. (concealer için kryolan markası çok ideal )Gölge yapman gereken yerlere hafifce sür diyorum çünkü gündüz makyajında ağır görünmesin diye.iyice dağıtamazsan hat gibi belli olur çünkü.
Kaşlar içinse kavissiz ya da keskin kavisli yerine oval kavisli kaş biçimini tavsiye ederim canım :KK66:

Kare şeklindeki yüzlere nasıl makyaj yapılmalı? - UZMAN TV

bu adreste de konu ile ilgili bir video var :)

aa süpersin canım :)) owal kawisli böyle birşey mi?

Eklentiler

• $bovaajs77iggu0t76c3q.jpg
    $bovaajs77iggu0t76c3q.jpg
    14,8 KB · Görüntüleme: 80
ben bu concealerla gölgeleme işini yapamıorum yaw:1no2: profesyonel bir el lazım bu işlem içinfisfisfis

canım o zaman şöylede yapabilirsin. Önce normal fondotenini sür. Fondoteninden daha koyu bir pudra ile alnının iki köşesine ve çene bölgesinin köşeli iki kısımına fırçayla hafifçe sür allık sürer gibi. Böle dene bakalım belki olur.

Aslında yapabilsen gölgeleme süper birşey yüzün ifadesini çok değştiriyor. Ben özellikle elmacık kemikleri ve burnum için sürekli uyguluyorum :dance:

canım o zaman şöylede yapabilirsin. Önce normal fondotenini sür. Fondoteninden daha koyu bir pudra ile alnının iki köşesine ve çene bölgesinin köşeli iki kısımına fırçayla hafifçe sür allık sürer gibi. Böle dene bakalım belki olur.

Aslında yapabilsen gölgeleme süper birşey yüzün ifadesini çok değştiriyor. Ben özellikle elmacık kemikleri ve burnum için sürekli uyguluyorum :dance:

biliorum cok etkılıdır tabı ama cok profesyonelce...birde böyle deneyelım bakalımfisfisfis
a.s.

X