uzun süre bebiş yolu gözleyip bi mucize olup hamiş olanlar varmı?

hpt_honey

bebişim gıvış gıvış maşlh
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2008
2.456
6
44
ben beş yıl bebiş yolu gözledim tüp bebk vss hepsini oldunm sadece soğan suyu ısırgan ve papatya suyu ve dualarla hamiş oldum bi cuma kurban arefesinde öğğrenmiştim düşük olmasın diye dua okudum yattım vs herşey ii giderken kanamam ve dr gittik boş gebelik hiç duymamıştım ve dünyam yıkılmıştı tabi dr bi hafta süre verdi düşmedi yavrum kalbi oluşmamıştıbi rüya görmüştüm rüyadaki gibi elideydi offffffffff hayallerimin bittiği andır o an ençokta canımın içi eşime üzüldüm ne çok hayal etmiştik ölen ailesinden birilerine benzicekti yani hepsi depremde ölmüş onları tanıyamadım tabiki ve bi cuma herşey bitti ah böcüğüm bi cuma gelişine sevinirken bi cuma gidişinle üzdün bizi aradn tam 10 geçti şimdi iiyim toparlanıyorum kpss kursuna gidiyıorum hiç bişi yapmak istemiyorum onuda bıraktım bakalım hayırlısı böleymiş şimdi ise kendimi ii hisediyorum dr 2 aya süre verdi bense hemn başlıcam soğan suyu içiyorum bugün hayt tohumu aldım onu iççem ısırgan suyu ve papatyayala birlikte iççem bakalım eskiden hemn yapıyorlarmış sanki korunmamı biliyorlarmış zatenhemn olcak die bişi yokki yaşım 29 oluyo off yaşlanmadan bebek istiyorum yani derlerya düşüğün bi ayağı içerde die acaba bundan sonra holaymı hamile kalcam sizce kızlarrr hepinizin allhhhhhhhhh yardımcısı olsun can kuşlar

canım fizyolojik ve biyolojik olarak tam olarak toparlanmış olman gerek bende geçen sene 15martta düşük yaptım eşimin doğum günü hediyesiydi meleğim neredeyse 1 yıl oldu tabi düşükten önce bir kürtajım var ayrıca birde amelyatım vardı aradan geçen vakte rağmen malesef hamiş kalamadım hala bellimi olur bakarsın bidahaki ay yada bu ay hamiş kalabilirsin rabbim yeterki ona ol git anneni bul desin sabret....

hemşerimsin
geçmiş olsun benim değil ama ablamın başına gelmişti.allah sabır versin. sen moralini düzelt sağlam durki eşine destek olasın birbirinize destek olun. böle durumlarda ne denebilirki hayırlısı ile allahım anneliği nasip etsin inşallahh.
doktorun kim bu arada

hemşerimsin
geçmiş olsun benim değil ama ablamın başına gelmişti.allah sabır versin. sen moralini düzelt sağlam durki eşine destek olasın birbirinize destek olun. böle durumlarda ne denebilirki hayırlısı ile allahım anneliği nasip etsin inşallahh.
doktorun kim bu arada

canım biz bandrmadayız ercan bey özel hastanede baya uzman bi dr o zaten bana aşılma felan yapcaktı olmasa istanbul floransting hastanesine yönlendrcekti kısmet verdiği fitil felan işe yaramıştı ama hayrlısı bölemiş denemeye tam gaz devam kıslarrrrrrr

brawo sana moralini yüksek tut ve aynı zamanda kendine hobiler edin kafan dağılsın

canım seni çok iyi anlıyorum. benim de ilk gebeliğimde kalp atışları görülmedi, sonra kanamam başladı ve düşük yaptım yani boş gebelikti. 5 ay sonra çok şükür tekrar hamile kaldım. ama insan hep korku içinde oluyor.
çok zor bir durum, biliyorum. Allah sabır versin. umarım en kısa zamanda kendini toplarsın ve yeni bebeğin için güç ve moral toplarsın. senin daha yaşın genç. inşallah daha çok çocuğun olur. sen şimdi 1-2 ay bekle rahmin toparlansın. sonra yumurta takibi ile falan başlarsın tekrar. sen 1 kez hamile kaldın, inşallah tekrar kalacaksın. moralini bozma ve şu ara farklı konularla ilgilenmeye çalış. boş gebelik nedeniyle kürtaj olunca diye bir topiğimiz var
onu okursan senin gibi olan çok kişi var. ve bazıları şu an tekrar hamile. inşallah sen de en kısa zamanda hamile kalırsın.

canım seni çok iyi anlıyorum. benim de ilk gebeliğimde kalp atışları görülmedi, sonra kanamam başladı ve düşük yaptım yani boş gebelikti. 5 ay sonra çok şükür tekrar hamile kaldım. ama insan hep korku içinde oluyor.
çok zor bir durum, biliyorum. Allah sabır versin. umarım en kısa zamanda kendini toplarsın ve yeni bebeğin için güç ve moral toplarsın. senin daha yaşın genç. inşallah daha çok çocuğun olur. sen şimdi 1-2 ay bekle rahmin toparlansın. sonra yumurta takibi ile falan başlarsın tekrar. sen 1 kez hamile kaldın, inşallah tekrar kalacaksın. moralini bozma ve şu ara farklı konularla ilgilenmeye çalış. boş gebelik nedeniyle kürtaj olunca diye bir topiğimiz var
onu okursan senin gibi olan çok kişi var. ve bazıları şu an tekrar hamile. inşallah sen de en kısa zamanda hamile kalırsın.

canım ya yumurta takibi nasıl oluyoben bilmiyorum benim yumurtlamamda bi problem yok inşllllllllhhh hepimizz hamiş oluruz bana dua et olurmu çok ihtiyacım var ham hamilelerin duası kabul olurmuş canım:Saruboceq:Şeniz

canimtugbamurat diye bir arkadas vardi. 5 haftalikken dusuk yaoti. korunmadi hic. yeniden hamile kaldi malesef o da 9 haftalikken dusmus.

yaa off ben çok istiyomda şimdide eşim 2 ay beklicez diyo rabbim hayrlısını versin herkese canım inşllh sağlıklı bebişlerimiz olurrrrrrr:Saruboceq:

ah canım Allah yardımcın olsun bir adet gör rahimin yoparlansın inşaalahhh bekletmez seni bebişin ben kolay hamile kalamıyorum 3 düşük yaptım 9 ay var arsında şimdi arastırma baslanacak sonra çalışmalara baslarız ama Allah karnımıza verdigi gibi kucagımıza saglıkla almayı nasip etsin

canım öncelikle geçmiş olsun. yazılarını görüyorum ve bu yazılarından ne kadar bebek isteği içinde olduğun anlaşılıyor.

yalnız çok fazla takmış gibisin. her yere sürekli forum açmana dayanarak diyorum bunu. benimde 3 kaybım var. ilk düşüğümün ardından çok ağladım hiç ara vermedim ama bir türlü kalamadım. psikolojim bozulunca ara verdik. kafam biraz dağıldıktan sonra denediğimiz ilk ay kaldım. ama maalesef boş gebelikti ve kürtaj oldum. sonrasında yine hiç korunmadım ve takmış durumdaydım yine olmadı. ekim ayı aşılama yapıldı, tuttu ama bebek gelişmediği için tekrar kürtaj oldum. şimdi yine çok istiyorum ama bu kadar takmak inan bir işe yaramıyor.

biraz sakin ol ve kafana takmamaya çalış. inşallah bu güzel mucizeyi en kısa zamanda yaşarsın.a.s.

canım ya yumurta takibi nasıl oluyoben bilmiyorum benim yumurtlamamda bi problem yok inşllllllllhhh hepimizz hamiş oluruz bana dua et olurmu çok ihtiyacım var ham hamilelerin duası kabul olurmuş canım:Saruboceq:Şeniz

canım biraz geç cevap verdim kusura bakma. yumurta takibi dediğim. yumurta uyarıcı ilaçlar içiyorsun. klomen, gonaphen falan. adetin 3. yada 5. günü başlıyorsun 5 gün kullanıp bırakıyorsun. sonra doktorun günaşırı yumurtanın büyüklüğünü takip ediyor. yeterli büyüklüğe gelince (18-20 mm civarı) çatlatma iğnesi vuruluyorsun ve bu iğneden 24 saat veya 36 saat sonra ilişki oluyor ve günaşırı 3-4 ilişki sonra adet gününe kadar bekliyorsun bu yöntemle gebe kalanlar da var ama oran çok yüksek değil. sadece en iyi yanı acaba yumurtladımmı, çatladımı, ilişki ne zaman olsa iyi olur gibi kafandaki soruları azalıyor. senin de bildiğin bir yöntemdir belki bu. sadece adını farklı biliyor olabilirsin. sitede de var zaten klomen ve gonaphenle gebelik oluşanlar falandı sanırım. onu da okursun. ama sen en az 2 ay bekle. zaten ilk adetin hemen gelmez. normale göre geç geliyor. benim 48 gün sonra gelmişti hatta benim gibi boş gebelik geçiren bazı arkadaşların 60 la 80 güne kadar bile çıkmıştı adetlerinin gelmesi. o yüzden moralini bozma ve sabırlı ol. en azından 1 adet dönemi geçir.tabiki dua ederim inşallah en hayırlı zamanda tekrar hamile kalırsın canım.

Son düzenleme:
canım benim de ilki tüp bebekti ve düşükle sonuçlandı bir ay sonra adet gördüm ve birdaha görmedim hamileyim (allah tamamına erdirir inşallah) bu arada ben incir kürü uygulamıştım üzülme canım dua et allah verir ama sağlığına da dikkat et

arkadasım cok gedcmıs oolsun bende 5 yıllık evliyim ve 2.5 yıl önce hamile kaldım ama malesef boş gebelik dendi ve kürtaj oldum 2.5 yıl sonra tedavilerle tekrar hamile kaldım ama malesef tekrar boş gebelik dendi ve ben bu hafta cuma günü tekrar kürtaj olucam allah herkese hayırlısını nasip etsin ama kafaya takınca olmuyo biraz rahat olmak gerekiyo

X