üzülüyorum:(

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
1.710
21
arkadaslar dün doktora gıttık..moralım cok bozuldu.kızımın gelişimi gerideymiş..mamaya başlaman lazım sütün yetmıyor olabılır dedı doktor.benım kızım 2700 gr dogdu.49 gunluk ve 3600 gr olmus sadece.zaten küçük bır bebektı bılıyordum ama mama vermemekte dırenıyordum..sütüm cok şükür iyi gelıyor.daha da artsın dıye mama vermemıstım hıc..dün gece ılk kez vermek zorunda kaldım cok üzüldüm..ama ne yapayım bebişim bıraz toparlanana kadar vermelıyım galıba..doktorumuzu mu degıstırsek dıye düşünüyorum.cunku bebgının gelısımı gayet ıyı olan bı arkadasa da aynısını söylemıs..acaba saglık karnesıne mama yazmak ıcın mı böyle yapıyor dıye düşünmekten kendımı alamıyorum..yada kendımı boyle tesellı edıyorum..kızımın ruhsal gelısımı gayet ıyı..gece aglamaları dısında gayet mutlu bır cocuk..dışkılamasıda normal..ama kılo az almıs dedı doktor..of yaaa...mama vermek ıstemıyorum:uhm:

Üzülme be arkadaşım. 49 günde 900 gr azmış ama hakkaten. Doktor doğru söylemiş. Ama öyle hemen yelkenleri suya indirme. Günde 1-2 öğün ver bakalım mamayı. Ucunda ölüm yokya. Şöyle bir toparlanana kadar ver, birşey olmazki. hem hiç anne sütü alamayan çocuklar var, mamalarda neredeyse anne sütüyle eşdeğer artık.

Hiç üzülme, önemli olan bebişinin sağlığı, doktor ne diyorsa yap bence.:teselli: ama günde 1-2 öğünü geçmesin

bende kuzum a katiliyorum, 1,5 aylik bir bebegin normalde haftada en az 200 gr almasi lazim, gelisimi cok geride olmamasada bence sen doktorunu dinle, ve en azindan daha SIk yedirmeye calis , bunu dene en azindan, bebisin normalde 3 saate bir emiyosa 2 saate bir vermeye calis bakalim ne olacak.
Insallah hersey yolunda gider canim

canim üzülme birazcik mama ver ama emzirmeyede devam et
eger doktoruna güvenmiyorsan baska bi doktora daha git en azindan emin olmus olursun
üzülme olurmu cnm hersey yoluna girer

Son düzenleyen: Moderatör:
sagolun kızlar.zaten 2 saatte bir yedırıyorum..ama sütüm doyurucu degıl galıba..sütümü deneme amaclı sagdım oldukca fazla cıktı bır seferde..bılmıyorum..gunde 1-2 kez verıcez heralde mecburen..

canim sütün doyurucu degil lafina ben inanmiyorum tabiiki doyuruyordur senin sütün
ya bebegin yapisi öyle olamazmi ?? baska bi doktora dahami gitsen acaba ?? sen üzme kendini sütüne bisey olmasin yeterki Şeniz

canim sütün doyurucu degil lafina ben inanmiyorum tabiiki doyuruyordur senin sütün
ya bebegin yapisi öyle olamazmi ?? baska bi doktora dahami gitsen acaba ?? sen üzme kendini sütüne bisey olmasin yeterki Şeniz

canım tesellilerin için cok sagol..umarım bundan sonra doyar..gercekten bana cok moral verdin .baska bır doktora götürmeyi düşünüyorum..çünkü kilolu bebek saglıklı bebek demek degıldır dıye düşünüyorum zaten..ben istiyordumkı en azından 4-6 ay anne sütü vereyım sadece..kısmet degılmıs.

nasil kismet degil hayatim yaaa senin sütün iyi geliyorsa
senin sütün oldugu halde bebek kilo almiyorsa ya emmeyi tam ögrenemedi yada yapisi böyle
bebegin senin sütünle kilo almasi gerekiyor
haaa sütün gelmeseydi yetmeseydi ozaman mama vermen gerekebilirdi
benim düsüncem

Son düzenleyen: Moderatör:

canım baska bır doktora daha gıdıcem.eger o da mama önerırse sadece gecelerı 1-2 kez mama verıcem galıba .onun ıcın sadece anne sütüyle besleyemeyecegım kısmet degılmıs dedım..

canım baska bır doktora daha gıdıcem.eger o da mama önerırse sadece gecelerı 1-2 kez mama verıcem galıba .onun ıcın sadece anne sütüyle besleyemeyecegım kısmet degılmıs dedım..

bencede başka bir doktora daha götür sütüm var diyosun ne güzel maşşalah belki cananında dediği gibi bebeğinin yapısı öyledir her bebek bir değilidrki önemli olna sağlığı çok bariz bir gerilik varsa mama verilir tamam ama sen götür yinede bir doktorun daha fikrini al biberona alışırsa senide bırakır allah korusun

beyazbulut senın bebegınde mı zayıf dogmustu yoksa benmı karıstırıyorum canım.senınkısı nasıl anne sütü alıyormu.gercı her cocuk farklı olur ama.merak ettım.
bılmıyorum belkı benım bebgımın yapısı öyledır..of off..

Canım bence üzülme yeterki kilo problemi olsun bebeğinin, bence sen hem emzir hemde mama ver. Kendini de üzme sütün gider o zaman daha da kötü olur. Ben hep mamayla büymüşüm hiç anne sütü almamışım. Bak şimdi de anne oldum. Herşey böyle olsa .Allah bebeğine sağlık versin yeter bence.

canım benm bebeğimde 3 kilo 40 gram doğdu 5 gün sonra kontrole gittiğimizde 2800 dü birinci ayında sağlık ocağında tartıldı (kıyafetleriyle tartıldığı iiçin doğru sonuç vermiyolar )3700 çıktı sonra bi gece çok ağladığı için doktora götürdük ordada 3700 çıktı anne sütü yertersiz mama verin dedi ama ben vermedim humana içiyorum şimdi dün doktordaydık yine 4120 gram olmuş normal dedi ama benim sütüm azdı sen süt var diyorsun başka bir doktorunda fikrini al dediğim gibi

canım bak verdiğim linkteki bilgileri oku
ufak bir alıntı
Olgun Süt (Normal anne sütü)
Bebek doğduktan 5 gün sonra annelerin göğsünden artık normal anne sütü gelir ve bebeğin organları da yeteri kadar gelişmiş ve bu sütü sindirmeye hazırdır.
Ama anne sütü her zaman aynı değildir, süt bebek ilk emdiğinde daha sıvıdır, su gibidir yani daha çok laktoz (süt şekeri) içerir. Daha sonra ise daha yoğun bir hal alır yani az laktoz içerir.
Onun için bebeği emzirdiğimiz göğüsleri belli bir ritimle değiştirmek çok önemlidir. Yeni doğan bebekler için bu ritim yaklaşık 2 saat de bir, 2-3 aydan sonra ise 3 saat de bir göğüs değiştirilmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus bebeğin her 2 saat de bir kere emzirilmesi değildir. Bebek 2 saatlik sure içinde 3-4 sefer emebilir ama önemli olan bu 2 saatlik süre içinde hep aynı göğüsten emzirilmelidir. Her 2 saat de bir göğüs değiştirilmelidir.
Aksi halde eğer göğüs çok sık değiştirilirse bebek devamlı daha şekerli ve az yağlı olan ilk sütü içer, bu sütle tam olarak doymaz ve laktoz fazla olduğundan hem gaz yapıp bebeği rahatsız eder hem de kakanın daha ekşi olmasına sebep olduğundan popoda pişik yapar.
Bu yüzden göğüsleri bu ritimle değiştirip bebeği doğru bir şekilde doyurmak gerekir

Anna_anne sütü

serçecik benim kızımda 602 günde 1100 gr almış doktorumuz 3 ayı bekleyelim dedi bence kzım doyuyor çünkü doymayan bebek ağlaması olmuyor sadece gaz sancısı olduğunda ağlıyor bence doktorunu değiştir mamaya geçen bebekler günde bir kez bile versen anne sütünü emmiyorlarmış ya ada emmeye istekli olmuyorlarmış zayıf olsun da sağlıklı olsun canım açıkçası ben başlamam

benim bebeğim de 1. ayında sadece 600 gram almıştı sağlık ocağına aşıya gittiğimizde hemşire 1 kilo alması gerekirdi sütün yetmiyo olabilir çok iyi beslenmen lazım dedi ve o günden beri çok iyi besleniyorum,sütüm de iyi gelmeye başladı,oğlumu sürekli emziriyorum bazen her saat,geçenlerde de hastanede tarttırdık o zaman da 800 gramdı aldığı kilo.Bugün 2 aylık oldu yarın takrar sağlık ocağına aşıya gideceğiz,bakalım nasıl? Ama ben evde önce yalnız sonra bebeğimle tartlıp bakıyorum şu anda daha yeni 1 kiloya ulaşabildik.Yani hemşire yine kilo çok az derse bir doktora soracağım.Ben de mama vermek istemiyorum ve üzülüyorum oğlum neden kilo almıyo diye.Ama Allaha çok şükür ki herşeyi çok normal,uykusu,tuvaleti,hareketleri.ınallah yapısı böyledir bebeklerimizin

kızlar mama takıntılı olmayın...ben oğluma 2 öğün mama veriyorum...günde yaklaşık 150 cc civarı yani...700 cc de anne sütü alıyor..mama yediği için anne sütünü bırakmış filan değil..gayet güzel co9k cok içiyor valla...ayrıca arada memeye tuttuğumda göğsümü bile emmeye başladı...yani biberon, meme, mama, anne sütü hepsini alıyor oğlan...hurafelere takılmayın..mama vermeyeceğiz diye de bebişleri riske atmayın...

canım öncelerı önyargılıydım ama gercekten suan mam konusunda artık üzülmüyorum.2 ögun verıyorum bende ve kızımın uykusu dahıl herseyı düzene girdi..öncelerı gece uykusu bılmezdı 2-3 gündüz hem guzel uyuyor hem de daha mutlu görünüyor..vallahı yanakları doldu desem yeridir maşallah..yiki de mama kullanmısım..bırazcık düzelene kadar kullanıcam..zaten yakında işe başlayacagım.gözüm arkada kalmayacak..hem cok şükür biberonda alıyor,gögsümüde alıyor,kaşıkla da yiyor..kızımın huysuzlugunun sebebi açlıkmış demkkı..:ecrin_bebek:kızlar önyargılarımdan kurtuldum ve bebgım gelıssın ıyılessın dıye mama verdım hem ben hem o düzene girdik..benım gıbı olan varsa tereddut etmesın..doktorunuzla görüşün ve mam verın..tabı öncelıklı anne sütü..doymadıgını anladıgınıza mama verın.53 günde saon 2-3 gundur gece uykusu nedir gördük ikimizde cok şükür..

valla benim oğlan 1 ayda 1,5 kilo almıştı sadece sütümle ama ben uyumuyor diye mamaya başladım önce meme verip ardından 60cc mama hazırlıyorumm 40cc sini içip uyuyor fosur fosur her öğün değil günde 1 kere yada taş çatlasın 2 kere 40cc içio ve gayet rahat uyuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…