Uzman Cevaplayıcılara Yazsın Lütfen

BuRuK_BuRCu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2007
1
0
Hayatımda cok farklı evreler yaşadım.ve Bu evreleri yaşarken yoğun yaşadım hissederek yaşadım. Ama şu aralar farkına vardım ki yaşamış olduğum hiç birşeyi birileri hatırlatana kadar hatırlamıyorum yada hatırlatmalarına rağmen hatırlamıyorum.
Bir cocukluk dönemim oldu. Bu dönemde cok acılar çektim (pek hatırlanmaz zaten anımsanır)
Lise dönemimde yaşamış olduğum onca şey var. Kendimi şuan zorluyorum bi çalışmış olduğum işyerim geliyor bi yaşadığım ev geliyor aklıma. o zamanlarda kalıcı bir arkadaşlık edinmemişmiyim diye düşünüyorum arkadaşlıklarım cok iyiydi ama onları ve onlara dair hiçbirşey hatırlamıyorum taki biri karşıma çıkıp bizşunları yapmıştık deyinceye kadar. bazende hatırlamıyorum tabiki
Diğer dönemleri de anlatmaya gerekyok hepsi aynı müteselsil.
o kadar cok ilişkim olmuş bir insan değilim ama ilk sevdiğim insanın ismini bile hatırlamıyorum diyebilirim size bunun nedeni ne olabilir. yazı ile soru ve yorumlarınızı bekliyorum Belki kendimi tam olarak ifade edemedim ama uzman insanlar neyi soracağını bilir bende ona göre cevap verebilirim.
:G

Merhaba Buruk Burcu, mekanik hafıza süpürge sistemi ile işler. Yani bir döneme ait birkaç anıyı geriye itmek isterken, biz süpürge sistemi ile o döneme ait neredeyse bütün anıları geri iteriz. Siz de de büyük ihtimalle bu mekanizma çalışmıştır. O dönemde canınız yandıysa, beyniniz sizi korumak için o dönemleri sizin hatırlamakta çok zorlanacağınız kadar geriye itmiştir.
O döneme ait hatırlayamama dışında bir unutkanlık şikayetiniz varsa, nörolojik bir muayeneden de geçmenizi öneririm.
Sağlıkla,

X