üzgünüm

mutluyum52

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2011
19
0
en baştan başlıyım en iyisi 1 yıl boyunca doğum kontrol hapı kullandım. bıraktığım ay belirti göstermeye başadım.13 mart son adet tarihim 14 nisanda evde iki kere test yaptım ikisindede çift çizgiyi gördüm. 16 nisanda hemen doktora gittim. doktor baktı keseyi göremiyorum dedi. kan değerlerine bakalım dedi. bhcg 951 progesteron oranıda 5 çıktı dedi. bunun için progestan başlattı. bugün yani 21 inde yeniden çağırdı bu sefer keseyi gördü ama çok küçük dedi. kan değerlerimi tekrar istedi. kanda bhcg 954 progesteron oranıda 41 çıktı. değerler çok kötü dedi. çarşamba gel kürtajla alalım dedi hiçbi yükselme sanşı yok dedim çok az dedi çok korkuyorum sizce hiçmi ümit yok :KK43:

en baştan başlıyım en iyisi 1 yıl boyunca doğum kontrol hapı kullandım. Bıraktığım ay belirti göstermeye başadım.13 mart son adet tarihim 14 nisanda evde iki kere test yaptım ikisindede çift çizgiyi gördüm. 16 nisanda hemen doktora gittim. Doktor baktı keseyi göremiyorum dedi. Kan değerlerine bakalım dedi. Bhcg 951 progesteron oranıda 5 çıktı dedi. Bunun için progestan başlattı. Bugün yani 21 inde yeniden çağırdı bu sefer keseyi gördü ama çok küçük dedi. Kan değerlerimi tekrar istedi. Kanda bhcg 954 progesteron oranıda 41 çıktı. Değerler çok kötü dedi. çarşamba gel kürtajla alalım dedi hiçbi yükselme sanşı yok dedim çok az dedi çok korkuyorum sizce hiçmi ümit yok :KK43:

hiç gebelik yaşamadım o sebepten ne diyeceğimi bilemiyorum ama senin adın olumlu olmasını dilerim. çok zor bi duygu :KK43:((

5 günde betahcg 5 değer mi artmış sadece?
valla üzmek istemem seni ama pek iyi değil gibi duruyor
sağlıklı gebeliklerde ilk zamanlarda ikiye katlıyor değer

tatlım testini aynı yerdemi yaptırdın? bu da önemli .bazı cihazlar daha net sonuç veriyor bazıları daha geriden gelebiliyor.allah herşeyi gönlüne göre nasip etsin canım.

canım bazen testlerde yanlışlık olabiliyor hemen ümitsizliğe kapılma, bence bir doktora daha görün
zaten bir sorun varsa bir belirti olurdu, ağrı sancı kanama gibi bunlar yoksa belki toparlar bebek kendini allah büyük:KK16:
bence kürtaj olma ,eğer düşecekse de kendi kendine düşmesini bekle derim zaten daha bir aylıkmış, dış gebelik gibi senin sağlığını tehdit eden bir durum yoksa ben bir müddet yani en azından iki aylık olana kadar bekle zamana bırak derim:KK45:

en baştan başlıyım en iyisi 1 yıl boyunca doğum kontrol hapı kullandım. bıraktığım ay belirti göstermeye başadım.13 mart son adet tarihim 14 nisanda evde iki kere test yaptım ikisindede çift çizgiyi gördüm. 16 nisanda hemen doktora gittim. doktor baktı keseyi göremiyorum dedi. kan değerlerine bakalım dedi. bhcg 951 progesteron oranıda 5 çıktı dedi. bunun için progestan başlattı. bugün yani 21 inde yeniden çağırdı bu sefer keseyi gördü ama çok küçük dedi. kan değerlerimi tekrar istedi. kanda bhcg 954 progesteron oranıda 41 çıktı. değerler çok kötü dedi. çarşamba gel kürtajla alalım dedi hiçbi yükselme sanşı yok dedim çok az dedi çok korkuyorum sizce hiçmi ümit yok :KK43:

anlattklrn hakkında pek bilgim yok ama canım rabbim yardımcın olsun.başka doktora git ve bir ay dahaa bekle ..

rabbim gönlüne göre versin dualarım seninle...

rabbim isteyen herkese versin..

evet salı günü bi doktora daha gidicem inş o iyi şeyler söyler aynı yere yaptırdım testleri özel bi hastaneye. ama bugün ilk daha çıkardım belki bebeğim bi işaret veriyodur olamazmı

ümitsizliğe kapılma canım kendini üzme. folik asit kullanıyorsun dimi pekmezini sütünü iç kendini yorma üzme bakarsın bebişin toplar kendini. benimde hamileliğimin ilk günleri riskliydi ama herşey normale döndü şükürler olsun. sende dua et.

bunları duymak umut oluyo ama bilmiyorum hayatımın en zor 1 haftasını geçiriyorum. günde bi kilo süt içiyorum belki bi umut olsun diye. doktor folik asit başlatmadı sadece progestan başlattı. yarın başka doktora gidicem belki değerlerin yükselmiş der Allahım nolur dualarım kabul olsun yükselsin değerim peki benim bu dönemde değerlerim en az kaç olması lazım bilen varmı ?

canım değerler herkesde değişken değere takılma ama 2 günde bir katlanması gerekiyor yani doktorun değerini değilde değerinin artışını az bulmuştur.
ama az da olsa artış var değil mi canım belki katlanmıştır belki artmıştır allahtan umut kesilmez sonuçta düşüş yok eğer bebeğe bir şey olsaydı değerin hızla düşerdi çok üzülme canım
bebek toparlayacak kendini hissediyorum. ama olmazsa da allahın takdiri vardır bir hayır demekten başka çare yok
bir de bol bol ayçekirdeği ve kabak çekirdeği ye bebeğin tutunması için , ikisi de çinko açısından zengin olduğundan çok faydalı

dünden beri kanamam başladı bebeğimi düşürüyorum kanamam başlayınca doktora gittim keseyi göremedi düşmüş dedi. dün hiç ağrım olmadı ama bugün ağrılarım başladı. yarın kendı doktoruma görünücem bakalım yeni testler yapıcakmış bi sonraki için hazırlık olucakmış. kendimi çok farklı hissediyorum. hem inanılmaz mutsuz hemde en azından erken kaybettim diye kendimi avutma bilmiyorum allahım kimsenin başına vermesin

bende öyle dedim artık yapacağım bişey Allahım böyle uygun görmüş. inş tez zamanda sağlıklı bi gebelik yaşarım bende

X