Uykusuzluk

Saripapatya060844

Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2017
104
37
29
Merhaba ya anneler imdanima yetişin nolur artık çıldırmak üzereyim bebeğim on beş gün sonra altı aylık olacak ve asla uyku düzeni oturmuyor bı ara oturtmuştur harika gidiyordu her gece saat on da uyuyordu ama çok kısa sürdü ve geceleri aşırı sık uyanıyor cidden yıldimm mesela on ikide gece uykusuna dalıyor bu ara ve emmek için bir saatte bir uyanıyor ve saat dört deyince tamamen uyanıyor geri uyumuyor neden böyle oluyor yaa artık dayanacak gücüm kalmadı tek başıma bakıyorum aylardır uyku nedir unuttum ve bayağı kilolu bir bebek sadece kucamda uyuyor asla başka türlü uyumuyor bir günde defalarca kollarımda uyutuyorum artık düşürcem halim kalmadi diye korkar oldum o derece bunun bir yolu yok mu Instagramda görüyorum akendi başına uyuyan bebekleri kendi başına oyalanan bebekleri iyice üzülüyorum gün içinde de asla kucamdaan inmiyor sadece on on beş dakika oyalanıyo oyun halısı yürüteç v.s afferdisniz tuvaleetdahi gidemediğim günler oluyor evimin temizliğini yapamıyorum yardım edecek kimsem yok eşim elinden geldigigge yardımcı olmaya çalışıyor ama oda çok yoğun kızlar nasıl uyku düzenini oluşturum kucaktan inmesini sağlarım var mı bir yöntemi

Gündüz gece kavramını anlamasına yardımcı olun bence. Ben kızım doğduğu günden 9 aylık olana kadar akşam olunca hep loş ışıkta oturduk uyutacağım zaman pek göz teması kurmadım. Güzelce sevip okşayıp yatağına koyuyordum uyuyordu. Şimdi de 3 yasina girecek 2 ay sonra 9 da yatırıyorum sabah 9 a kadar uyuyor.

Gündüz uyku saatlerini kisaltabilirsin mesela dis vs çıkartıyor olunca da huzursuz oluyor bebekler. Allah yardımcın olsun canim.

Emziriyor musunuz?
Acıktığı için uyandığını düşünmüyorum...
anne=güven hissi
Sizin varlığınızı hissetmek istiyor...

Çok iyi anlıyorum sizi...
Bu dönemler geçecek inşallah...

Cidden çok zorlanıyorum yipraniyorum çok çok zor bir bebek açlık için uyandigini zannetmem çünkü yaklaşık kırk dakika emiyor beni öyle uyuyor sütum cook fazla şükür yetiyor ama neden böyle anlamiyoeum

İnanin ışıktır şu bu her yolu denedim dış olabilir evet ama kırkı ciktigjndan bu yana hep bu şekilde uyku düzeni
benim oğlumda aynen böyle sonunda dayanamadım çocugu alıp annemlere geldım 1 aydır buradayım annem ve ben ancak bakabiliyoruz çünkü çok hareketli. hala gece emmelerı saat başı en ıyı secenegımız 2 saat ben de çözüm arıyorum

Cidden çok zorlanıyorum yipraniyorum çok çok zor bir bebek açlık için uyandigini zannetmem çünkü yaklaşık kırk dakika emiyor beni öyle uyuyor sütum cook fazla şükür yetiyor ama neden böyle anlamiyoeum
nedeni anneye ve memeye bağımlılık olmuş . derin dalmıyor uykuya ama uyumalı artık
interntte yöntemler var ama ben henuz deneyemedım
instagram da bebek ve uyku yu takıp et ben tam edemedım ama bır çok kişi çok faydalı oldu çözdüm falan yazmış

X