uyku

andina222

nihayet bir anne...
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
3.270
1
kızlar bizim çok büyük bir uyku problemimiz var..
biliyosunuz kocam gideli 1 aydan fazla oldu , o gitmeden önce batuyu odasında emzirerek uyutur yatağına yatırırdım , gece de uyandığında kalkar gider odasında emzirir yine yatağına bırakırdım birtek sabah 6 da emmek istediğinde yatağıma alırdım çünkü zaten işe gitmek için bende 6,30 da kalkıyorum yarım saat üçümüz beraber uyurduk

kocam gittiğinden beri ise , batuyu hep yanımda uyutuyorum , öyle emzirmek çok klay oluyo ama çocuk çok fena alıştı -tatlicadiarzu-
nasıl vazgeçiricem , emmeden uyumuyo , uyurken de artık hep bana sarılmak istiyo , bazen uyutup kalkıyorum 10 dakika sonra uyanıyo , neymiş sarılcakmış bana

ben çoook kötü bişey yaptım , büyük konuşmuştum çok başıma geldi , nasıl vaz geçiricem ben bu çocuğu benimle yatmaktan

oyy canım benim yerim ben onu öyle oluyor işte kıyamıyorsun alıyorsun yanına, ondan sonra hep istiyor valla canım tam bilgim yok ama bir gün ağlayacak iki gün ağlayacak alışacak herralde

bizim kerem oğlanda öyleydi hala arada istiyor ama eskisi gibi değil yanınan ayrıldıkmı uyanırdı birde ille babasının yüzüne elini dokunduracak..
zor oldu ama ilk başşlarda sık sık uyanır ağlardı bende yatırmadan önce iyice yormaya çalışıyorum yerde yuvarlanıyoruz hopluyor zıplıyor gece kalkmaya gücü kalmıyor bir mama için mızırdanıyor ağzına verince gözlerini açmadan hem uyuyup hem içiyor biberondan..şimdi
gece uyutunca yatağına yatırıyorum bazen uyanıyor gidip öpüyorum bırakıyorum oyuncaklara bakarak biraz yatakta yuvarlanarak ses çıkarmadan uyuyor ses çıkarsa kaanı uyandırır diye bırakamazdım zaten .. şimdi diş mızırtısı var bzı sabahlar yatağa getir diyor babası ikisi sarılıp yatıyorlar bazı gecelerde zor uyutuyoruz uykusu geldiği halde zor uyuyor ama sonunda yatağında yatıyor en azından ona alıştı sabaha kadar kendi yatağında yatmaya..

off ya benimki çok ağlıyo yatakta yanlız bırakınca , o kadar güzel ki ona sarılıp uyumak ama alışması lazım yatağına da nasıl yapıcam bilmiyorum

canım ya gerçekten zor işin.ağlamalarına dayanamıyo insann...inşallah çabuk başarırsınız...

uykuya iyice dalıncaya kadar yanında tutup sonra yatağına götürmeyi deneyebilirsin,
bende denizi odasında yatırmaya başladım, tam 6. ayını doldurduğu gün geçti odasına, yatağına yatırıyorum, oyuncaklarıyla falan oynuyor, ninni eşliğinde uyuyup kalıyor, zor olacak diye korkuyordum odasında olması ama düşündüğüm kadar olmadı, gece bir kaç kez uyanıyor mama veriyorum sonra devam ediyor uykusuna, allah kolaylık versin

Bizimki de benimle yatmaya alışmıştı. En son karyolasını yatağımın kenarına koydum. Elini tutabiliyordum aradan. Sonra yavaş yavaş orada uyumaya alıştı. Bir kaç kez uyandı ilk gün baktı yanındayım tekrar uyudu. Öyle öyle alıştı şimdi aramıyor hiç beni. Yakında odasını da ayıracağız..

yaa ben uyusa yanımda yatırmayada razıyım ama sıpa dün gece 10 kere uyanmıştır herhalde bikaçhaftadır durum böyle.uyusunlarda nası olduğu önemli diil bence

Canım bebeklerin huyu çabuk değişir.
1 kez uyku saati değişsin ertesi gün ve takip eden günler aynı saate kayıyor uykusu.
Eğer şimdi ayırmazsan aklı ermeye başlayınca çok büyük sorunlar olur.
Belki biraz sorun olacak ama biran evvel ayırmaya bak çünkü bende yaşadım, bu olay karı-koca arasındaki ilişkiyide çok etkiliyor. Şimdi bebeğimi hep yatağında yatırıyorum, sonra sorun olasın diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…