Uyku tulumu almalı mıyım? Nasıl seçiyoruz?

Coksukurbugunume

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
2.597
1.342
Selam kızlar ,

Malum havalar serinliyor kış geliyor danışmak istediğim bir konu var.

Çocuklarınıza uyku tulumu giydiriyor musunuz? Öneriyor musunuz?
Bulunduğumuz şehir çok soğuk olmuyor 1 tog mu yeterli?
Çorapsız görüyorum internette çorap ayrica giydiriyorsunuz değil mi?
Tulumun içine askılı zıbın yeterli oluyor mu?
Kullananlardan yorum bekliyorum teşekkürler 🩷

Ben aldım ama aktif kullanamadım. Yorgana geri döndüm. Uyku tulumu terletiyor. Bebek de çıkaramadığından rahatsız oluyor. Bi de kalın bir giysi, hiç rahat değil. Ben kendim gördükçe bunaldım ve attım 😃

Ben aldım ama aktif kullanamadım. Yorgana geri döndüm. Uyku tulumu terletiyor. Bebek de çıkaramadığından rahatsız oluyor. Bi de kalın bir giysi, hiç rahat değil. Ben kendim gördükçe bunaldım ve attım 😃
Yorganı da tekmeleyip atıyor... Bir caikmazdayim ben de konuyu takip edeyim

Yorgan örtme konusunda 2 takıldığım nokta var ilki benim bebeğim üstünü örtmeme asla izin vermiyor nasıl örtülecek bu bebeler ikinci konu ise daha hamile bile değildim bir arkadaşım sağ olsun travma yükledi bana çocuklar bogulur üstünü açamaz ben asla örtmüyorum vb dedi şimdi kıs gelmeye başlayınca sardı korkular

Yorganı da tekmeleyip atıyor... Bir caikmazdayim ben de konuyu takip edeyim
Benimki 4 aylık muslin örtüyorum onu da tekmeliyor bu beni rahat ettirecek gibi 1 tog varmış mesela biraz araştırdım ama zor bir durum ne yapıyor genelde anneler ondan danışmak istedim.
%100 pamuk alsak çocuklar rahat etmez mi acaba

Bugün ebebeğe girip baktım ve kararsız kalmıştım astronot gibi nasıl hareket edecek acaba çocuk diye 😂 konuyu takipteyim
Lc Waikiki ve defacto da benim takibimde.
Normalde de ürünlerini kullanıyorum e bebek bir tik pahalı ama orayı da takipteyim bakalım buldukça yazarım sizlere ayy insallah bilenler yorum yapar bize faydalanırız 🥰

Giydirdiğim zamanlar oldu ama çok aktif kullanamadım. Üstünü örtmeden uyuyor her zaman. Evi gece çok soğuk tutmadan bu şekilde uyudu. Alınırsa çok kalın almamak lazım.

Giydirdiğim zamanlar oldu ama çok aktif kullanamadım. Üstünü örtmeden uyuyor her zaman. Evi gece çok soğuk tutmadan bu şekilde uyudu. Alınırsa çok kalın almamak lazım.
1 tog baktım ben. 22 dereceler için uygunmuş.
Sıcak zaten oturduğumuz yer kaloriferi de hep öyle ayarlarız dereceli takıp ederiz.
Bu geçireceği ilk kış olacak ondan tedirgin ve temkinliyim durduk yerde hasta etmek istemem ama üstünü örtmüyor ondan tulum iyi olabilir

1 tog baktım ben. 22 dereceler için uygunmuş.
Sıcak zaten oturduğumuz yer kaloriferi de hep öyle ayarlarız dereceli takıp ederiz.
Bu geçireceği ilk kış olacak ondan tedirgin ve temkinliyim durduk yerde hasta etmek istemem ama üstünü örtmüyor ondan tulum iyi olabilir
O zaman 1 tog yeterli gelir gibi bence de.

Uyku tulumsuz bi hayat dusunemiyorum. Ustunu acti derdi yok. Terleme sorunu da yasamadik. Ben duruma gore corap giydiriyorum. Hasta degilse giydirmiyorum. Altina sifir veya kisa kollu atlet veya zibin giydiriyorum sadece. Havalar birden serinledi odasi gece 23 derece olmaya basladi ben uyku tulumu giydirmeye basladim bile.

Selam kızlar ,

Çocuklarım üstünde yorgan battaniye olduğunu hissedince hemen uyanıyolar. Ben tulum kullanıyorum. E bebekten aldım. Kimi polar, kimi içi astarlı penye kumaşından. Çeşit çeşit aldım çocuk sayısı fazla olunca. Odalarında kalorifer yakmıyorum. Çorap nda giydirmiyorum. İçine zıbın yeterli geliyordu.

Uyku tulumsuz bi hayat dusunemiyorum. Ustunu acti derdi yok. Terleme sorunu da yasamadik. Ben duruma gore corap giydiriyorum. Hasta degilse giydirmiyorum. Altina sifir veya kisa kollu atlet veya zibin giydiriyorum sadece. Havalar birden serinledi odasi gece 23 derece olmaya basladi ben uyku tulumu giydirmeye basladim bile.
Merhaba 23 derecede mac tog uyku tulumu giydiriyorsunuz icine zibinla mi yatiriyorsunuz

Geçen kış LCW’den almıştım 2.5 tog bulunduğum şehir soğuk oluyor genelde . Oda ısısı en düşük 19-20 olur gece. İçine sadece kısa kollu zıbın giydiriyorum. Ayak kısmı patikliydi. Şimdi yine alacağım. Terlemedi hiç bu zamana kadar. E bebektekileri bilmiyorum.

Selam kızlar ,

Ben bir heves almıştım ama bence çok gerekli degil ya :) eğer bulunduğunuz il ciddi anlamda soğuk ise evet alınabilir ancak ortalama sıcaklıkta bir ev ise ve zaten kışın evde ısıtma sistemi olacağı için bence uyku tulumuna gerek yok. Onun yerine uyku tulumundan biraz daha ince tulumlar var onlar aşırı kullanışlı oluyor

Selam kızlar ,

Merhaba, 4 aylık bebeğim var üstünü örtmeme asla izin vermiyor zaten havalar sıcaktı üstünü örtmeden yatabiliyordu ama artık serinledi ve inanılmaz hareketli bir çocuk gece uyurken çok dönüyor bir kere üstünü örteyim izleyeyim dedim dönmeye çalışırken eline ayağına dolandı zaten yatağında hiç bir şey olsun istemiyorlar. O yüzden ben de hemen uyku tulumlarına geçtim. İstanbulda yaşıyorum evimiz serin olmuyor.Ergopouch tan 2 tane aldım 0.2 ve 1 tog şu an 0.2 togu içine askılı zıbın giydirerek kullanıyorum kışında 1 tog kullanıcam ama inanılmaz rahatlıkmış herkese tavsiye ediyorum üstü açıldı mı akşam üşüdü mü diye düşünmüyorsun bebekte çok rahat ediyor bence. İç giyimi hava sıcaklığına göre ayarlarsanız terleme vs yapmaz önemli olan tog değerini ve içine giydireceğiniz şeyi doğru seçebilmek. Aşağıdaki görseldeki gibi ayarlayabilirsiniz. Bir de gece boyunca en soğuk hava sıcaklığına göre giydirmeniz gerekiyor. İlk gece kalkıp kontrol edersiniz terlemişse iç giyimini değiştirirsiniz sonraki geceleri bu şekilde hallediliyor.

1727120390794.png

X