Uyku problemi oyun problemi

Momy3486

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2024
14
4
28
Merhabalar bebeğim 10 aylık 10 aydır 12-1 den önce asla uyumaz bu uykular ne zaman deliksiz olacak ne zaman düzelecek gece en az 6 kere uyanıyor sabah 7 de kalkıyor gün içinde 15 dakika uyuyor sadece çözümü olan var mı lütfen söylesin. Birde oyun oynarken çok sıkılıyor hemen gitmek istiyor sizin kullandığınız bebeğim bunu çok sevmişti dediğiniz eğitici oyuncak kitap yada başka bir yöntem varsa benimle paylaşır mısınız?

Ne oyuncaklar aldık ama evdeki eşyalarla oyalandılar en çok yani kumanda anahtarlık gibi henüz küçük olduğu için çok oyalayacak bi oyuncak gelmedi aklıma. Uyku problemi de size özel değil çocuklar farklı farklı bi uyku rutini oluştursanız uykuya geçişi kolaylaşır belki . Tv vs izletiyor musunuz çocukların gece uyanmasında çok büyük etkisi var bi arkadaşımın oğlu o kadar tv tablet vs izliyordu ki gece 6 7 kere uyanıp çok ağlıyordu neler izliyorsa bilinçaltını etkiliyor diye düşünmüştük en son doktora götürdü o da aynısını söylemişti. Benim iki oğlum var 3 ve 5 yaşında 3 yaşındaki oğlum bile gece hala 1 2 kere uyanır bizi yoklar yanımıza gelir öyle uyur 5 yaşında olan da gece 1 kez uyanır mutlaka. Kesintisiz uykularımız ne zaman olur bilemiyorum umutsuzluk vermek gibi olmasın ama durumunuz çok normal diye söylüyorum

Valla üzülmedim desem yalan olur o zaman inşaallah hemen toparlar kendini diyeyim. TV telefon tablet yok ama sese aşırı hassasiyet var başka evlerden gelen sese bile uyanıyor

Valla bizimki egiticilik bolumunu tencereler uzerine yapti hangi kapak hangi tencerenin bilir saka bi yana oyuncakla isleri olmuyor bizimki 1 yas daha yeni oyuncaklar ilgisini çekmeye basladi oda yanindaysak oynar yoksa imkani yok alip yanimiza gelir ggelir

Valla üzülmedim desem yalan olur o zaman inşaallah hemen toparlar kendini diyeyim. TV telefon tablet yok ama sese aşırı hassasiyet var başka evlerden gelen sese bile uyanıyor
Üzülmeyin nolur siz daha çok kendiniz nasıl dinlenebilirsiniiz ona bakın ki haliniz sabrınız kalsın

Zaman zaman zaman.. O dönemler o şekilde geçiyor. Oyuncaklarla net bir şekilde oynamaya 2 yaşında başlıyorlar. Gece uykularımız da memeyi bırakınca düzeldi bizim çok şükür.

Hahha bu güzelmiş mükemmel bir şef olmanın ilk adımını atmış benimki şuan poşet üzerine mastır yapıyor ama sonra ne olur bilmem

Zaman zaman zaman.. O dönemler o şekilde geçiyor. Oyuncaklarla net bir şekilde oynamaya 2 yaşında başlıyorlar. Gece uykularımız da memeyi bırakınca düzeldi bizim çok şükür.
Aslında memeyi neredeyse bıraktı sayılır çok nadir emer günde 1 Max 2 emer yani ama emzik için uyanıyor yada keyfi olsun diye. Emziği bırakmak için erken mi bilmiyorum ama onu bile düşündüm

Merhaba, beyaz gürültü denediniz mi? Bende bebeğimi ilk zamanlar o şekilde uyutmuştum. Şu an 1 yaşında arada hafif dinlendirici yağmur sesi açarım hem dışarı da seslerden de etkilenmiyor

Merhaba, beyaz gürültü denediniz mi? Bende bebeğimi ilk zamanlar o şekilde uyutmuştum. Şu an 1 yaşında arada hafif dinlendirici yağmur sesi açarım hem dışarı da seslerden de etkilenmiyor
Normal ninni denedim birkaç tane ama beyaz gürültü denemedim hemen deneyeyim faydası oldu mu peki size

Normal ninni denedim birkaç tane ama beyaz gürültü denemedim hemen deneyeyim faydası oldu mu peki size
Ben 2 yaşına girecek hala pışpışlı elektirik supurgesi sesiyle uyuturum sonra kapatırım . Hergun aynı saatte gece ve gündüz uykusuna yatırın. Gündüz 1 saatten önce uyanırsa tekrar uykuya döndürmeye çalışın. Konuşmayın odayı Los ışık yapin Uyumasada odadan 1 saatten önce çıkmayın. Uyku aralığını bulun 10 aylik yaklaşık 3 saattir uyku aralığı 3 saatte bir uyutun bebeğinizi . Eğer uyku sinyallerini kacirisanizda uyumakta zorlanır gece uykularinda sık sık uyanabilir. Gündüz uykusu gece uykusunun mayası gibidir. Gündüz uyumayan bebek gece dalmakda zorlanır yorgun olur çünkü . Gündüz çok uyuyan bebekde gece uykusundan çalar.
Sabah 7-8-9 uyanma saatte bir 3-4 saatte bir gündüz uykusu en az 1 saat en son uykusundan 17 uyanmali gece uykusuna Aralık kalmalı 20-21 gece uykusu . Gece uyanırsa tekrar uykuya döndürün konuşmayın ışık açmayın . Bir süre bu şekilde ilerleyebilirseniz bebekler düzen sever hemen uyum sağlayacaktır.

Valla bu yorum beni mutlu etti aslında Max 9'da uyanır gündüz ama gündüz uykuları 1 saati bulmuyor onu nasıl uzatabilirim birde 9 da uyuduğu zaman hep daha sık uyanıyor gece hatta 4 de uyanıp 2 saat oynamak istiyor. Gündüz uykusunu nasıl uzatabilirim. Bide ben uyku halindeyken de ninniyi açık bırakıyorum ki ses duyup kalkmasın diye kapatmalı mıyım?

Gündüz düzenli bir şekilde en az 1 saat olacak şekilde 2-3 kere uyursa gece uykusuna yorgun olmadan huzurlu şekilde dalar. Gece uyanmalari azalır.Uyku rutinleri oluşturabilirsiniz. Mesela ben banyo masaj alt alma pijama pis pis meme şeklinde gittim pispis sesini duydumu artık uyku saati uyumasi gerektiğini biliyordu. Uykusaati dedimmi elimden tutup yatak odasına giderdi 1 yaşından sonra. Hep aynı saatte gece Ve gündüz uykusuna başlatın. Çünkü uyumuyor ozaman kalkalım hadi içeri şeklinde hiç yapmadim . Sizde uyumasada odadan çıkmayın uykuya nasıl destekle uyuyorsa döndürmeye çalışın. gündüzde odadan 1 saat dolmadan çıkarmayın. Zamanla gündüz uykuları uzadığını göreceksiniz.
Ses konusunu bende birakamadim. gündüz uykularında pispis bendede kısık birsekilde açık gece uykusuna dalınca kapatıyorum.

3 ay sonra 3 yaşına girecek gece uykuları daha 2 ay önce düzeldi oyuncak konusuna gelince asla saatlerce oyuncaklariyla oyun oynayan bebeklerden olmadı hala aynı kendi kendine oynamaz illa bizimle veya yanında bir arkadaş ister oyun oynamak için, sabah 8 de ayakta öğlen 1 1 buçuk saat uyku uyuyor, uyumadigi günlerde oluyor ama en erken 11 12 gibi geçiyor gece uykusuna öğlen uyumasa bile yani ne alırsanız alın oyuncak olarak yine oynamayacak

Teşekkür ederim tavsiyeniz için kitaplarla ilgileniyor mu peki kitap almalı mıyım

Teşekkür ederim tavsiyeniz için kitaplarla ilgileniyor mu peki kitap almalı mıyım
Evet kitap çok seviyor puzzle seviyor özellikle dikkat geliştirme setleri favorisi sabahtan akşama kadar oynasak sıkılmaz dikkat geliştirme setlerinden 2 yaş için olanı ezberledi artık 3 yaşına girince oynayalım diye 3 yas setini almıştık 3 yaşına girmeden oda bitti her sabah gözünü açar açmaz ilk cümlesi benim bir sürü kitabım var biliyormusun? oluyor

Yaa maşallah ne kadar güzel o zaman öneri kitap ismi ve puzzle ismi isterim

Sincap kitap markasının hemen hemen bütün kitapları var bizde tak çıkar kitapları çok seviyor mesela, hareketli kitaplar var onlar 1-2 yaş arasında çok hoşuna gidiyordu şuanda yine bakıyor ama artık çok ilgi duymuyor onlara yada büyük ansiklopedi tarzı olan kitapları mesela büyük sorular kitabı diye 2 adet kitap var onları 1 yaş civarı almıştım 3 yaşına girecek hala çok severek ilgileniyor, yine sincap kitap markasının ne sorsan bilir minik böcekler diye bir kitabı var o kitap sayesinde tüm böcek turlerini öğrendi ve hala çok sever puzzle olarak ilk önce 2 li puzzlerden basladik biz aslında bebeğinizin ilgi alanına göre seçerseniz daha çok keyif alıyorlar mesela benim oğlum sebzeler, meyveler, hayvanlara, özellikle deniz canlılarına çok ilgi duyuyor o yüzden bu tarz puzzle alıyorum önce 2 parca ile başladık 4 parça 6 parçalı derken giderek büyutuyoruz şuanda 20 parçalı puzzlelar ile devam ediyoruz. İlişki kurma şeklinde puzzlelar var onlarda baya ilgisini çekiyor.

Birde balık tutma oyuncağı var o oyuncagida 8 9 aylıkken almıştım hala oynuyor onunla fisher price markasının tabletini çok seviyor oda yine 1 yaşına girmeden almıştık hala ilgilenir onunlada.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…