Uyku mu beslenme mi?

Isis19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2020
721
354
Merhaba bebegimin uyku ve beslenmesini ayarlayamiyorum şöyleki sabah uyaniyor ben kalkip kahvaltisini hazirliyorum falan tam kahvalti yapacak uykusu geliyor yemiyor kucagima gelmek istiyor cok mizmizlaniyor ayni sey diger ogunlerdede oluyor bazen mesela 18.30yemek yedirecektim bir kac kasik aldi basladi mizmizlanmaya zorlaya zorlaya bir kac kasik zor yedi 19.30da emerek uyudu normalde 9bucuk uyku saati zaten yedirmesi 1saati buluyor cunku cok isttahsiz bir cocuk israrla oyalayarrak oynayarak ancak yiyor birde bu uyku sorunu olunca iyice zorlasiyor ne yapmaliyim 3 aydir kilo degismiyor hatta zayifladi bile

Bebeğiniz kaç aylık?

Yeni doğan gibi sürekli uyuyor maşallah.

Maşallah.

Allahım sağlıklı mutlu analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah.

1 yaş bebek kahvaltısı ya da akşam yemeği ne kadar meşakkatli oluyor da siz hazırlayıp yedirene kadar uyuyor?

Ben de tecrübeli değilim de 2,3 saatte bir mi uyuyor bebek?

Merhaba bebegimin uyku ve beslenmesini ayarlayamiyorum şöyleki sabah uyaniyor ben kalkip kahvaltisini hazirliyorum falan tam kahvalti yapacak uykusu geliyor yemiyor kucagima gelmek istiyor cok mizmizlaniyor ayni sey diger ogunlerdede oluyor bazen mesela 18.30yemek yedirecektim bir kac kasik aldi basladi mizmizlanmaya zorlaya zorlaya bir kac kasik zor yedi 19.30da emerek uyudu normalde 9bucuk uyku saati zaten yedirmesi 1saati buluyor cunku cok isttahsiz bir cocuk israrla oyalayarrak oynayarak ancak yiyor birde bu uyku sorunu olunca iyice zorlasiyor ne yapmaliyim 3 aydir kilo degismiyor hatta zayifladi bile
Beslediğiniz gıda veya mamayı uyurken hazır etmeyi deneyin bir de. Uzun uykudan sonra daha aç uyanıyorlar. Beklerken yoruyor galiba kendini, çok da enerji alamadığı için pili çabuk bitiyor galiba

Beslediğiniz gıda veya mamayı uyurken hazır etmeyi deneyin bir de. Uzun uykudan sonra daha aç uyanıyorlar. Beklerken yoruyor galiba kendini, çok da enerji alamadığı için pili çabuk bitiyor galiba
Oglen ve aksami o sekilde hazirliyorum uyandiginda yedirmeye calisiyorum ama pek degisen bbirsey olmuyor bu seferde yemek degil kucak ve meme istiyor aslinda cok uyuyan bir bebek degil ama cok hareket halinda ve genelde uykulari hep bolunuyor gunduz 2 uykusu oluyor

Oglen ve aksami o sekilde hazirliyorum uyandiginda yedirmeye calisiyorum ama pek degisen bbirsey olmuyor bu seferde yemek degil kucak ve meme istiyor aslinda cok uyuyan bir bebek degil ama cok hareket halinda ve genelde uykulari hep bolunuyor gunduz 2 uykusu oluyor
Büyüme atağı falan mı geldi acep🤷🏻‍♀️

Büyüme atağı falan mı geldi acep🤷🏻‍♀️
Bilmiyorum ama bu beslenme durumu cok zorluyor mama sandalyesi sevmiyor yerde yediriyorum ama yerdede durmuyor ya kucagima gelmek istiyor ya birakip gidiyor ya agzindakini cikariyor ya uyumak istiyor yememek için herseyi deniyor uyuycak diye yatiriyorum uyutana kadar bi oyle yarim saat geciyor uyanmasi derken bir kactir ogun atliyoruz zaten az yedigi icin sabrimi zorluyor bu durum hadi inek sutu vereyim diyorum icsin yok onu bilr bir iki yudun ancak iciyor muhallebi yapayim diyorum onuda 4-5 kasik ucuyla anca ne yapacagimi sasirdim ben artik emmek istiyor ama sutum yetmiyor artik azaldigininda farkindayim 3 aydir 9 bucuk kilo hic artmiyor aksine dusus var

Benim bebeğim 9 aylık o da aynı şekilde. Kilo alımı çok az ve hiçbir şey yemiyor. Kan ilacını bile içiremiyorum kansız. Uykusunu düzenliyorum 3.gün bozuyor. Yemek ve uyku saatimiz yok. Büyük kızım da aynı böyleydi. Tek uykuya geçiş yapınca düzeldi, saatleri belli oldu. Bazı bebekler böyle büyüyor. 2.kez deneyimlememe rağmen ben de çok yoruluyor ve üzülüyorum.

Benim bebeğim 9 aylık o da aynı şekilde. Kilo alımı çok az ve hiçbir şey yemiyor. Kan ilacını bile içiremiyorum kansız. Uykusunu düzenliyorum 3.gün bozuyor. Yemek ve uyku saatimiz yok. Büyük kızım da aynı böyleydi. Tek uykuya geçiş yapınca düzeldi, saatleri belli oldu. Bazı bebekler böyle büyüyor. 2.kez deneyimlememe rağmen ben de çok yoruluyor ve üzülüyorum.
Cok karmasik ne zaman uyur nezamann yedirebilirim belli olmuyor bazen uyumuyor bazen uyuyor saatleri cok esnek tek uykuya nezaman gecmistiniz siz bizimki birde surekli kucak istiyor yaninda oturuyorken biraz oynuyor sıkılık birakip gidiyor ben ayaga kalktimmi surekli peşinde bacaklarima sariliyor alayim diye tuvalete banyoya bile yurutece koyup gibiyorum onda bile durmuyor yurutmeye calisiyorum yok istemiyor

Cok karmasik ne zaman uyur nezamann yedirebilirim belli olmuyor bazen uyumuyor bazen uyuyor saatleri cok esnek tek uykuya nezaman gecmistiniz siz bizimki birde surekli kucak istiyor yaninda oturuyorken biraz oynuyor sıkılık birakip gidiyor ben ayaga kalktimmi surekli peşinde bacaklarima sariliyor alayim diye tuvalete banyoya bile yurutece koyup gibiyorum onda bile durmuyor yurutmeye calisiyorum yok istemiyor
Benimkiler de kucakçı. Anneye ve memeye bağımlılık yüzünden yeni besinlere önyargılı oluyorlar. Çok sene geçti. Büyük kızım da ne zaman tek uykuya düştük hiç hatırlamıyorum.

Benimkiler de kucakçı. Anneye ve memeye bağımlılık yüzünden yeni besinlere önyargılı oluyorlar. Çok sene geçti. Büyük kızım da ne zaman tek uykuya düştük hiç hatırlamıyorum.
Bazen emzirmeyi birakmayi dusunuyorum ama ama onu yapabilecek güçü bulamiyorim kendimde hemde kiuamiyorum daha cok erken diye

Kahvaltiyi sabah kalktiktan ne kadar sure hazirliyorsunuz? Belki kahvalti saatini erkene cekmelisiniz. Bizim aksam yemegi saati 6:30 gibiydi, sonra krese basladiklari icin saay 7, 7:30 gibi uykulari gelmeye basladi. Aksam yemekleri bir iki gun rezil olunca ben yemek saatini 5-5:15 e cektim.
gun icindeki uyku suresini mi acaba azaltmaya calisiyor. Gun icindeki uykusunu 1 uykuya indirdiyse 7:30 da uykusunun gelmesi cok normal.
Bir de kres ogretmenimiz, hepimizin masaya oturup hep beraber yemek yememizi tembihledi. Yemek yedirme degil de onlerine yemek catal kasik koyarak kendilerinin yemeye calismalari gerektigini soyledi. Ilk once yemek sonrasinda da mama takviyesi yapmaliymisiz gerekli olursa. Biz de ayni sekilde ilerledik.
Simdi siz benim cocugum yemegi zor yiyor, o yuzden ben zorla yediriyorum diyeceksiniz ama bir de boyle deneyin isterseniz. Belki hosuna gidecek. Benim kizim yedirilmekten hoslaniyor mesela ama oglum ilk bastan beri yemek yedirilmesinden hic hoslanmadi. O yuzden onune koydum, yedigi kadar kendi yedi. Simdi cok guzel yemek yiyor ama kizin uzerinde calisiyorum bir kac aydir. Kendi yemek yemesi lazim. Catal kasik kullanmasi lazim. O yuzden yemek yedirmeyi biraktim.

Yemeği otuz saatte mı hazırlıyorsunuz?

X